راهنمای جامع خریداری یخچال

راهنمای جامع خریداری یخچال برای جهیزیه
جزء جدایی ناپذیر محل زندگی هر شخصی، یخچال می باشد که در بر گیرنده بازه وسیعی از نظر تنوع و قیمت است. از لحاظ مادی و سایز، در لیست بزرگترین خریدهای آشپزخانه قرار می گیرد. از فاکتورهای مهم در خرید یخچالی مطلوب، جستجو و مقایسه کامل برندها و مدل ها و همینطور نکات دیگری است که در ادامه آن ها را مطرح می کنیم. 
انتخاب ابعاد صحیح
سایز و ابعاد یخچال، نخستین مورد قابل توجه در خرید یخچال است. چرا که اکثر زوجین بعد از خریداری یخچال زمان بردن آن به داخل خانه یا گذاشتن آن در جای ویژه یخچال، با مشکل مواجه شده اند. یا اینکه یخچال از راه پله یا یخچال رد نمی شود یا اینکه از چهارچوب در و جایگاه خود آن بزرگتر بوده است. از همان اول تکلیف سایز و ابعاد حدودی یخچال را مشخص نمایید. حتما به این موضوع توجه ویژه داشته باشید.
چگونگی چیدمان درب های یخچال
یخچال ها در حالت کلی انواع متنوعی دارند که با توجه به احتیاج و انتظار شما از کاربرد آن، انتخاب می شوند. یخچال در بعضی مدل ها، بالاست و فریزر پایین است. در بعضی مدل ها هم یخچال پایین است و فریزر بالا قرار دارد.

راهنمای جامع خریداری یخچال

نوعی یخچال وجود دارد که به مدل فرانسوی و چند درب معروف است و این روزها طرفداران بسیاری هم پیدا کرده است. یخچال در بالای فریزر بوده و پایین فریزر به شکل یک یا دو کشو قرار دارد. در حقیقت خلاقیت به کاررفته در تولید این یخچال ها، باعث شده است این نوع یخچال طرفداران بسیاری پیدا کند. این یخچال ها فوق العاده راحت هستند. تنها مشکل آن، استفاده از فریزرشان است که تا حدودی دشوار است. آن هم به علت وجود کشو به جای قفسه است که امکان طبقه بندی مطلوب مواد غذایی در آن وجود ندارد. 
برای آن دسته از عزیزانی که فضای محدودی را در اختیار دارند و خانواده هایی که جمعیت زیادی دارند و می خواهند یخچال دوم با فضای کم خریداری کنند، مدل کمبی بسیار مناسب است. مدل های کمبی مدل هایی هستند که در برخی یخچال پایین و در برخی فریزر بالا قرار دارد. در برخی دیگر از مدل ها هم فریزر پایین و یخچال بالا قرار دارد. در مدل هایی که فریزر بالا قرار دارد، نمی توان از طبقه بندی کشویی استفاده کرد. در حقیقت امکان استفاده از طبقه بندی کشویی وجود ندارد.
محبوب ترین مدل یخچال فریزر، فریزر ساید بای ساید است که یخچال و فریزر به شکل عمودی کنار همدیگر قرار می گیرند. در واقع این یخچال فریزر تنوع آن است که به عنوان مزیت به شمار می رود. نوبت به عیب این یخچال ها می رسد، بنابر نظر مصرف کنندگان، نسبت عرض به عمق آن است که دسترسی به مواد درون یخچال را دشوار ساخته است.
نوع دیگری از یخچال هم وجود دارد که برای آن دسته از افرادی که می خواهند یخچال فریزرشان ظرفیت بسیاری داشته باشد. این مدل، یخچال فریزرهای دو قلو نام دارد. در این مدل یخچال و فریزر به صورت جدا از یکدیگر می باشند که زمان قرار گرفتن کنار هم، یکپارچه به نظر می آیند.
ظرفیت و گنجایش یخچال
گنجایش یخچال، جدای از ابعاد فیزیکی، از موارد اثرگذار به حساب می آید. زمان خریداری یخچال توجه کنید که اغلب عددی که اعلام شده است، از مدل های واقعی بیشتر می باشد. یخچال ها با گنجایش ها و ظرفیت های متنوعی وجود دارند که عمدتا با واحدهای فوت مکعب یا لیتر تعریف می شوند. در ایران اکثرا واحد فوت مکعب را به کار می برند. هر فوت مکعب برابر یا 28.3 لیتر است، به منظور تبدیل لیتر به فوت مکعب بایستی عدد گنجایش را بر 28.3 تقسیم کنیم تا به دست بیاید.

راهنمای جامع خریداری یخچال

میزان بودجه شما
از موارد مهم زمان انتخاب مقدار انرژی مصرفی یخچال ها می باشد که هر قدر این  مقدار کمتر باشد، کیفیت یخچال بالاتر می باشد. با توجه به این موارد طبیعتا از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. گاهی با خریدن یخچالی گرانتر در بلندمدت در هزینه ها صرفه جویی هم می گردد. دلیل آن هم این است که یخچالی با مصرف انرژی کمتر و قطعات با کیفیت تر احتیاج چندانی به تعمیر و هزینه برق بسیار زیاد نخواهد داشت. به طور کلی بین لوازم برقی مورد نیاز برای آشپزخانه، همیشه یخچال از پرهزینه ترین لوازم بوده است.

راهنمای جامع خریداری یخچال

 

راهنمای جامع خریداری یخچال