راهنمای غذای عروسی و شام عروسی

موضوع مهمی که در پذیرایی جشن موثر است، شام جشن عروسی می باشد. دلیل آن هم این است که بخشی از کیفیت جشنتان با استفاده از شام معین می گردد. 
سعی کنید به نحوی غذاها را انتخاب نمایید که مهمانانتان با دل خوش از جشنتان یاد کنند. باید همه ی مهمانانتان غذایتان را دوست داشته باشند.
چگونگی سرو غذا
دیس پرس یا سلف سرویس دو حالت سرو غذا می باشند. در مرحله ی نخست به میزان بودجه شما وابسته است.
تنوع غذا و پیش غذا در سلف سرویس زیاد بوده و اغلب فراتر از ظرفیت مهمانان تدارک دیده می شود. ضمن اینکه از هزینه بالاتری هم برخوردار است. دلیل آن نیز به تدارک چند نوع غذا باز می گردد. در حالی که در دیس پرس فقط یک نوع غذا و یک نوع پیش غذا در نظر گرفته می شود.
نکات مثبت و منفی سروهای متنوع
در سلف سرویس غذا به مقدار زیادی هدر می رود و مهمانان به علت تنوع بالای غذاها فرصت نمی کنند که از همه شان استقبال نمایند. با توجه به فرهنگ دینی و ایرانی ما باید راهکاری برای جلوگیری از اسراف غذا در نظر گرفته شود. چرا که اکثر رستوران ها غذاهای دست نخورده را دور می ریزند. انجمن های خیریه پیشنهاد کرده اند که می توانید غذاهای دست نخورده و بهداشتی را در ظروف بسته بندی نموده و به دست نیازمندان برسانید. این گونه از اسراف هم جلوگیری می شود. باقالا پلو و کباب با ذائقه ی بیشتر مهمانان هماهنگی دارد. مهمانان بیشتر این غذاها را می پسندند. 
غذاهای اصلی برای شام جشن
منوهایی که تالارها به شما ارائه می دهند تقریبا یکسان بوده و براساس بودجه و علاقمندی شما متغیر است.
مرصع پلو، باقالاپلو، زرشک پلو، شیرین پلو، ته چین، آلبالوپلو، سایر پلوهای مخلوط مانند پلوی چینی و یونانی، پلوی مکزیکی و زعفرانی و... از انواع پلو می باشند.
خورشت فسنجان، قورمه سبزی، کاری، قیمه و... از انواع خورشت هستند.
بختیاری، کوبیده، ششلیک، سلطانی، قفقازی، جوجه کباب، کباب برگ و... از انواع متنوع کباب هستند.
انواع استیک، خوراک چیکن استروگانوف، انواع شنیسل، خوراک بیف استروگانف و... از انواع متنوع خوراک برای پذیرایی می باشند.
انواع متنوع میگو، خوراک سوشی، شیر ماهی، ماهی گریل شده و قلیه ماهی و قزل آلا از انواع متنوع غذاهای دریایی هستند.
سالاد الویه، سالاد ماکارونی، سالاد سزار، سالاد قارچ و پنیر، سالاد پاستای ایتالیایی و سالاد یونانی، سالاد سبزیجات و... از انواع متنوع سالاد برای پذیرایی هستند.
اسنک ها، پاچینی، انواع ناگت مرغ و گوشت و میگو و... از انواع میان وعده ها برای پذیرایی می باشند.
میرزا قاسمی، شامی، انواع متنوعی از کوکوها، دلمه ها، کشک بادمجان و... از انواع متنوع میان وعده برای پذیرایی می باشد.

نوشیدنی ها: آب معدنی، نوشابه، دوغ ، دلستر، آب میوه ، شربت
نوشابه، آب میوه، دلستر، شربت، دوغ، آب معدنی از گزینه های مناسب برای پذیرایی می باشند.
انواع متنوع کرم کارامل، کیک یخچالی، تیرامیسو، چیز کیک، انواع متنوع پودینگ ها، موس ها و ژله ها از گزینه های مناسب برای دسر پذیرایی می باشد.
آراستن سالن های پذیرایی
برای اینکه به مجموعه ای از طراحی های سالن های جشن عروسی اشاره کنیم باید به گل آرایی روی میز مهمانان، نورپردازی فضای بیرون و درون سالن و ظروف پذیرایی مجلسی در رنگ ها و طرح های متنوع، جایگاه ویژه ی عروس و داماد و مواردی از این قبیل اشاره نماییم.
در هر سالن پذیرایی عمدتا برای هر 15 نفر مهمان یک مهمان دار برای پذیرایی و خدمت رسانی به کار گرفته می شود. البته با توجه به گنجایش و با توجه به امکاناتی که تالار در اختیار دارد، ممکن است افزوده یا کاسته شود.
هزینه ی شام عروسی 
منوهای انتخابی برای سفارش غذا عمدتا قیمت مشخصی ندارند. با توجه به چگونگی پذیرایی، کیفیت تالار و غذا، هزینه ی شام عروسی تعیین می گردد. در واقع این موارد مستقیما روی مبلغ نهایی تاثیر می گذارند. لازم به ذکر است منوی سلف سرویس به طرز قابل توجهی هزینه تان را افزایش می دهد.
در کل می توان این گونه نتیجه گیری کرد که جشن های ساده تر برای زوج های با درآمد محدود مناسب تر می باشد. خصوصا برای آن دسته از زوج هایی که از درآمد محدود تری برخوردارند.