زمان مناسب نامزدی

در کشور ما و اکثر کشورهای دنیا مرسوم و رایج است که دختر و پسر مدتی در نامزدی یا عقد می مانند تا با افکار و عقاید یکدیگر آشنا شوند.سوالاتی از این قبیل پیش می آید که چه مدت زمانی طول می کشد تا زوجین با اخلاق یکدیگر آشنا شوند.این زمان و یا طولانی شدن آن موجب اختلاف بین زوجین نمی شود؟برای دریافت سوالاتتان با ما همراه باشید.

زمان نامزدی


از مهم ترین فواید دوران نامزدی می توان به شناخت افراد از یکدیگر اشاره کرد. در این زمان می توانید شناخت کافی را از شخصیت طرف مقابلتان به دست بیاورید. آیا این شخص فرد مورد نظر شماست یا خیر.آیا می توانید با این شخص خوشبخت شوید یا خیر.در دوران نامزدیتان بهتر است تماس های جنسیتان را کنترل کنید و از رابطه جنسی بپرهیزید. دوران نامزدی بسیار مهم است در این مدت سعی کنید قبل از درگیر شدن با احساسات و قلب، شناخت کافی نسبت به طرف مقابلتان را به دست آورد خانواده هایی که سخت گیری دارند بهتر است زمان نامزدی  طولانی نباشد.آن هم به دلیل اینکه سوالاتی از قبیل اینکه چه زمانی ازدواج میکنند باعث اضطراب زوجین می شود.
از دلایلی که باعث میشود عروس و داماد نامزد بمانند و زمانی را بین عقد و عروسی تعین کنند،تهیه جهاز و اسباب برای عروس از جانب خانواده دختر و همچنین تهیه منزلی برای سکونت که پس از عروسی به خانه شان بروند.برای جفت و جور شدن این موارد نمی توان زمان دقیقی را مشخص کرد.
به صلاح است که دوران نامزدی بین عروس و داماد کمتر از 5 ماه نباشد در این صورت موجب مشکل در آینده تان می شود. بهترین فاصله زمانی 5 ماه تا 14 ماه است در صورتی که بیشتر شود نیز سبب بحث و حرف میان خانواده ها و عروس و داماد می شود.
با آرزوی سعادت برای همه زوج های عزیز