شیرینی میوه عروسی

شیرینی و میوه عروسی | نکته های طلایی (تهیه، میزان، مقدار، هزینه) شیرینی و میوه عروسی
در مورد میوه و شیرینی، موارد پراهمیتی را در مقاله های قبلی یادآوری کرده ایم. در ادامه قصد داریم به چگونگی چیدمان و طراحی میوه و شیرینی و چگونگی سرو آنها بپردازیم. 
کجا برای تهیه ی میوه مناسب تر است؟
زمان قرارداد بستن، بیشتر تالارها یا موسسات برگزارکننده ی مجالس عروسی، از شما می خواهند که تهیه ی میوه و شیرینی را به آنها واگذار نمایید. میوه های موجود در بازار میوه و تره بار هم از کیفیت و هم از قیمت مناسب تری در مقایسه با فروشگاه های سطح شهر برخوردار خواهد بود. میوه های دست چین شده را تهیه نمایید. میوه هایی که در یک اندازه هستند از جلوه زیباتری برخوردارند.
خرید میوه و مناسب ترین زمان برای آن
سر بار اول صبح می رسد. پس بهترین زمان اول صبح است که می توانید در سریعترین زمان میوه ها را به کادر پذیرایی بدهید تا شستشو و انجام آن را انجام بدهند. ضمن اینکه چون میوه ها صبح می رسد بار تازه خریداری می کنید.
میوه یا کوکتل میوه چیست؟
پذیرایی با کوکتل میوه به جای میوه مزایای زیادی از قبیل جلوگیری از اتلاف میوه در جشن عروسی، میوه های نیم خورده یا پوست کنده شده بدون مصرف راهی سطل زباله می گردند. ضمن اینکه نیازی نیست مهمانانتان میوه پوست کنند. این کار بهداشتی تر نیز می باشد. بیشتر مهمانان این روش را می پسندند ضمن اینکه پذیرایی و تعارف را هم برای میزبان آسان تر می سازد.

نوع دیگری از روش های پذیرایی با کوکتل پذیرایی با میوه های مختلف در سیخ های چوبی می باشد. چیدمان سیخ های چوبی میوه و قرار گرفتنشان کنار هم تصویر زیبایی را می سازد. تناول میوه ها نیز اینگونه آسان تر می باشد. روش دیگر هم این است که می توانید تکه هایی از میوه های فصل را درون ظروف پایه دار کوچک گذاشته و با چنگال های کوچک از مهمانانتان پذیرایی نمایید.
بیشتر مهمانان از این شیوه استقبال می کنند اما در نظر داشته باشید همیشه اشخاصی هستند که به اصول بهداشتی بسیار حساسند. توصیه می کنیم کنار ظرف های کوکتل خوری از بار میوه در ظروف شاهانه در گوشه های سالن هم کمک بگیرید.
در صورتی که تعداد مهمانانتان از 300 نفر کمتر است، توصیه می کنیم از ظروف میوه خوری پایه دار استفاده نمایید. ظرفی میوه خوری حاوی میوه های مختلف که به ازای هر 5 یا 6 مهمان روی میزهای پذیرایی گذاشته می شود. اگر این روش را انتخاب نمایید بایستی منظم ظروف میوه خوری را شارژ نمایند.
از هر نوع میوه در بشقاب میوه خوری به همراه کارد مقابل مهمانان می گذارند. 
بار میوه یا سلف سرویس برای عروسی هایی با تعداد بالای مهمانان مناسب است. این گونه زمان تدارکات و پذیرایی را برای مهمانان نیز کم می کنید.
تزیین
میوه در جشن عروسی و تزیین آن از قضیه ی دیزاین جشن عروسی جدا نیست. تزیین میوه در جشن عروسی سلیقه ی میزبان را توصیف می کند. قبل از اینکه طرح مورد نظرتان را پیاده کنید قبل از جشن با مسئول تالار هماهنگ نمایید.
ترکیبی از گل و میوه فوق العاده زیبا خواهد بود. اگر قصد دارید به صورت بار میوه از مهمانانتان پذیرایی کنید توصیه می کنیم با دیزاینی زیبا زیبایی آن را چند برابر نمایید. این گونه می توانید ایده هایی نوآورانه داشته باشید.