سبک های گوناگون رنگ مو

سبک های گوناگون رنگ مو
در این مطلب می خواهیم سبک های گوناگون رنگ مو که برای رنگ و هایلایت مو وجود دارد و طبق سن و سال و سلیقه افراد مورد استفاده قرار می گیرد. آسیب دیدگی موها ناشی از استفاده از پودرهای دکلره، از نگرانی های عمده افراد در رنگ و هایلایت موها است. لازم به ذکر است در بعضی موارد سردردهای شدید، مسمومیت، واکنش اگزمایی نیز در اثر استفاده از این موارد ایجاد می شود. از روش های مناسب برای جلوگیری از آسیب دیدن ریشه موها بر اثر استفاده از این مواد آسیب رسان، آمبره است. از همین رو یکی از روش های پر طرفدار برای آرایش مو به شمار می آید. 

سبک های گوناگون رنگ مو

آمبره مو
در لغت آمبره به معنی سایه می باشد. روشی که طی آن، رنگ کردن موها به گونه ای است که رنگ موها درجات مختلفی تیرگی دارد و به طور کلی ریشه موها تیره تر است و رنگ ساقه موها بسیار روشن تر از ریشه ها می باشد. به طورکلی از ترکیب 3 رنگ با درجه تیرگی مختلف در روش آمبره استفاده شده و مرز بین تیرگی و روشنی موها کاملا معلوم است. زمانی که موهای خودتان را به روش آمبره رنگ می کنید، جای نگرانی برای رشد ریشه موها وجود ندارد. چرا که رشد موها تاثیر زیادی در ظاهر موهایتان به وجود نمی آورد.
آمبره کلاسیک، آمبره فانتزی و آمبره معکوس، سه روش انجام آمبره مو است. رنگ آمیزی موها در آمبره معکوس، کاملا برعکس آمبره کلاسیک انجام می شود. بدین صورت که ریشه موها روشن بوده و هر قدر به طرف ساقه ها پیش می رویم، رنگ تیره بیشتر به چشم می خورد. لازم به ذر است به علت دکلره شدن ریشه موها، این روش آمبره نسبت به روش کلاسیک طرفداران کمتری دارد. در آمبره کلاسیک، ریشه موها تیره بوده و هرچه به طرف پایین موها می رویم، ریشه موها روشن می شود. یکی از سبک های آمبره معکوس یا کلاسیک برای آمبره فانتزی انتخاب می شود که اغلب این رنگ ها دارای مانداری زیادی نیستند و بعد از 2 تا 3 هفته از بین می روند.
بالیاژ مو
بالیاژ لغتی فرانسوی به معنی تکنیک رنگ کردن موها به صورت آزادانه و در فضای باز می باشد. دلیل استفاده نکردن از فویل در بالیاژ نیز به همین موضوع بر می گردد. یکی از پرطرفدارترین زیرمجموعه های آمبره، بالیاژ مو می باشد. موها در بالیاژ، مثل روش آمبره موها با پیروی از درجه بندی خاصی از تیرگی به روشنی و یا روشنی به تیرگی حرکت می کنند. به طور کلی رنگ موها به صورت یکنواخت انجام نمی گردد و تمام موها رنگ نمی شود. سایه های خیلی طبیعی، نرم و برجسته روی موها ایجاد شده که موها در این روش، پرپشت تر و پر حجم تر به نظر می رسند.

سبک های گوناگون رنگ مو

سامبره مو
یکی دیگر از زیرمجموعه های آمبره مو، سامبره مو است که در برخی موارد به آن آمبره بالیاژ می گویند. شاید سوال پیش بیاید که فرق اصلی بین آمبره و سامبره چیست؟ مرز میان تیرگی و روشنی موها در سبک سامبره کاملا واضح مشخص نیست و روند حرکت مو از تیرگی به روشنی خیلی آرام انجام می شود و درجه بندی رنگ ها به تدریج کم می شود. از مزایای سبک های آمبره و سامبره برای رنگ کردن موها به این نکته اشاره کرد که امکان استفاده همزمان از رنگ ها سرد و گرم وجود دارد. این گونه تنوع و تفاوت را برای موهایتان به ارمغان بیاورید.
سامبره، نسبت به آمبره روش جدیدتری است و در شینیون های بسته عروس بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
سبک های گوناگونی که برای ایجاد تنوع در موها و آرایش آنها وجود دارد بسیار زیاد است. همواره به یاد داشته باشید بایستی پس از انجام هر سبک برای رنگ و هایلایت موهای خودتان، به مراقبت های پس از آن توجه داشته باشید. پس از رنگ کردن موها حتما از ماسک های مناسب و ویتامینه موها استفاده کرده و نکات تغذیه ای را هم رعایت نمایید. 

سبک های گوناگون رنگ مو

 

سبک های گوناگون رنگ مو

 

سبک های گوناگون رنگ مو

 

سبک های گوناگون رنگ مو

 

سبک های گوناگون رنگ مو

 

سبک های گوناگون رنگ مو

 

سبک های گوناگون رنگ مو

 

سبک های گوناگون رنگ مو