رسوم عجیب ازدواج در دنیا

رسوم عجیب کشورهای گوناگون
تا به حال چیزی در مورد رسم و رسوم عجیب و غریب کشورهای گوناگون شنیده اید یا نه؟ در این مطلب عجیب ترین رسوم کشورهای گوناگون را مطرح کرده ایم. 
کثیف کردن عروس در اسکاتلند (The blackening of the bride)   
مراسم کثیف کردن عروس چند روز قبل از عروسی در اسکاتلند آغاز می گردد و عروس در این رسم (در بعضی مواقع هم داماد) از سوی فامیل و دوستان محاصره شده و چیزهایی مانند: شکر، آرد، پر، ماهی به طرف او پرتاب می شود. پس از آنها به سمت کوچه ها و خیابان ها رفته تا کاملا دیده بشوند. در صورتی که با موفقیت این آزمون را رد کنند، یعنی در طول زندگی هم می توانند از کش مکش های زناشویی، سالم خارج بشوند.
بریدن کنده درخت در آلمان (Bausmstamm sagen)
در آلمان، عروس و داماد پس از اتمام جشن، به کمک یک اره دو طرفه همزمان در حالی که لباس مهمانی پوشیده اند، کنده بزرگی را نصف می کنند. این امر سمبلی از کمک به همدیگر در زندگی را برایشان تداعی می کند. به منظور سریع تر انجام شدن این کار، در برخی موارد از قبل کنده درخت توسط عروس و داماد بریده می شود. 
عروس را خارج کن در روسیه (Vykup Nevesty)
زمانی که داماد روسی قصد دارد عروس را سوار ماشین نماید، ساقدوش های عروس او را دم در نگه می دارند و لیستی از چالش ها را به او می دهند تا آن ها را انجام بدهد. بعد از اینکه چالش ها انجام شد، آنگاه اجازه خروج عروس از خانه را به داماد می دهند. چالش ها معمولا خیلی سخت نیست. برای نمونه داماد بایستی یک آواز خوانده و یا شعری برای عروس بگوید یا به ساقدوش ها باج بدهد. ساقدوش ها اغلب با شنیدن کلمه باج، یک عروس زشت، که اغلب ازدوستان داماد است و در لباس عروس گریم شده است را به او نشان می دهند تا پس از دیدن وی، کارها را یکی بعد از دیگری انجام بدهد.
شکاندن زنگوله در گواتمالا (Breaking The Bell)

در گواتمالا، همه بعد از تمام شدن جشن به خانه ی عروس و داماد می روند و در راه با یک زنگوله مواجه می شود که با آرد، برنج و موارد دیگری که نعمت ها را برای آنها تداعی می کنند. مادر داماد به آنها خوش آمد گفته و مهمانان اقدام به از بین بردن زنگوله ها و آرزوی خوشبختی برای آنها می کنند.
رقص جوراب احمقانه در کانادا (Silly Sock Dance)
در کبک و بقیه جاهای کانادا که مردم آنجا فرانسوی صحبت می کنند، برادر یا خواهر بزرگ تر عروس و داماد که معمولا مجرد است، با پوشیدن جوراب های خنده دار، رقص خنده داری را خلق می کنند. مهمانان هم می توانند با شادباش دادن، موجب گرم کردن رقص وی شوند. در انتها همه شادباش ها به عروس و داماد هدیه داده می شود.

رسوم عجیب ازدواج در دنیا

طناب در مکزیک (El Lazo)
زوج مکزیکی پس از اینکه به هم قول می دهند تا ابد با هم زندگی کنند، خانواده و دوستانشان آنها را به همدیگر با یک طناب مخصوص وصل می کنند. این طناب معمولا خیلی دقیق بسته می شود و می تواند از کریستال و یا مهره درست شده باشد و افزون بر آن به شکل عدد 8 بسته می شود تا سمبل اتحاد ماندگار بین این زوج باشد. 
غیب کردن کفش در هند ((Joota Chupai))
زمانی که در مسیر محراب، داماد کفش هایش را از پایش در می آورد، خانواده عروس مخفیانه آن را برداشته و مخفی می کنند. باید به هر قیمتی که شده خانواده داماد از کفش ها مراقبت کنند. رقابت فامیل ها اینجا به وجود می آید. در صورت فرار کردن خانواده عروس با کفش ها، آنگاه داماد بایستی مقداری پول داده تا آن ها را بازگرداند.
بریدن کراوات داماد در اسپانیا (Corter La Corbata Del Novio)
 داماد بعد از عروسی توسط ساقدوش ها و دوستان خودش محاصره می شود و آنها تلاش می کنند کراوات داماد را از گردنش ببرند. کراوات در مرحله بعد به قطعات کوچکی تقسیم شده و به طرف مهمانان پرتاب می گردد. هر کسی که یک ته از آن را بگیرد، برای عروس و داماد آرزوی خوشبختی می کنند.
سوپ با یک قاشق چای خوری در جمهوری چک (Soup From a Single Spoon)
سوپ، نخستین غذای عروسی در جمهوری چک می باشد. عروس و داماد در یک پارچه به هم وصل شده اند و بایستی سوپشان را با یک قاشق در یک پیاله میل کنند. بایستی با همکاری همدیگر، قاشق را در دهان یکدیگر قرار بدهند و تا موقعی که سوپ تمام شود این کار ادامه پیدا می کند. این امر سمبل کمک کردن آنها به همدیگر در زمان آینده است.

رسوم عجیب ازدواج در دنیا