شیرینی و میوه ی ویژه جشن عروسی

شیرینی و میوه ی ویژه جشن عروسی
هزاران وسیله برای پذیرایی جشن عروسی وجود دارد. در صورتی که برنامه ای جامع در اختیارتان داشته باشید، هیچگونه مشکل و کم و کسری به وجود نخواهد آمد. مشکل عمده ی عروس و دامادها در منوی پذیرایی میزان شیرینی و میوه می باشد. اینکه چه میوه هایی بایستی حتما در منو وجود داشته باشد و کدام شیرینی مناسب کدام فصل است؟ در ادامه در این موارد مطالبی را مطرح می کنیم.
 شیرینی تر
شیرینی های تر انواع بسیاری دارند که نگهداری از آنها هم بسیار مهم است. به گونه ای که تا پایان مراسم زیبایی شان را حفظ نمایند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم شیرینی های تر را برای فصول سرد سال سفارش دهید. 
شیرینی هایی نظیر رولت، لطیفه یا شیرینی های میوه ای، از پر طرفدارترین شیرینی های عروسی به شمار می روند. به طور کلی شیرینی های تر طرفداران بسیاری به ویژه در بین کودکان دارند. 2تا 3  عدد وزن شیرینی برای هر مهمان است که وزنی حدودا 100 تا 120 گرم دارد. البته وزن شیرینی ها را هم در نظر داشته باشید. چرا که امکان دارد از سایز بزرگ تری برخوردار باشند و وزن گفته شده در مورد این شیرینی ها صدق نکند. 
 شیرینی خشک
یکی از دلایلی که این شیرینی بیشتر مورد استفاده واقع می شود، تنوع بالا و شرایط نگه داری آسان تر می باشد. به علت وجود کیک در جشن عروسی بیشتر افراد از سفارش شیرینی تر در منوی پذیرایی شان صرف نظر می کنند. در ارتباط با مقدار شیرینی خشک بایستی موارد فوق را در نظر بگیرید.
حتما شکل ظاهری شیرینی را در نظر بگیرید. دلیل آن هم این است که برخی از شیرینی ها برعکس طعم دلپذیر، از ظاهر زیبا برخوردار نیستند.

شیرینی میوه جشن عروسی

 شکلات
حتما در منوی پذیرایی تان شکلات های متنوع را بگنجانید. شکلات ها با بسته بندی خاص می توانند جلوه ی خاصی به جشنتان ببخشند. شکلات های فانتزی می توانند برای کودکان فوق العاده جذاب باشند.
 بستنی
بستنی از جذاب ترین و پر طرفدارترین خوراکی های جشن عروسی به شمار می رود. عمدتا برای جشن های عروسی بستنی لیوانی سفارش می دهند. ولی شما می توانید خلاق باشید و دستگاه بستنی ساز برای جشن عروسی تان کرایه نمایید. این کارتان تا مدتها در ذهن مهمانانتان نقش می بندد.
 آجیل
در صورتی که می خواهید از آجیل استفاده کنید توصیه می کنیم از آجیل های با کیفیت مطلوب استفاده نمایید. آجیل را از آجیل فروشی هایی که آجیلشان با کیفیت بوده و تازگی آن تضمین شده باشد تهیه نمایید. در برخی از شهرهای کشورمان آجیل چهارمغز نیز جزیی از پذیرایی محسوب می شود.
 آب میوه و شربت از سایر خوراکی های اصلی برای پذیرایی است. می توانید هر دو نوع آن را در منوی پذیرایی تان بگنجانید یا اینکه نوشیدنی های سرد و گرم را با هم مورد استفاده قرار دهید. تمام این موارد بر عهده ی خودتان است که کدام نوع را می پسندید.
میوه
از بهترین انتخاب ها برای میوه، میوه های فصل می باشد. میوه های عجیب و غریب و ناشناخته در جشن عروسی تان مناسب نیست. چرا که مهمانانتان تمایلی برای سرو آنها از خودشان نشان نمی دهند و میوه های زیادی روی دستتان میماند.
 موز میوه ای است که در کلیه فصول سال یافت می شود. عمدتا برای هر نفر یک عدد موز تهیه می گردد. در صورتی که مهمانانتان بیشتر از 200 نفر باشند م توانید به اندازه ی نصف این تعداد میوه تهیه کنید.
خرمالو، سیب، انگور به ویژه انگور سرخ، پرتقال و کیوی و خیار گزینه های مناسبی برای فصل پاییز هستند. در هر منو عمدتا تعداد میوه ها 5 عدد می باشد.
 میوه هایی نظیر گیلاس، هلو و زردآلو و موز گزینه های مناسبی برای پذیرایی در فصل تابستان هستند. طبق چیزی که تالارهای پذیرایی مطرح کرده اند، 500 الی 700 گرم مناسب ترین مخلوط میوه برای هر مهمانی می باشد.
 برای پر کردن وقفه ی میان پذیرایی عصر تا شام می توانید دسرهای گوناگونی را برای پذیرایی در نظر بگیرید. دسرهای شیرین، اسنک ها و سایر دسرهای مورد علاقه تان همواره مورد پسند مهمانانتان واقع خواهد شد.

شیرینی میوه جشن عروسی

 

 

میوه شیرینی جشن عروسی

 

شیرینی میوه جشن عروسی