ریزش مژه و تقویت آن

ریزش مژه و تقویت آن مژه تقویت آن
در صورت استفاده از مژه مصنوعی در عروسی خود، متوجه شده اید که پس از کندن مژه مصنوعی، مژه مصنوعی خودتان هم آسیب می بیند. ریزش مژه ها کاملا طبیعی است البته به اندازه نه ریزش بیش از حد! امکان دارد بارها و بارها شاهد ریزش مژه های خودتان باشید. در ادامه به بررسی دلایل ریزش مژه و ارائه راهکار برای تقویت آن خواهیم پرداخت. 
مژه ها زیبایی خاصی را به چشمانتان می بخشند. در واقع بیشتر از سایر اجزا در چهره تان تاثیرگذار است. کاشت مژه نیز امری هزینه بر و دشوار است، در نتیجه بهترین راه این است که مژه های طبیعی تان را تقویت نمایید. طبق نظر متخصصین پوست و مو، ریختن مژه هم مانند موی سر، کاملا طبیعی می باشد. البته در صورت ریزش بیش از حد مژه ها، بایستی به فکر راه حل برای مشکلتان باشید.

ریزش مژه و تقویت آن

دلایل ریزش مژه
استفاده از براش های آرایشی نامرغوب و آلوده که موجب التهاب پلک ها و ریزش مژه ها می گردد.
استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته و بی کیفیت که ایجاد حساسیت در چشم و ریزش مژه ها را در پی دارد.
حالات روحی نامتعادل نظیر: افسردگی دائمی، تنش شدید، اضطراب مزمن و ترس
بیماری های هورمونی نظیر: کم کاری و پرکاری تیروئید، بیماری های داخلی، کم کاری غده پاراتیروئید و کم کاری هیپوفیز
حساسیت به لوازم آرایشی که در اطراف چشم مورد استفاده قرار می گیرند مثل: سایه و خط چشم.
شیمی درمانی
اختلالات تغذیه ای نظیر: کمبود آهن، کمبود پروتئین، رژیم های لاغری کم کالری و یا سوء تغذیه.
استفاده از بعضی از داروهای ضد کلسترول، ضد تیروئید، ضد انعقاد خون و ... برای مدت طولانی
آسیب های حرارتی ( سرما و گرما) در نایه پلک ها و حاشیه پلک ها برای نمونه در مورد کوهنوردان.
راهکارهای تقویت مژه
در این مطلب قصد داریم راهکارهای تقویت مژه ها را مطرح کنیم. البته لازم به ذکر است راهکارهای خانگی فوق العاده زمان بر بوده و برای دستیابی به نتیجه بایستی صبور باشید.
از روغن هفت مغز غافل نشوید.
هفت دانه روغنی شامل بادام تلخ، بادام شیرین، کنجد، پسته، فندق، کرچک و سیاه دانه، که به روغن هفت مغز شهرت دارد، با برخورداری از مواد ضروری از تریبات بی همتا برای تقویت ابرو و مژه ها است. ضمن اینکه برای تسریع در رشد موهای صورت و ریش می توانند مورد استفاده واقع شوند.
هر روز مژه هایتان را شانه بزنید.
شانه کردن مژه ها، به خصوص هنگامی که براثر استفاده از ریمل، مژه هایتان به هم چسبیده و بافت پیوسته ای پیدا کرده اند، موجب کم تر شدن ریزش آنها می شود. ضمن اینکه در صورت خشک شدن ریملتان، می توانید از برس ریمل هم استفاده کنید. 

ریزش مژه و تقویت آن


روغن کرچک دوست مژه ها
روغن کرچک با ترکیب اسیدهای چرب خودش، موجب تقویت فولیکول های مژه می گردد و سرعت رشد آنها زیاد می شود. استفاده از روغن کرچک، روشی کم هزینه است و همیشه می توانید از این روش استفاده کنید.
ویتامین E، ناجی مژه ها
یکی دیگر از مواد لازم برای ساخت کلاژن های موجود در ابروها، مژه ها و موها، ویتامین E است. کدو حلوایی، خردل، گوجه فرنگی، بروکلی، بادام، اسفناج و ... از موادی است که این ویتامین را در خودشان دارند. همچنین به صورت شیمیایی در داروخانه ها موجود است. برای استفاده از این کپسول ها، پوشش رویی آن را باز کرده و روغن یا پودر موجود در آن را به کمک برس های مناسب به موها یا ابروهایتان بمالید و به ماساژ آنها مشغول شوید.
روغن بادام، مفید و کم هزینه!
روغن بادام شیرین و تلخ از انواع روغن بادام هستند که در داروخانه ها موجود است. روغن بادام تلخ، در صورت خالص بودن، اثربخشی بهتری نسبت به روغن بادام شیرین دارد. می توانید از یک گوش پاک کن یا برس برای ماساژ ابرو و از فرچه ریمل برای مژه استفاده نمایید. 

ریزش مژه و تقویت آن

 

ریزش مژه و تقویت آن

 

ریزش مژه و تقویت آن

 

ریزش مژه و تقویت آن

 

ریزش مژه و تقویت آن

 

ریزش مژه و تقویت آن

 

ریزش مژه و تقویت آن