رنگ مو هماهنگ با چهره

رنگ موی هماهنگ با چهره
آیا به فکر رنگ مویی جدید برای موهایتان هستید؟ 
اگر رنگ موهایتان تکراری شده است و می خواهید موهایتان را رنگ کنید، دو نوع انتخاب دارید. رنگ موهای موقت و رنگ موی دائمی. به طور کلی رنگ موی موقت بعد از چند مرتبه شست و شو پاک می شود. ولی رنگ موهای دائم به این شکل نیستند. اگر قصد دارید به طور دائم موهای خود را روشن تر یا تیره تر کنید، می توانید رنگ موهای دائم را انتخاب کنید. لازم به ذکر است تحت تاثیر عکس های فریب دهنده روی جعبه رنگ موها قرار نگیرید. معمولا رنگ ها بر روی جعبه رنگ مو به صورت: بلوند، مشکی و قرمز (شرابی)، قهوه ای درج می شود. امکان دارد تن و سایه هم قید گردد. برای نمونه زیتونی، طلایی یا خاکستری و ...
رنگ پوست
بیشتر موها در دو دسته سرد یا گرم جای می گیرند. در صورتی که پوستتان طلایی، زیتونی، تیره می باشد و رنگ چشمانتان تیره یا قهوه ای است، رنگ موهایتان از نوع گرم می باشد. (بیشتر آفریقایی ها، آسیایی ها، آمریکایی ها و لاتین ها در این طبقه بندی قرار می گیرند).
افرادی که چشمانی سبز و آبی و پوستی روشن دارند، رنگ موی سرد دارند. به طور کلی هنگام برنزه کردن هم سوخته و رگ های روی مچ دستتان آبی رنگ می باشد.
انتخاب رنگ موی مناسب

درصورتی که رنگ موی شما قهوه ای است و قصد دارید رنگ بلوند را برای موهایتان انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم بلوند خیلی روشن را انتخاب نکنید. در صورتی که قصد دارید رنگ پوست و موی شما ضد و نقیض باشد، به گونه ای که هر دو خوب به نظر برسد ، هایلایت و لولایت گزینه مناسبی خواهد بود. توجه کنید که رنگ موی تیره نسبت به رنگ موی بلوند  برای چشمان سبز و قهوه ای مناسب تر است. 

رنگ مو هماهنگ با چهره

در صورتی که موهایتان کمتر از یک سوم سفید شده است و رنگ موی خاکستری را در نظر دارید، رنگ موی موقت گزینه مناسب تری نسبت به رنگ موی دائم است. رنگ موی موقتی که یک سایه روشن تر از رنگ موی طبییعی تان است یا تقریبا هم رنگ موی شماست، انتخاب مناسبی می باشد. به طور کلی رنگ کردن رنگ موی خاکستری به دلیل بافت زبری که دارد بسیار سخت است.
در صورتی که موهای شما زیادتر از مقدار گفته شده سفید شده است، رنگ بلوند خاکستری پیشنهاد می شود. چرا که موهایتان طلایی و بلوند به نظر می رسد.
سایه های طلایی نظیر: کاراملی و برنز در سایه ای تیره تر از رنگ پوستتان برای افرادی که رنگ پوستشان گرم است مناسب می باشد. رنگ های مشکی و تیره برای این رنگ پوست مناسب نیست. چرا که صورتتان را کاملا محو می کند. در صورتی که درجه های طلایی را می پسندید، باید در نظر داشته باشید که طلایی زیاد از حد موجب نارنجی به نظر رسیدن رنگ موها می شود.
برترین رنگ پوست برای داشتن موهای بلوند حتی در بزرگسالی، از آن افرادی است که در دوران کودکی رنگ موی بلوند و طلایی داشته اند. لازم به ذکر است بلوند برنجی یا هایلایت چندان مناسب نیست. درجات و سایه های گرمتر برای این افراد مناسب تر است.
بلوند تیره انتخاب مناسبی برای افرادی است که رنگ موهای آنها قهوه ای روشن است. در صورتی که خواهان ایجاد تغییر بیشتر در چهره تان هستید پیشنهاد می کنیم خودتان در خانه موهای خود را رنگ کنید.
افرادی که قصد دارند موهایشان یکی دو درجه روشن تر یا تیره تر باشد تا سفیدی موهایشان را بپوشاند، پیشنهاد می کنیم خودشان در منزل رنگ کردن موهایشان را انجام بدهند.
به طور کلی آسیب ناشی از رنگ های موقت کمتر از رنگ موهای دائم می باشد.

رنگ مو هماهنگ با چهره

 

رنگ مو هماهنگ با چهره

 

رنگ مو هماهنگ با چهره

 

رنگ مو هماهنگ با چهره

 

رنگ مو هماهنگ با چهره

 

رنگ مو هماهنگ با چهره