سفره عقد زیبا

سفره عقد زیبا
برای اینکه سفره عقدی شکیل داشته باشید، باید به مساحت، طراحی و فضای سفره عقد توجه داشته باشید. سفره های عقد در سه گروه مدرن، سنتی و کلاسیک طبقه بندی می شوند. 
سفره عقد مدرن
این نوع سفره عقد امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است. اساس کار این نوع سفره عقد، آب و آیینه بوده و از شمع و گل برای چیدن اجزای اصلی سفره عقد استفاده می شود. کف سفره را اغلب به صورت همسطح با آینه می پوشانند. همچنین می توان با آینه های دارای فاصله از هم پوشاند.
می توان از یک رنگ دیگر علاوه بر رنگ سبز و سفید که از رنگ های اصلی هستند استفاده کرد. هر چه این سفره ساده تر باشد جذاب تر و شکیل تر خواهد بود. می توان پارچه ساتن یا حریر را جایگزین آینه کرد.
سفره عقد سنتی
همان طور که از نام آن پیداست باید از ظروف قدیمی مثل ظروف سفالی، ظروف نقره یا برنج استفاده نمایید. در حقیقت باید چیدمان آن به شکلی باشد که سنتی بودن کاملا در آن به چشم بخورد. 

سفره عقد زیبا

می توانید از پارچه های سوزن دوزی شده یا ترمه برای زیر سفره عقد استفاده کنید. همچنین می توانید از برنج یا گندم به جای پارچه استفاده نمایید. 
کرم و قهوه ای، فیروزه ای و قرمز از رنگ هایی هستند که در چیدمان سفره عقد سنتی به کار می روند. رنگ و نوع گل های سفره عقد باید با هم تناسب داشته باشند. 
سفره عقد کلاسیک
چیدمان این سفره راحت تر از دو نوع دیگر است. گل آرایی را از یاد نبرید. پیشنهاد می کنیم به جای حذف کردن آن، گل هایی با قیمت مناسب تر را انتخاب کنید. همچنین می توانید از شش ظرف یک شکل و یا ظروف گوناگون برای چیدمان وسایل سفره عقد استفاده کنید. ظروف کریستال رنگی یا سفید، سیلور، مجسمه های آنتیک و برنز و یا ظروف برنز انتخاب های مناسبی هستند. حریر و ساتن های متنوع و پارچه های سرمه دوزی شده برای دیزاین سفره عقد کلاسیک فوق العاده مناسب هستند.
چیدمان رایج سفره های عقد
جای آیینه بالای سر عروس و داماد است و شمعدان ها اطراف آیینه گذاشته می شوند. قرآن را جلوی آیینه قرار می دهند. سفره های عقد امروزی بزرگ است و برای دسترسی راحت ترعروس و داماد به آن، معمولا در جایی قرار می دهند که به آنها نزدیک تر باشد.
در سفره عقد سنتی می توان از نان سنگک استفاده کرد. همچنین در سایر سفره های عقد نیز می توان از انواع نان استفاده کرد. کف سینی یا ظرف تخت و مناسب دیگری، اسپند ریخته و اشکال مختلفی را با استفاده از شابلون به آن بدهید. در صورت پیاده کردن یک طرح به اندازه کف ظرفتان به اندازه مقوا، می توانید به آسانی روی طرحتان را چسب بزنید. می توانید گلوله های کوچک اسپند را آغشته به چسب چوب کنید و در اسپند غلتانده تا توپ های کوچک اسپندی داشته باشید. سیم کوتاهی را به چسب آغشته کنید و در گلوله فرو برده تا خشک شود. پس از آن گلوله ها را با تاباندن سیم ها به یکدیگر به شکل خوشه های انگور در آورید. می توانید از ظرف های کوچک آجیل خوری استفاده کرده و داخل هریک، اسپند ریخته و کنار هم چیده، سپس دانه های اسپند را داخل منقل های کوچک ریخته و دیزاین کنار منقل را با خوشه های اسپند انجام دهید. 

سفره عقد زیبا

 

سفره عقد زیبا

 

سفره عقد زیبا

 

سفره عقد زیبا

 

سفره عقد زیبا

 

سفره عقد زیبا

 

سفره عقد زیبا

 

سفره عقد زیبا

 

سفره عقد زیبا