سفره عقد خانگی

سفره عقد خانگی | مدل های (تزیین سفره عقد در خانه)
سفره نمایانگر هم بستگی افراد خانواده می باشد. در فرهنگ ایرانی سفره از جایگاه با ارزشی برخوردار است. زنان برای جمع کردن محصول گندم از سفره ها استفاده می کردند و بعد از گذشت مدتها، سفره به جایی برای گذاشتن نان مبدل شد. در واقع باعث و بانی پیدا شدن سفره عقد، زنان می باشند.
سفره عقد از قدیمی ترین و با ارزش ترین سفره های ایرانی می باشد. 
سفره های عقد با توجه به فرهنگ های متنوع و قومیت های گوناگون رنگ و بوی متنوعی را به خود گرفته است.
جایگاه سفره ی عقد
از زمان گذشته تا به امروز عقیده بر آن بود که سفره عقد باید رو به قبله گذاشته شود و عروس و داماد رو به قبله و روشنایی باشند.
سادگی و تبحر در چیدن و دیزاین سفره ی عقد نشان دهنده ی جذابیت سفره ی عقد می باشد. 
سفره عقد و رنگ ها در آن
رنگ سفید بیانگر صلح و آرامش، پاکی و بی گناهی، امنیت و خوشبختی می باشد. همین موضوع هم مسبب انتخاب سفره ی عقد به رنگ سفید می باشد.می توان گرد، مستطیل یا بیضی شکل سفره ی عقد را طراحی کرد.البته انتخاب این موارد به اندازه ی اتاق وابسته است. 
رنگ های نباتی، شیری، کرم و رنگ هایی با ترکیب این موارد می تواند بسیار زیبا باشد. گردو، بادام، فندق، میوه، شیرینی، گل های طبیعی برای سفره عقد بسیار مناسب می باشند.
رنگ های دارای هماهنگی با دسته گل، لباس و سفره و رنگ ظروف جلوه ی فوق العاده ای به سفره می بخشند.
وسایل مورد استفاده در سفره ی ترمه، بایستی سنتی بوده و با رنگ سفره نیز هماهنگی داشته باشد تا نمایانگر زیبایی افزون تری باشد. سفره ی ترمه نمایانگر اصالت و زیبایی ویژه ای می باشد.
 قند سابیدن سر عروس و داماد و سفره ی عقد
معمولا قند را بیشتر دختران دم بخت یا زن های تازه عروس شده بر سر عروس و داماد می سابند. بایستی زمان جاری شدن خطبه ی عقد این سفره روی سر عروس و داماد قرار بگیرد و قندهای تزیین شده بالای سر عروس و داماد سابیده گردد. رنگ های سفید یا نباتی و سبز از پارچه ی حریر و یا پارچه ی ساتن بسیار مناسب سفره ی عقد می باشد.
پارچه ای از ساتن که به طول تقریبی 120 و عرض 90 سانتی متر برش داده اید را دور تا دور سفره گذاشته و به عرض یک سانتی متر داخل چرخ قرار دهید و چرخ نمایید. تور یا یراق های زیبا مناسب تزیین دور سفره است که با رنگ سفره دارای هماهنگی است. به عرض شش متر توری حاشیه دار یا ساده به لبه ی سفره متصل نمایید.
سفره عقد و دیزاین آن
از آنجایی که سلیقه و ابتار و ذوق بانوان ایرانی نزد همگان ستودنی است، به همین علت به کارگیری استعداد شخصی و رعایت اصول آغازین هنری می تواند سفره عقدی زیبا و تمام عیار را رقم بزند. قدم اول هماهنگی رنگ ها و نحوه ی دیزاین لوازم می باشد. در صورتی که به گل های طبیعی دسترسی ندارید و می خواهید هزینه ها را کاهش دهید توصیه می کنیم از گل های مصنوعی کمک بگیرید.
می توانید پاپیون های زیبایی دررنگ ها و اندازه های متنوع تدارک ببینید. طول برش ساتن دلخواه بوده و میان آن روبانی باریک تر و یک یراق بچسبانید. در دو ردیف به لبه ی خارجی روبان تور حاشیه دار و روبانی از رنگ دیگر بچسبانید. برای تزیین رویان هایتان می توانید از مروارید هم کمک بگیرید.
گل های دارای جنس ساتن یا حریر
پارچه را دو لایه کنید و با نخ و سوزن سراسر تکه پارچه هایی به طول 30 الی 40 سانتی متر که با عرض دلخواه بریده اید را دوخته و چین کش نمایید. دور یک هسته ی مرکزی پارچه را پیچیده و بعد از چسب زدن به شکل گل در آورید. به کمک این روبان های ساتن می توان گل های زیبایی ساخت. 
تزیین جام عسل، ظرف حلقه ها و لوازم دیگر با استفاده از این گل ها امکان پذیر می باشد.

شمع
شمع سراسر انرژی مثبت است. شمع از تزیینات سفره ی عقد است که نور و انرژی خاصی به سفر می دهند و هر قدر که ساده باشند باز هم از ظرافت مخصوصی برخوردارند.
شمع های سفر عقد را می توانید خودتان تهیه کرده و می توانید با استفاده از شابلون های آماده شمع هایتان را طرح دار نمایید. برای دیزاین شمع هایتان از گل های مصنوعی و مروارید کمک بگیرید.
کله قند
به کمک گل های دست ساز یا آماده، دو دسته گل کوچک و گرد درست نمایید. به کمک نوار گاترین سفید ساقه ی گل را محکم بسته و لبه ی زیرین تور را در لایه ای از تور چین داده شده نصب نمایید تا سیم ها را کامل بپوشاند. روی کله قند، دسته گل را بچسبانید و ساقه را به تنه ی آن چسبانده و و محکم با نخ ببندید. طوری که گل ها دقیقا بالای کله قند واقع شود.
ده سانتی متر برای لبه ی بیرونی کله قند در نظر بگیرید. می توانید ساتن را به شکل دایره ببرید. در مرکز پارچه قند را قرار دهید و لبه های تور یا پارچه را به طرف راس و کله قند کشیده و آهسته جمع نمایید. تورهای اضافی را بعد از مرتب کردن چین ها، به طرف خارج بکشید. بایستی تور یا ساتن اضافی را قیچی و منظم کرده، می توانید چند لایه روبان وصل کرده و پاپیون بزنید.
نقل
پذیرایی از مهمانان از سنت های ویژه ی ایرانیان است. ایده های متنوعی برای دیزاین نقل وجود دارد. نقل های ریز که داخل تور هم دیده می شود از موارد مورد پسند برای برخی از افراد است.
می توانید به شکل مربع و به ابعاد سی سانت و یا بیست و پنج سانت تور را برش داده و بعد از آن روبان ساتن یا براق باریک را به لبه ی تور چسبانده یا بدوزید.
سکه ی مبارک بادی را وسط تور گذاشته و نقل روی آن بگذارید و به کمک روبانی گره زده و آن را پاپیون بزنید.
نبات
چند بند مروارید و شکوفه برای تزیین نبات مناسب است. می توان شاخه نبات را به تنهایی با رشته های مروارید آراست.
لبه ی بالایی کاسه نبات را چسب بزنید و مروارید یا شکوفه بچسبانید. یک ردیف تور ساده یا حاشیه دار را چین داده و درون کاسه ی نبات بچسبانید. به کمک چند برگ سبز و گل کاسه نبات را درون سینی بگذارید و تزیین نمایید. چند گل طبیعی هم می تواند کمکتان کند توجه کنید که نبات تازگی و زیبایی اش را حفظ نماید. این روش اول بود.
روش دوم به این صورت است که یک بند مروارید را کج دور شاخه نبات پیچیده و چسب زده، چندین شاخه از نبات ها را با این روش مروارید بچینید.بعد از آن اسفنجی را داخل ظرف گذاشته و روی آن را ساتن بپوشانید. نبات ها را روی اسفنج چسبانده و با پارچه ی ساتن روی آن را بپوشانید. می توانید لا به لای آنها را با گل و روبان بیارایید.
اسفند ترمه مانند
بته جقه ای را روی مقوا کشیده و بعد از آن شش عدد با مقوا بریده و دور تا دور مقواها را یراق یا مروارید بچسبانید. گل رزی کوچک از جنس ساتن به نوک آن چسبانده و اسفندها را الک نمایید تا خاک آن جدا گردد. سطح مقوا را با برس چسب بزنید و اسفند رنگی را روی آن بپاشید و با دستتان محکم کرده تا به خوبی به مقوا بچسبد.
لایه ای از اسفند سفید یا نمک را کف سینی گردی چسبانده و به آرامی بته جقه هایی که آماده کرده اید را دو به دو رو به روی هم و با فاصله ای مناسب روی زمینه ی اسفند بگذارید. می توانید الگوهای متنوعی را هم امتحان کنید.

دیزاین فندق، بادام و گردو
سیم ها را به قطعات بیست سانتی متری برش دهید و به انتهای گردو فرو نمایید و با نوار گاترین قهوه ای آنها را ساقه پیچی نمایید. پس از اینکه کلیه ی گردوها را با همین روش آماده کردید می توانید بین گردوها از گل های ریز هم کمک بگیرید. بادام از توانایی بالایی برای انجام این کار برخوردار است. می توان روی یک بادبزن چوبی این روش را به کار برد. می توانید گل و برگ را برای پوشاندن سطح آن استفاده نمایید. گردو، بادام و فندق را می توانید با اسپری طلایی یا نقره ای نمایید.
ازقدیمی ترین آیین ایرانیان رنگ کردن و طرح کشیدن روی تخم مرغ است. در سفره ی عقد هم تخم مرغ از مرتبه ی خاصی برخوردار می باشد. اکلیل زدن، تور زدن، روبان زدن، سرمه زدن، مروارید زدن، تزیین با گل های خمیری از روش های تزیین تخم مرغ می باشد.
نان سنگک بزرگ و تنوری زمان های قدیم در سفره ی عقد قرار داده می شد و پیوندتان مبارک یا مبارک باد با کمک پنبه یا نقل روی آن نوشته می شد. هم جهت با وسایل دیگر، نان اشکال متنوعی را از آن خود کرده است.
گل آرایی از راحت ترین راه های تزیین نان می باشد.
دورتا دور حلقه ای چوبی یا فلزی تعدادی برگ سبز مصنوعی یا طبیعی متصل نمایید. بعد از خشک شدن چهار عدد میوه ی کاج با اسپری طلایی، آن ها را لا به لای برگ ها چسبانده و مروارید ها را به شکل ضربدری یا به اضافه، روی نان ها قرار داده و گلی کوچک در جای اتصال مروارید ها بچسبانید. 
لا به لای برگ های سبز سه عدد نان بگذارید و پاپیونی کنارشان به حلقه چسبانده و نانی را در مرکز حلقه بگذارید.
در صورت استفاده از نان لواش یا تافتون به جای نان سنگک با کمک سیم مفتولی و مروارید، نان را مانند گلبرگ برش زده و با چسب محکم نمایید. به کمک نخ انتهای آن را ببندید. بدین ترتیب کافی است مقداری حوصله به خرج دهید برای دیزاین از گل های طبیعی و برگ های سبز استفاده کنید. 
جا حلقه ای از موارد مهم و قابل توجه در سفره می باشد که بایستی تمام سلیقه و توجهتان را به کار گیرید. بایستی دارای هماهنگی با رنگ آمیزی گل ها و ارکان دیگر باشد. 
با ابعاد سی سانتیمتر به شکل مربع دو تکه ساتن را برش بزنید و مرتب تور حاشیه داری را چین بدهید. به لبه ی پارچه کوک زده و بعد از آن چرخ نمایید. روی لایه ی دوم لایه ی اول را قرار دهید و سه طرف را چرخ نمایید و بعد از آن کوسن را به طرف رو برگردانید. کاملا درون آن را با پشم شیشه و پنبه پر کنید. درز را با سوزن و نخ بدوزید.
نوار ساتن یا مروارید را دور تا دور کوسن چسبانده و چهارگوشه ی آن را پاپیون وصل نمایید. حلقه ها را از آن رد کنید و پاپیون بزنید. قلب یا هر شکل دیگری می تواند شکل کوسن باشد. 
پذیرایی مهمانان با نان و پنیر و سبزی از آیین قدیمی ایرانیان بعد از جشن عقد است. به صورت مستطیل با ابعاد تقریبی 15*10 سانتی متر برش زده و پنیر را روی آن مالیده و سبزی را روی آن گذاشته و آن را لوله کنید. پس از آن با تلقی نازک و بی رنگ آن را بپیچید. با روبان دو طرف تلق را گره بزنید و مثل شکلات در سبدی مناسب بچینید. 
می توانید پنیر را مانند قلب قالب بزنید و روی سبزی که در سینی قرار داده اید بگذارید. آنگاه نان های برش داده را دور سینی قرار دهید.