راهنمای مدیریت هزینه های عروسی

راهنمای کامل مدیریت هزینه های عروسی

جشن عروسی یکی از اساسی ترین مقوله های زندگی است که برای هر شخصی این امراتفاق می افتد.این مراسم یکبار اتفاق می افتد.عمدتا عروس و داماد سعی دارند بهترین ها را انجام بدهند.همه در جریان هستیم که مخارج عروسی مختلف است و عروسی مجلل تا ساده قیمت های مختلفی را برای عروس و داماد رقم می زند.اکثر خانواده ها بر آنند که از طریق چه راهی می توان این مخارج را کاهش داد؟

نحوه کاهش هزینه های مراسم

در ادامه مطالب را به گونه ای جمع بندی کرده ایم که علاوه بر برگزار جشن به نحو احسنت، هزینه ها را تا پایین ترین حد ممکن کم کنیم.در ادامه مطلب تمامی نکات از قبیل: حلقه ازدواج، سالن پذیرایی و سایر موارد را آورده ایم.

 

راهنمای مدیریت هزینه های عروسی

کم کردن مخارج جشن با خرید حلقه مناسب

همه جا رسم این گونه است که هزینه های عروسی با خرید حلقه آغاز می شود. عمدتا خانواده داماد برای عروس و خانواده عروس برای داماد خرید حلقه را تدارک می بینند.قیمت حلقه ها با توجه به سلیقه طرفین تعیین می شود.توصیه می کنیم انتخابی هوشمندانه داشته باشید که ابتدای راه هزینه ها را کاهش دهید.

کم کردن مخارج جشن عروسی با انتخاب آینه و شمعدان مناسب

از اصلی ترین خریدهای عروس و داماد که البته خانواده های دوطرف نیز در خرید آن بسیار نظرشان را بیان می کنند و انواع متفاوتی دارد و با توجه به همین مقوله قیمت های متفاوتی دارد.قیمت آن ها از مدل آینه و شمعدان نقره با سایز معمولی اغاز شده و با بزرگ تر شدن اندازه و مقدار نقره بکار رفته قیمت آن نیز بیشتر می شود.

کم کردن مخارج عروسی با تهیه سرویس طلای مناسب

خرید طلا از اصلی ترین کارهاست که دامادو خانواده وی انجام می دهند. ست طلا و جواهر شامل گردنبند، دستبند، گوشواره و انگشتر می باشد.قیمت ان با توجه به مقدار طلا و جواهر به کار رفته شده تعیین می شود.می توانید با تهیه ی ست شیک وزیبایی قیمت اضافی نپردازید.

کم کردن مخارج عروس با وضع کردن زمان مناسب برای جشن

اکثر خدمات در ارتباط با جشن عروسی از قبیل: رزرو تالار، آتلیه عروس، گلفروشی و....، هزینه های وسط هفته و روزهای غیر تعطیلات و برخی از فصل های سال به نسبت سایر فصل ها ارزان تر است.

کم کردن مخارج عروسی با برگزیدن جای مناسب برای جشن

بخش زیادی از مخارج عروسی تقریبا 30% به هزینه محل برگزاری جشن و پذیرایی از مهمانان مرتبط می شود.حتما نیاز است تا تمام توجه را در این زمینه داشته باشید.اگر تعداد مهمانانتان زیاد نباشد.نیازی نیست که تالار بزرگی را انتخاب کنید.

بعضی از تالارها که در حومه شهر قرار دارند قیمت های مناسبی را ارائه می دهند. ضمن اینکه قیمت مناسبی را دارد این است که مهمانانتان هم می توانند از شرایط آب و هوای خوب آنجا استفاده کنند.ضمنا مشکل پارکینگ هم مهمانانتان را اذیت نمی کند.

کم کردن مخارج عروسی با گل آرایی و تزیینات زیبا

تزیین ماشین عروس، بادکنک آرایی، آتش بازی و سایر موارد شاید پر هزینه به نظر نیاید ولی به یاد داشته باشید، در صورتی که که جمع شوند بسیار هزینه بر می باشند. نتیجتا این موارد را در نظر داشته باشید.

 

راهنمای مدیریت هزینه های عروسی

کم کردن مخارج عروسی با گزینش مناسب عکاس و فیلم بردار

با کمی توجه می توانید در هزینه هایتان مدیریت داشته باشید.در وهله اول به چندین آتلیه سر بزنید. پس از اطلاع از قیمت و کیفیت آن اطلاع بیابید.برای این کار سراغ تولیدکنندگان اصلی بروید چرا که آنان تمامی این کارها را انجام می دهند.به همین اندازه هزینه شان از جاهای دیگرمناسبتر است.

در صورتی که 6 تا 8 ماه زودتر قراردادتان را منعقد کنید. می توانید تخفیف مناسبی را بگیرید.روزهای تعطیلات تایم مناسبی برای عکاسی و فیلم برداری است، در این زمان قبیمت ها به نسبت سایر مواقع مقداری بالا است.

کم کردن مخارج عروسی با خرید مدیریت گرایانه شیرینی و میوه

میوه و شیرینی از اقلام اصلی جشن می باشند که با در نظر گرفتن سلیقه عروس و داماد متفاوت می باشد. از میوه های رسمی کمک بگیرید و فصل را نیز مد نظر قرار دهید.از مراکز تره بار میوه تان را تهیه کنید. گرانی ملاک نیست.

کم کردن مخارج عروسی با سفارش و خرید مناسب کیک

کیک در انواع مختلف 3، 2، 4 طبقه و یا طبقات بیشتر تهیه می شوند.عروس خانم ها و آقا دامادها توجه کنند کیک عروسی بیانگر نماد است و نباید در خرید آن ولخرجی کرد.

 

 

کم کردن مخارج با انتخاب لباس مطلوب

لباس عروس دارای دو مقوله است. اول اینکه بعضی از افراد لباس را می خرند که بسیار گران قیمت است در صورتی که ممکن است بخواهید طبق سلیقه خودتان درخواست دوخت لباس عروس بدهید. این موضوع به عروس خانم بستگی دارد که راه دوم را انتخاب کند و شبی خاطره انگیز را برایتان رقم بزند.

کم کردن مخارج با خرید کارت عروسی متناسب

کارت عروسی برای هر زوجی خاطره ای به یاد ماندنی است، به همین دلیل بعضی از افراد تلاش می کنند گران ترین موارد را برگزینند.توجه کنید کارت عروسی گران قیمت فقط برای چشم و هم چشمی استفاده می شود.

توجه کنید رعایت این موارد امکان برگزاری مراسمی به یاد ماندنی را فراهم می کند.

راهنمای مدیریت هزینه های عروسی

 

راهنمای مدیریت هزینه های عروسی