کمک مادر داماد به عروس

عروس در عروسی چگونه از مادر داماد کمک بگیرد؟
شما به عنوان عروس در جشن عروسی تان نباید به گونه ای برخورد کنید که دیگران را از خودتان برنجانید. باید روز عروسی تان سیاست به خرج دهید تا موجب ناراحتی کسی نشوید. یکی از این افراد، مادر آقا داماد است. مادر شوهرتان روز عروسی پسر خودش بسیار خوشحال و نگران است. امکان دارد شما از این رفتار او بد برداشت کنید. بر عکس تصور بسیاری از عروس خانم ها، این نظر دادن مادر آقا داماد می تواند کمک کننده هم باشد.
در ادامه شادیتو شما راهنمایی می کند تا عروسی تان به خیر و خوشی برگزار شود و مادر شوهرتان هم از نحوه برگزاری جشنتان رضایت داشته باشد، راه کارهایی را آورده ایم که مطالعه شان خالی از لطف نیست.
قسمتی از وظایف روتین عروسی را به مادرآقا داماد واگذار کنید.
در صورتی که مار شوهرتان بتواند اوضاع را مدیریت کند و فردی قابل در اداره ی امور باشد، می توانید با خیالی آسوده انجام کارهایی نظیر: مدیریت قسمتی از میز شام، مدیریت فیلم بردار و عکاس، مدیریت دریافت هدایای مهمانان و... را به او واگذار کنید. با این کار احساس خوبی را به مادر شوهرتان القا می کنید. افرادی که در مدیریت توانمندند، می توانند در امور جشن عروسی فعالیت کنند و از نظرات آن ها استقبال به عمل بیاید.

کمک مادر داماد  به عروس

اتمام حجت پیش از جشن عروسی را از یاد نبرید.
ممکن است بخواهید در برخی امور مرتبط با جشنتان، نظیر خنچه عقد، دکوراسیون و... خودتان نظر بدهید. به منظور جلوگیری از دخالت های مادر شوهرتان در این مورد و عصبی نشدن خودتان در جشن عروسی، توصیه می کنیم با اشاره ای غیر مستقیم و یا به وسیله همسرتان، پیامتان را به مادر شوهرتان برسانید. حتما به لحن بیانتان توجهی ویژه داشته باشید. چرا که اگر لحنتان مناسب نباشد می تواند موجب ناراحتی مادر شوهرتان و یا حتی همسرتان از شما بشود.
بخشش و گذشت را از یاد نبرید.
در اینکه روز عروسی روز شماست هیچ شکی نیست. فقط در نظر داشته باشید که مادر شوهرتان مثل مادر خودتان، قصد پیاده سازی آرزوهایش را برای جشن عروسی پسرش، که در نظر داشته است را دارد. از خاطر نبرید که سالهای سال برای پسرش زحمت کشیده است. رگز موجبات ناراحتی او را فراهم نکنید. چرا که قرار است عمری با او تعامل داشته باشید و رفت و آمد کنید. توصیه می کنیم همیشه و در هر زمان، با مادر شوهرتان ارتباطی دوستانه داشته باشید تا دلسوزی او نیز برای شما خالصانه باشد و شما را مانند فرزند خودش دوست بدارد. جشن عروسی فرصت فوق العاده ای است تا بتوانید نیتتان را به مادر شوهرتان اثبات نمایید.
مادر شوهرتان را در انجام کارهای کوچک دخیل کنید.

کمک مادر داماد  به عروس

می توانید در بریدن کیک، عکس های عروسی و... از مادر شوهرتان کمک بخواهید تا بتوانید از آنها الهام بگیرید. ممکن است این کارها از نظر شما کوچک به نظر برسند وی از نظر مادر همسرتان فوق العاده با ارزش هستند چرا که این کار احترام و اهمیتی که برای او قائل می شوید را می رساند. در این بین شاید بتوانید مطالبی را هم از مادر شوهرتان یاد بگیرید. توصیه می کنیم در جشن عروسی تان نوع رفتارتان با مادر شوهرتان، مانند رفتارتان با ساقدوش هایتان باشد. نه تنها از رفتارتان در جشن عروسی تان پشیمان نمی شوید بلکه خوشحال هم خواهید بود که رفتاری مناسب در جشنتان داشته اید.

به کارگیری یکی از المان ها یا یادگارهای عروسی وی
ممکن است مادر شوهرتان هم چنان یک وسیله یادگاری از جشن عروسی اش را داشته باشد، می توانید از آن در سفره عقدتان استفاده نمایید. حتی امکان دارد خودش یکی از وسایلش را به شما بدهد و از شما بخواهد از آن در روز عروسی تان استفاده کنید. توصیه می کنیم با روی باز پذیرای این موضوع باشید.

کمک مادر داماد  به عروس

 

کمک مادر داماد  به عروس

 

کمک مادر داماد  به عروس