ست کردن مانتو لباس عروس

ست کردن مانتو و لباس عروس
بعد از ازدواج حرکات و رفتارهای شما مانند: راه رفتن، لباس پوشیدن، استایل شخصی شما، مدل مو، اکسسوری و ... تا مدتها مورد توجه خانواده طرف مقابلتان قرار می گیرد. حتی اگر شیک ترین و گران ترین لباس را هم تهیه کنید بدون رعایت هارمونی رنگها، هیچ جذابیتی نخواهید داشت. در این مطلب هارمونی رنگ ها را مطرح کرده ایم. 
اصول و قواعد رنگ شناسی
به طور کلی رنگ ها به سه دسته گرم، سرد، خنثی تقسیم می شود که رنگ های کرم و خاکستری، مشکی و سفید جزو رنگ های خنثی می باشند. رنگ های نارنجی، قرمز، زردها و سبزهایی که رنگ زرد در آنها غالب است جزو رنگ های گرم هستند. رنگ های آبی و بنفش هایی که سبز در آنها غالب است جزو رنگ های سرد محسوب می شوند. 
هارمونی رنگ ها
شاید در وهله اول موضوع هارمونی رنگ ها چندان مهم به نظر نرسد ولی این موضوع امری بسیار مهم است. چیدمان مطبوع اجزا در کنار یکدیگر هارمونی رنگ نام دارد. در موضوعات دیداری مثل رنگ شناسی، هماهنگی موجود بیننده را مجذوب می کند و حس تعادل و نظم را به طرف مقابل انتقال می دهد. مناسب ترین نقطه برای درک و ایجاد هارمونی رنگی، طبیعت می باشد.
هارمونی طبق همجواری رنگ ها Analogous Colors     
به هر دسته دوتایی یا سه تایی از رنگ هایی که در دایره رنگ همدیگر قرار گرفته اند، رنگ های همجوار گفته می شود. در ترکیب های این چنینی از لحاظ مقدار یک رنگ بر دیگری برتری دارد. 
هارمونی طبق رنگ های سه تایی
روی دایره ای رنگی، یک مثلث متساوی الاضلاع کشیده و سه رنگ قرمز، زرد و آبی که در اطراف مثلث متساوی الاضلاع هستند، رنگهای هارمونیک نامیده می شوند. 
هارمونی رنگ های مکمل تقسیم شده Split Complementary Color 
ترکیبی سه تایی از رنگ هایی که در سه گوشه یک مثلث متساوی الساقین روی چرخه رنگ قرار می گیرند هارمونی رنگ مکمل تقسیم شده نام دارد. به بیان دیگر یک رنگ و دو رنگی که در دو طرف مکمل آن رنگ واقع شده اند، مانند: زرد، قرمز بنفش، بنفش آبی
ست کردن مانتو لباس عروس
 
هارمونی رنگهای چهارگانه Tetradic (Double Complementary) Color
روی یک مستطیل یا مربع، چهار رنگی که روی دایره رنگی واقع می شوند مانند: زرد، قرمز نارنجی، بنفش و سبز آبی، تشکیل دهنده هارمونی چهارگانه هستند. در ادامه نحوه استفاده از علم رنگ شناسی در ست کردن لباس ها را مطرح می کنیم. 
1) پیشنهاد می کنیم رنگ های سفید و روشن را برای لباس هایتان انتخاب کنید.
2) استایل کژوال برای میهمانی های پاگشا مناسب نیستند. به جای آن مانتوهای مجلسی و کار شده، کفش های پاشنه بلند و لگ بهترین گزینه ها برای انتخاب می باشند. کت و دامن و کت و شلوار انتخابهای مناسبی هستند.
3) مانتوی آبی روشن با شال لیمویی یا گلبهی گزینه بسیار مناسبی است.
4) از انتخاب لباس های خیلی شلوغ پرهیز کنید. بلوز راه راه با دامن خال خالی هماهنگی ندارد.
5) اگر مانتوی شما در بخش بالایی اش دارای طرح است شال و روسری ساده بهترین هماهنگی را با آن دارد.
6) استفاده از هارمونی آنالوگ بسیار جذاب خواهد بود. برای نمونه مانتوی آبی رنگ با شال سبز، شال قرمز با مانتوی نارنجی بسیار زیبا خواهد بود. این رنگ ها هارمونی دارند ولی خیلی چشم نواز نیستند. اگر خواهان استایلی شیک هستید از این هارمونی غافل نشوید.
7) استایلی همگون را برگزینید. برای نمونه کفش کتانی برای مانتوهای جین و خیابانی مناسب است نه برای مانتوهای اداری، رسمی و سنگ دوزی شده. حتما این هماهنگی را رعایت فرمایید.
8) شال و مانتوی خاکستری رنگ برای استایل های مونوکروم با رنگ های خنثی مناسب است. رنگ های درخشان مثل فسفری، ارغوانی برای اکسسوری های استایل های مونوکروم مناسب است.
ست کردن مانتو لباس عروس