رژلب

رژ لب
از لوازم آرایشی مورد علاقه خانم ها، رژ لب است. بیشتر خانم ها در انتخاب رژلب، بسیار حساس هستند. فرآورده آرایشی که دارای مواد قهوه ای، رنگی، روغن و موم و نرم کننده پوست می باشد، رژ لب یا ماتیک نام دارد. روی بافت لب ها و برای رنگ بخشی بیشتر به لب ها مورد استفاده قرار می گیرد. از مواد مضر و خطرناکی که در رژ لب ها وجود دارد، سرب است. سرب به وجود آورنده سرطان است و روی سیستم دستگاه عصبی اثر گذاشته و برای سیستم هورمونی بدن هم ضرر به همراه دارد.
رژلب موجب بروز حساسیت لب ها و پوست دور و بر آن شده، ضمن اینکه اندکی فلزات سنگین نیز در رژ لب وجود دارد. 
آن دسته از خانم هایی که به طور مداوم از رژ لب استفاده می کنند، زیاد از حد عناصر کروم، منگنز، آلومینیوم، کادمیوم را وارد بدنشان می کنند. به مرور زمان این عناصر در بدن جمع شده و موجب مسمومیت می شوند.
تاریخچه رژ لب
رژ لب محصول لابراتوار شیمیایی بوده که هرکدام از اجزای ترکیبی به منظور خاصی در آن به کار رفته و دارای ترکیب پیچیده ای است. 
روغن کرچک و مخلوطی از مومهای گوناگون، از اجزای تشکیل دهنده ی رژ لب می باشند که افزون بر این، کاکائو، لانولین، کره برای آرایش صورت و مرهم مورد استفاده قرار می گیرد.
روغن معدنی و پرولاتوم که روغنی بی مزه و بدون بو است و از نفت خام به دست می آید و مواد شیمیایی گوناگون در آن استفاده می شود، ماده ای رنگی است که رنگ واقعی را به وجود آورده و بخش مهمی به شمار می آید.

رژلب

مومها و روغن ها با همدیگر گداخته شده و رنگها توسط آسیاب مخلوط می گردند. پس از آن، توده مجددا گداخته شده و در قالب هایی ریخته می شوند تا سخت گردند.
رژهای لب به نحوی ساخته می شوند که زیر فشار، نرم شده و می توان از آن ها روی لب استفاده کرد. 
زنان از زمان های گذشته از رژلب استفاده می کردند. منشا رژ لب احتمالا در غرب بوده است. لازم به ذکر است در ایام مصر باستان، این لوازم در مصر به بیشترین حد توسعه خودش رسید. حدودا 6000 سال قبل انواعی از لوازم آرایش در مصر مورد استفاده قرار می گرفت. 
ملکه قدیم مصر، کلئوپاترا، مصرف لوازم آرایش را به اوج خودش رساند. چرا که بیشترین دقت مردم در آن زمان، به چشمان معطوف بود. زنان دربار، زیر چشمشان را سبز و زیر مژه ها، ابروها و پلک هایشان را سیاه می کردند.  برای رنگ کردن ناخن هایشان نیز، از حنا استفاده می کردند.
زمان neron در روم، لوازم آرایش و عطر گسترش زیادی پیدا کرد که عبارت بودند از: رنگ برای مژه ها، چشم ها، پلک ها، رژ برای لب ها و گونه ها که به احتمال زیاد رژ لب زمان ما هم از آنجا نشات می گیرد، آرد جو و کره به عنوان محافظی برای جلوگیری از بروز لک و سنگ خارا در جهت سفید کردن دندان ها، گچ در جهت سفید کردن پوست. 
در ارتباط با استفاده از لوازم آرایش توسط زنان، اشاراتی در کتاب مقدس آمده است. برای نمونه هنگامی که Jeho پادشاه اسرائیل، در قرن نهم پیش از میلاد به اسرائیل آمد، زنی فنیقی که Jezebel نام داشت، برای صورت خودش آرایش انجام داد.
انواع گوناگون رژ لب
رژ لب سرخابی موجب شاداب تر به نظر رسیدن چهره شده و از بافت نرمی برخوردار است.
رژ لب گوشتی مات که رنگی زرق و برق دار دارد و برای استفاده در همه روز مناسب است.
رژ لب قرمز مرجانی که از ترکیب دو رنگ قرمز و مرجانی تهیه شده و از رنگ های مورد پسند خانم ها به شمار می رود.
رژ لب قرمز آب اناری رنگی است که شادابی چهره را دوچندان می کند.
رژ لب تمشکی رنگی است که چهره های رنگ پریده را به چهره ای گلون مبدل می سازد.
رژ لب صورتی پامچالی رنگی است که برای دخترخانم ها هم انتخاب خوبی می باشد.
رژ لب هلویی از رنگ های پر طرفدار برای خانم ها است. 
رژ لب صورتی روشن از زیباترین رنگ های صورتی است و زیبایی خانم هایی که از این رنگ استفاده می کنند، به گل زنبق شباهت دارد.
رژ لب قرمز قهوه ای رنگی است که متشکل از ترکیب دو رنگ قرمز و قهوه ای می باشد. ضمن اینکه برای خانم های میانسال هم مناسب است.
رژ لب قهوه ای خرمایی رنگی است که متشکل از ترکیب دو رنگ خرمایی و قهوه ای بوده و جزو رژ لب های پر زرق و برق محسوب می شود. 
رژ لب شاه بلوطی از رنگ های بسیار جذاب برای صورت های روشن یا بی رنگ و روح است.
رژ لب قرمز آلویی شادابی و نشاط را برای چهره های بی روح به ارمغان می آورد.
رژ لب صورتی گرم لب ها را برجسته تر نشان می دهد.
رژ لب مرجانی بژ انتخاب مناسبی برای مهمانی ها و مراسم شبانه می باشد.

رژلب

 

رژلب

 

رژلب

 

رژلب

 

رژلب

 

رژلب