رول سوسیس

رول سوسیس
در این مطلب نحوه تهیه رول سوسیس را آورده ایم تا بتوانید آن را درست کرده و نوش جان کنید.
مواد مورد نیاز
روغن مایع سرخ کردنی: یک پنجم لیوان
کنجد یا سیاه دانه: 1 قاشق غذاخوری
خمیر نان باگت آماده: 200 گرم
سسیس کوکتل: 12 عدد
زرده تخم مرغ: 2 عدد

رول سوسیس

در صورتی که می خواهید خودتان خمیر نان باگت را تهیه کنید بایستی یک لیوان آرد گندم را داخل یک کاسه الک کرده، سپس یک دوم قاشق غذاخوری مایه خمیر را با اندکی آب ولرم و یک قاشق چای خوری شکر هم زده، بعد از آن، آرد را به آن اضافه نمایید. یک چهارم لیوان ماست، یک چهارم لیوان روغن مایع و یک عدد سفیده تخم مرغ و اندکی نمک را داخل مایه خمیر ریخته و خوب ورز بدهید پس از آن روی آن را با دستمالی نمدار بپوشانید تا یک ربع باقی بماند. پس از آن خمیر آماده است. با کارد، دو سمت سوسیس ها را، دو تا سه سانتی متر از بالا بریده و کمی در روغن تفت بدهید، پس از آن برای اینکه خشک شود، کنار بگذارید. البته می توان سوسیس ها را آب پز هم کرد. 
از خمیر به اندازه یک تخم مرغ برداشته و با استفاده از وردنه پخش کنید. البته باید زیر دستتان را آرد بپاشید. خمیر به دست آمده را به اندازه دو سانتی متر بریده و دور یکی از سوسیس ها بپیچید. سپس سینی را چرب کرده و روی سینی، کلیه سوسیس ها را که با خمیر پیچیده اید، بچینید. 
زرده تخم مرغ را روی خمیرها بزنید و سیاه دانه روی آن بریزید. در وسط فری که از پیش با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کرده اید، قرار داده تا روی رول ها طلایی بشود. بایستی 45 دقیقه بماند تا پخته شود. 

رول سوسیس

 

رول سوسیس

 

رول سوسیس

 

رول سوسیس

 

رول سوسیس

 

رول سوسیس

 

رول سوسیس

 

رول سوسیس