رنگ کردن ابروها

رنگ کردن ابروها
در این مطلب می خواهیم در مورد رنگ کردن ابروها صحبت کنیم و رنگ کردن ابرو به شیوه ی آرایشگران حرفه ای را مطرح کنیم. عده ای از خانم ها ترجیح می دهند از مداد ابرو استفاده کنند عده دیگری هم ترجیح می دهند ابروهایشان را رنگ کنند. مطالعه این مطلب خالی از لطف نیست. 
رنگ مخصوص ابرو و قابل استفاده روی نواحی ظریف نظیر اطراف چشم
برس رنگ با سر باریک و گوش پاک کن
اکسیدان مخصوص ابرو
پنبه برای پاک کردن رنگ ها از روی ابرو 
وازلین برای چرب کردن نواحی مورد نظر که نمی خواهید رنگ بگیرد. 
می توانید از کرم نیز به جای وازلین استفاده کنید. 
ظرف شیشه ای کوچک که مواد را داخل آن مخلوط نمایید. 
توجه به رنگ پوست
علاوه بر رنگ مو، رنگ پوست هم در انتخاب رنگ ابرو دخیل است. ابروی مشکی با رنگ موی قهوه ای تیره با پوستی گندمی تضادی جذاب ایجاد می کند. همچنین فردی که موی خود را بلوند کرده است و پوستی روشن دارد و ابروهایی مشکی دارد بهتر است ابروی خود را یک تا دو درجه روشن کند. افرادی که رنگ موی مش یا کاملا روشن دارند و چهره شان سبزه است باید 4 تا 5 درجه روشن تر از رنگ ریشه را برای ابروهای خودشان انتخاب کنند. افرادی که رنگ موهای آنها در گروه قرمز است (فندقی، شرابی، گروه رنگ موهای قرمز) پیشنهاد می شود با هر رنگ پوستی، رنگ تیره را برای ابروهای خود انتخاب نمایند. برای پوست های سفید که رنگ موی زیتونی دارند، رنگی که یک الی دو درجه روشن تر از رنگ مو است را انتخاب کنند. برای رنگ موی زیتونی با پوست تیره بایستی رنگ روشن برای ابروها انتخاب شود. 

رنگ کردن ابروها

اکسیدان مورد استفاده
اکسیدان مورد استفاده برای مژه و ابرو با مو فرق می کند. چرا که ابرو و مژه موهای کوتاه تر و کمتری دارند و در مقایسه با مو، به سرعت رنگ می گیرند. اکسیدان هایی که حداقل 1/9 و حداکثر 3 هستند برای مژه و اکسیدان هایی که تا 6 هستند نیز برای ابرو مناسب است. البته اکسیدان 3 یا کمتر برای ابرو مناسب تر است. 
هم رنگ کردن ابرو و رنگ مو به شکل همزمان؟
در صورتی که تغییر کمی را در رنگ موها به وجود آورده اید، اندکی سایه پودری یا مداد ابرو روی ابروهای خود بزنید. این گونه ابروها با هر رنگ مویی خوش رنگ تر و خوش فرم تر می شوند. البته این راهکار برای تغییرات کوچک مناسب است. پیشنهاد می کنیم در صورتی که تغییرات زیادی در موهایتان به وجود آورده اید برای نمونه موهایتان را از رنگ بلوند به قهوه ای تبدیل کرده اید از یک متخصص ابرو در آرایشگاه کمک بگیرید. 
رنگ مناسب برای ابرو
رنگ مداد ابرو همیشه باید هماهنگ با رنگ مو و پوست باشد. برای نمونه برای عصر از رنگ های تند و برای روز از رنگ های طبیعی استفاده نمایید. رنگ ابروی پودری تنوع بیشتری در مقایسه با مداد ابرو دارد. نوک مداد ابروی خود را پیش از هر بار استفاده، تیز نمایید. برس را پس از هر دو الی سه بار استفاده شسته و با باد خشک نمایید. وجود پودر بیش از حد روی برس، موجب زیادتر پخش شدن رنگ می شود. 
تیره کردن گام به گام ابروها:
با استفاده از کرم یا وازلین دور تا دور ابرو و بخش هایی که نمی خواهید رنگ بگیرد را چرب کنید. 
یک سانتی متر از رنگ مورد نظر را داخل ظرف شیشه ای ریخته و سه قطره اکسیدان روی آن بچکانید. سپس مواد را با برس به خوبی مخلوط کرده و از قسمت پهن ابرو به گونه ای که کل ابروها پوشانده شود خیلی سریع و با تمام دقت بزنید.
توجه داشته باشید این رنگ به سرعت می گیرد و یک دقیقه زمان برای رنگ های مشکی و تیره کفایت می کند. ابروها را با استفاده از پنبه مرطوب تمیز کرده و تا آنجا که ممکن است تمیز کنید تا پنبه رنگ نگیرد. 
رنگ را بیشتر از دو تا سه دقیقه روی مو نگذاریید. چرا که می توانید به راحتی رنگ روشن را تیره کنید ولی رنگ تیره را نمی توان به رای روشن کرد. 
راهنمای گام به گام روشن کردن ابروها
فرادی که موهای ابروی آنها ضخیم است، برای روشن کردن موهای ابروهایشان با مشکل مواجه هستند. این افراد می توانند برای این که ابروهایشان را روشن کنند موهای ابروهای خود را دکلره نمایند. البته لازم به ذکر است به علت اینکه استفاده از دکلره موجب آسیب رسیدن به ابروها می گردد از این رو باید از استفاده مداوم از این روش بپرهیزند.
قبل از اینکه ابروهای خود را دکلره کنید، ابروهای خود را اصلاح کنید. بهتر است پیش از رنگ کردن آنها را با شامپو بشویید.
دور و اطراف ابروهای خودتان را با گوش پاک کن آغشته به وازلین چرب نمایید. این گونه پوست در برابر التهابات و آسیب های ناشی از دکلره حفاظت می شود. به ویژه در صورتی که ابروهای خود را به تازگی ابروهای خود را برداشته اید که پوست ملتهب تر است. 
ماده دکلره را آماده کرده و در یک کاسه بلوری بریزید. ماده دکلره براساس نوع آن فرق می کند. در این مورد می توانید از راهنمایی آرایشگر یا فروشنده استفاده نمایید. مواد را با برس مخصوص یا برس تمیز ریمل روی ابرو بمالید. چند مرتبه با حرکات رفت و برگشتی موهای خود را برس بزنید. این گونه تمام موها به خوبی رنگ باز می کنند.
پس از گذاشتن رنگ، در صورتی که نمی خواهید ابروها خیلی روشن شوند، 5 دقیقه کافی است اما برای بلوند شدن موها باید 10 دقیقه مواد روی ابروها بماند. مراقب باشید که موهای ابرو نسوزند. 

رنگ کردن ابروها

 

رنگ کردن ابروها

 

رنگ کردن ابروها

 

رنگ کردن ابروها