راهنمای جامع عکس آتلیه کودک

راهنمای جامع عکس آتلیه کودک
مناسب ترین جا برای عکاسی و عکس گرفتن از کودک، آتلیه کودک می باشد. صمیمی شدن با کودک و سرحال بودن کودک از موارد مهم برای عکس گرفتن از کودک است.
تهیه ی عکس های طبیعی و خلاقانه، به همکاری شما با کودک و نوآوری و هنر شما وابسته است. در ادامه مواردی که موجب داشتن عکسی زیبا می شود، برایتان داریم.
Atelier واژه ای فرانسوی است تحت عنوان کارگاه یا مکانی که برای انجام هر نوع فعالیت هنری و خلاقانه. زمان مورد نیاز برای عکاسی از کودکان به خود کودکان هم وابسته است. برای اینکه از کودکان شیرخواره یا زیر دو سال عکس برداری انجام شود، امکان دارد دو الی سه ساعت زمان احتیاج داشته باشید. همکاری یا عدم همکاری کودکتان با شما، فوق العاده در امر عکاسی تاثیرگذار است. کاملا درست است که کودکان بسیار جذاب هستند ولی در بعضی مواقع عدم همکاری آنان با عکاس، موجب مشکل شدن کار می گردد.

راهنمای جامع عکس آتلیه کودک

اطمینان از اینکه کودک کاملا غذایش را میل کرده و به اندازه ی کافی هم خوابیده است، قبل از عکس گرفتن ضروری می باشد. در صورتی که غذا و خواب کودک کافی باشد، کودک سرحال تر بوده و عکس هایش نیز زیباتر می شود.
از همان لحظه ی آغاز، عکس نگیرید. اجازه دهید کودک خود را با محیط وفق دهد.
تا حد ممکن بایستی به کودک نزدیک بود و زمینه را برای اساس آرامش کودک در آن محیط فراهم نمود.
لباس های راحت و مناسب را تن کودکتان کنید. لباس های مخصوص مهمانی هم مناسب است.
وجود اسباب بازی های کودک می تواند منظره ی عکاسی را زیباتر جلوه دهد.
عروسک، اسباب بازی و هر چیزی که کودک به آن علاقمند است و با آن ارتباط برقرار می کند، در برقراری ارتباط کودک با محیط عکاسی موثر است. 
به ظاهر صورت کودک هم اهمیت دهید. نیمی از یک عکس زیبا، به آراستگی کودک نیز وابسته است. پیش از اینکه کودکتان را به آرایشگاه ببرید ابتدا موهای او را بیارایید یا اینکه وی را به آرایشگاه ببرید.می توانید حین عکس گرفتن همراه کودکتان دراز بکشید، خم شوید، روی زانوانتان بایستید و خود را هم قد کودکتان کنید و... این گونه کودکتان بیشتر احساس راحتی می کند.
حین عکس گرفتن از کودکتان بخواهید داستانی که بیشتر دوست دارد را برایتان بگوید و وسایلی که آنها را بیشتر دوست دارد به شما نشان دهد. 

راهنمای جامع عکس آتلیه کودک

 

رهنمای جامع عکس آتلیه کودک

 

راهنمای جامع عکس آتلیه کودک

 

راهنمای جامع عکس آتلیه کودک