شینیون چیست

شینیون چیست؟
شینیون یا آپ دو راهکاری است که موها جمع و به مدل های متنوعی طراحی می شود.مشخصه ی یک شینیون شکیل، یک براشینگ صحیح می باشد که سبب آسان تر شدن کار شینیون می شود.

شینیون


 
نکات مورد توجه در شینیون
مهمترین نکته پیدا نبودن سنجاق است.عده ای تصور می کنند استفاده از تعداد زیادی سنجاق در شینیون سبب محکم تر نگه داشتن آن می شود. اصلا این طور نیست.شینیون صحیح و زیبا شینیونی است که با حداقل سنجاق شینیونی حرفه ای داشته باشیم. در مورد موهای کم پشت و کوتاه نیز روش های مختلفی از قبیل اضافه کردن مو، استفاده از پروتز و... وجود دارد.استفاده از این روش ها نیازمند تجربه و ظرافت است.

شینیون


 
نکته دیگر که قابل توجه است محصولات فرم دهنده هستند.نظیر: انواع ژل ها و کرم های مو، اسپری های مو و انواع چسب مو.با توجه به نوع شینیون و جنس موها و تجربه فردی که شینیون را انجام می دهد از محصولات فرم دهنده استفاده می شوند.

شینیون


 
از طرف دیگر درخواست مشتری نیز در انتخاب شینیون مورد نظر اهمیت دارد.برای مثال اگر شخصی نمی خواهد پس از براشینگ موهایش محکم و سفت باشد از اسپری های فرم دهنده ی ملایمی که چسبدگی کمتری دارند را استفاده می کنند.در عین حال نرم و لخت بودن موهایتان را نیز در بر می گیرد.این اسپری ها در مدل دهنده های مو طرفداران بسیاری را دارد.

حجم و فرم دادن به موی سر با حالت و تغییر شکل توسط تکنیک های خاص را شینیون می نامند. 

پس از آرایش و گریم چهره از عوامل مهم برای زیباترشدن، برقراری تعادل بین سر و صورت مهم ترین امر است.
شینیون
 
 
مشخصه های مهم یک شینیون زیبا
1) شناخت نوع موی سر و براشینگ درست و قد
2) انتخاب نوع شینیون با توجه به سلیقه مشتری، قد مشتری، فرم سرو صورت و گردن،نوع مراسم و لباس مشتری.
3) محکم بودن پایه شینیون،هرگز افراط نکنید.پس از پوش دادن موها، قسمت های وز مو را باید توسط شانه پوش و ژل و تافت از بین برد.
4) استفاده از تعداد کمی سنجاق مویی و پنس و قرار دادن به جای آن در مو.
5) استفاده کامل از تکنیکهای شینیون در کنارهم.
6) چک کردن شینیون جلوی آینه.
7) استفاده از طراحی مناسب برای شینیون.
 
شینیون عروس
 
انواع شینیون:
پر طرفدارترین شینیون ها عبارتند از:
شینیون کلاسیک، خامه ای، عرب وحجیم، بوشینگ، حرارتی،نخی، حلزونی و....
 
شینیون عروس
         
 
 7 تکنیک اساسی در شینیون موها
امروزه دنیای ارتباطات بسیار پیشرفته تر از گذشته می باشد و آرایشگران و متخصصان مو می توانند تکنیک هایشان را در اختیار علاقه مندان قرار داده و آنها را به اشتراک بگذارند.مارتین پارسون از پیشتازان شینیون است.براساس نظریه این هنرمند خلاق میبایست شینیون ها باید لطیف تر و پرتر جلوه کند.به رطی که این پر بودن به گونه ای نباشد که موها و سر بزرگ دیده شوند.
 
شینیون عروس
 
7 تکنیک اصولی شینیون
حرکت صحیح در شینیون
زمانی که متخصص شینیون مشغول به ایجاد یک مدل مو می شود باید حتما به نکات زیر توجه داشته باشد:
چگونه بایستد، در کدام جهت بایستد، به این علت که میبایست هماهنگ با جهت موهایتان حرکت کند.اگر پیچ یا تابش مو به صورت دلخواهتان نبود فقط کافیست جایتان را تغییر دهید و پس از آن در جهت حرکت این پیچ قرار بگیرید.
 
 
حجم دادن به موهایتان
دربرخی موارد مشتری موهایی صاف دارد و ازاین رو نیاز است تا زحمت بیشتری را برای حجم دهی به موها متحمل شویم.برای این کار باید دسته کوچکی از موهای زیرین را با کمک انگشت شصت و اشاره پیچ داد، سپس در جهت مخالف قرار بگیرد.این امر میبایست در پنج مرحله و در نقاط مختلف سر تکرار شود تا به حجم دلخواهمان برسیم.جهت حصول نتیجه بهتر می توانیم موها را اتو بکشیم.
 
شینیون عروس
 
 
بافت
بسیاری از بافت های متنوع ممکن است دشوار به نظر برسند اما این گونه نیست.بافت های ساده و دخترانه طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده است.با اندکی تمرین می توانیم بافت های جدیدی را در شینیون دخیل کنیم.برای حجیم تر نشان دادن موهایتان می توانید موها را به سمت جلو فشار دهید و سپس بافت مو را انجام دهید.
 مدت زمان
زمان انجام شینیون به عوامل مختلفی بستگی دارد.به طور طبیعی یک شینیون ساده 15 دقیقه به طول بیانجامد.به این منظور که هم سرعت شخص بالاتر رفته و بتواند با کمترین آسیب در کوتاهترین زمان شینیونی شکیل را خلق کند. دستیابی به زمان ذکر شده به تمرین مکرر احتیاج دارد.
شینیون عروس
 
پیچیدن موها
روشی ساده برای انجام شینیون:کار خود را تا پایین گردن ادامه دهید و قسمتی از موهایتان را مثلثی شکل نگه دارید.این مثلث را به دو قسمت بخش بندی کرده و موهای راست را بعد از تاب دادن به طرف چپ و طرف چپ را به سمت راست تاب داده و محکم کنید.موهایتان را مقداری بالاتر برده و نوآوری کنید.می توانید از هدبند هم استفاده کنید.
 
  حلقه کردن مو
اضافه بر استفاده از بافت در شینیون های متنوع،راهکارهای دیگری نیز برای حالت دهی به یک مدل مو وجود دارد.در یکی از این مدل ها یک دسته مو را در دست گرفته و بالای آن را گیره یا سنجاق می زنیم و به فاصله 10 سانت گیره دوم را می زنیم و ادامه می دهیم.در هر گیره یا سنجاق موهایمان را تاب می دهیم و دور سنجاق میپیچانیم. بعد از آن موها را در هر گیره یا سنجاق تاب می دهیم و می پیچانیم و شکل یک حلقه در می آوریم و روی سر قرار می دهیم.در صورتی که حلقه ها را ادامه دهیم حجم بیشتری را به موهایمان می بخشیم.
 
شینیون عروس
 
اسپری مو
اسپری انتخابی پس از اتمام شینیون از اهمیت بالایی برخوردار است.برخی از مدل موها به اسپری های قوی تر احتیاج دارند و برخی با یک اسپری سبک حالت گرفته و طبیعی تر جلوه می کنند.
نکات مهم در استفاده از موی اضافی در شینیون عروس
اکثر عروس خانم ها و خانم ها برای انجام شینیون مورد علاقه شان مجبور به استفاده از موی اضافی و مصنوعی (اکستنشن) هستند ولیکن پیش از استفاده باید این نکات را در نظر بگیرید.
 
 نکات قابل اهمیت در استفاده از موی اضافی در شینیون عروس
اگر مدل مویی زیبا را در ژورنال آرایشگاه عروس انتخاب می کنید ول موهایتان حجم یا قد آن را ندارد مجبور به استفاده از اکستنشن می باشید.
1)انتخاب موی طبیعی
اول از همه اگر نیاز به استفاده از اکستنشن( روش اضافه کردن مو) دارید.پیشنهاد می کنیم از موی طبیعی و براق استفاده کنید تا موی مصنوعی. درست است که موی طبیعی گران تر است اما به دلیل براق بودن بیشتر وجذابیت بیشتر آن از این نوع مو استفاده کنید.
2)مویی را انتخاب کید که سلامت موهای طبیعی تان را تحت تاثیر قرار ندهد
اکثر عروس خانم ها نگران هستند که با اکستنشن موهایشان آسیب نبیند.نحوه مراقبت به خود اشخاص و آرایشگاه دارد.
3)هماهنگی با آرایشگر
لازم است پیش از عروسیتان با آرایشگرتان صحبت کنید تا در صورتی که نیاز دارید موی اضافه همرنگ با موهایتان تهیه کنید از پیش تهیه کنید.این امر باعث می شود که مدل و رنگ دقیق اکستنشن را در ارتباط با شینیونتان درنظر بگیرید.
 
4)مدت زمان استفاده از اکستنشن مو
بایدها و نبایدهای اکستنشن مو را از آرایشگرتان بپرسید.تعداد زیادی از عروس خانم ها ممکن است به دلیل عدم اطلاع از نحوه ی نگه داری موهایشان دچار مشکل شوند.مثلا می توانید با این نوع اکستنشن به استخر بروید یا خیر؟
 
شینیون عروس
 
شینیون عروس
 
شینیون عروس
 
شینیون عروس
 
شینیون عروس
 
شینیون عروس
 
شینیون عروس
 
شینیون عروس
 
شینیون عروس
 
شینیون عروس