دوربین عکاسی عروسی

برترین دوربین های عکاسی عروسی

CANON 5D MARKIII

این دوربین جایگاه برترین دوربین را میان عکاسان حرفه ای عروسی به خود اختصاص داده است.یقینا برترین دوربین قابل دسترس برای این قسمت از فعالیت است.

این دوربین با کیفیت عکس عالی، رزولشن بالا، سرعت عمل چشمگیر، عکسبرداری ممتد 6 فریم بر ثانیه، کیفیت ساخت فوق العاده و بدون عیب، مانیتور با رزولشن، منظره یاب 100%، کنترل تمام و کمال حال ویدئو به شکل دستی و دو درگاه کارت حافظه CF و SD برترین انتخاب یک عکاس حرفه ای عروس می باشد.

می بایست به بعضی از نقاط ضعف این دوربین های عکاسی نیز نیم اشاره ای داشته باشیم.پشتیبانی از کارت حافظه دوگانه اندکی از سرعت کارت SD  کم می کند.سیستم فوکوس خودکار که چندان دلچسب نیست و در مقایسه با انواع ارزان و قدیمی تغییر زیادی نداشته است.نکته قابل اهمیت تر از سایر موارد اینجاست که دوربین ذکر شده در رقابت با نیکون 810 خریدار را دچار تردید می کند.

NIKON D750

در صورتی که بخواهیم یک دوربین در دنیا معرفی کنیم که قابلیت جذب طرفداران CANON  را داشته باشد نمی تواند دوربینی جز NIKON D750 عکاسان حرفه ای عروس تا مدتها بعد از این دوربین منتظر جایگزینی عالی برای این دوربین بودند.

نهایتا کمپانی NIKON دوربین d750 ، 24.3 مگاپیکسلی خودش را با یک LCD متحرک و سنسور قوی به همراه داینامیک رنج عالی روانه بازار شد.

از لحاظ شمایل ظاهری نیکون این مدل را بسیار مانند CANON  طراحی کرد که پس از گذشت دو سال از آمدن D5 MARKIII به بازار، D750  تغییر بزرگی برای عکاسان به شمار می رود آنهم با هزینه ای کمتر.

بزرگترین عیب این دوربین محدودیتی می باشد که برای حداکثر شاتر وجود دارد.این بدان معنی است که در یک روز آفتابی عکاسی حالت ضعیفی دارد.

دوربین عکاسی عروسی

 

NIKON D4/D4S

علت اول که سبب کسب رتبه سوم این دوربین می شود، قیمت زیاد این دوربین در مقایسه با توانایی هایش می باشد.این مقوله اصلا از ارزش های این دوربین کم نمی کند.

این دوربین برای عروسی بسیار مناسب بوده، آن هم به دلیل اینکه عمر مفید طولانی و عملکرد غیر قابل باور ISO  در کنار سایر ویژگی ها از قبیل کیفیت تصویر کلاس 1، خروجی ویدیوی P1080 غیر فشرده و کنترل کامل کاربر بر روی کلیه مواردی که احتیاج می باشد.

با این که این دوربین از وزن تقریبا بالایی برخوردار است اما اکثر کاربران این دوربین، به دلیل طراحی و خوش دست بودن این دوربین آن را به دوربین های دیگر ترجیح می دهند.

دوربین NIKON D4Sکه گل سرسبد محصولات نیکون است،جایگزین D4 شده است که امروزه کاربران نیازبه ارتقای این دوربین را متوجه می شوند. 

NIKON DF

در نوامبر سال 2013  شرکت نیکون دوربینی را با طرح آنالوگ وارد بازار کرد. دربین لاکچری DF ضمن دارابودن ویژگی های باورنکردنی سنسور DF و دوبرابر بودن نسبت به D4 وd4s  از قیمت مناسب تری برخوردار بوده است که بسیاری از عکاسان حرفه ای از آن راضی هستند.

افزون بر این کیفیت عکس عالی دوربین DF از 100% منظره یاب هم بهره مند شده است.همچنین قادر به سوار شدن تمامی لنزهای مانت F نیکون را دارد.

از معایب این دوربین می توان به دارابودن یک درگاه حافظه SD  ، سرعت شاتر محدود4000/1 و بدنه تقریبا ضعیف آن با در نظر گرفتن قیمت بالای آن می باشد.

دوربین عکاسی عروسی

 

FUJJI X-TT1

این دوربین بدون آینه با مدت زمانی زیاد پس از NIKON و CANON در رقابت برای دوربین های عکاسی ویژه عروسی ها می باشد.اگر به دنبال دوربینی جمع و جور و قابل حمل می باشید که در عین برخورداری از کیفیت زیاد دستانتان نیز آسیب کمتری را متحمل شوند این انتخاب بسیار مناسب خواهد بود.اکثر عکاسان ماهر از این دوربین به عنوان پشتیبان دوربن اصلی در نظر می گیرند.همچنین برای عکس های پشت صحنه و اسپرت عروس و داماد استفاده می شود.

سنسور این دوربین از قدرت زیادی برخوردار بوده و در نور کم توان برابری با سنسورهای دوربین های فول فریم را ندارد.

این کمپانی بشدت به ارباب رجوع و خریدارانش اهمیت می دهد که احتیاج کاربرانش را برای خرید دوربینی جدید از بین برده و با گذاشتن سیستم های آپدیت نرم افزاری وسیستمی به اجرا رسانده است.

دوربین عکاسی عروسی

 

دوربین عکاسی عروسی