عوارض کاشت ناخن

عوارض کاشت ناخن
کاشت ناخن، هر روز نسبت به روز گذشته رواج پیدا می کند و افراد زیادی هستند که کاشت ناخن انجام می دهند. به طور کلی هر روش هم مزایا و هم معایبی دارد. 
عوارض کاشت ناخن
بروشورهای تبلیغاتی زیادی را می بینیم که در مورد کاشت ناخن، بخشی را به خودشان اختصاص داده اند. هزینه انجام این روش به منطقه سالن و مواد مورد استفاده بستگی دارد.
در مرحله اول کاشت ناخن انجام شده و 2 تا 3 هفته بعد از انجام کاشت، ترمیم صورت گرفته که هزینه جداگانه ای بابت آن دریافت می شود. میزان رشد ناخن ها، تعیین کننده زمان ترمیم است. در عین حال که این روش هزینه بر است، کاشت ناخن تقریبا در2 ساعت انجام شده و سطح ناخن با سوهان برقی تراشیده می شود تا لایه نازکی از سطح ناخن باقی بماند و بعد از موادگذاری ناخن فاقد ظاهری مصنوعی و برجسته باشد. 
به طور کلی کاشت هایی که طبیعی تر هستند، خطرناک ترند. آن هم به این دلیل که مواد مورد استفاده روی لایه ای تشکیل شده از یک ردیف سلول، به هم چسبیده شده اند که در صورت کشیدگی ناگهانی یا کنده شدن، بافت زیر ناخن با گوشت، عروق جدا شده و آسیب های جدی رابرای شخص به وجود می آورد.
ناخن مصنوعی در انواع گوناگون کاغذی و پلاستیکی وجود دارد که براساس شرایط متناسب، توسط چسب قطره ای تا چسب آهن، روی ناخن ها چسبانده می شود.
کاشت ناخن، فرنچ و مانیکور پدیکور، پانچ ناخن، لاک، استمپ ناخن از روش های تزیین ناخن می باشد. پانچ ناخن روشی است که طی آن، ناخن سوراخ شده و آویزهایی به شکل ستاره، قلب و ... از آن آویزان می شود. 

عوارض کاشت ناخن

ممکن است تصور کنید کاشت ناخن به تازگی رواج یافته است. در حالی که چنین نیست. زنان مصر باستان به علت علاقه زیادشان به ناخن های بلند، ناخن هایشان را به شکل مصنوعی بلند می کردند. در سایر تمدن های آسیایی نیز، از لوازم گران قیمتی نظیر: استخوان، عاج، طلا برای بلندتر شدن ناخن هایشان استفاده می کردند. 
جالب است بدانید دندانپزشکی آمریکایی به نام فرد اسلک در سال 1954، یکی از ناخن هایش را با دستگاه تراش دندان از بین برده بود. از این رو با همان دستگاه یک ناخن فلزی برای خودش ساخت. می توان با استفاده از ناخن های فایبرگلاس، اکریلیک، ژلی به زیباترشدن دستانتان کمک نمایید.
خطرات کاشت ناخن
درماتیت (اگزمای تماسی)، عفونت های معمولی و قارچی، ناخن های مصنوعی و کاشت، شکنندگی، تغییر شکل صفحه ناخن و در برخی موارد از بین رفتن صفحه ناخن، از عوارض کاشت ناخن می باشد.
التهاب دور ناخن، تغییر رنگ ناخن، خط خط شدن و خرد شدن ناخن، کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر (انیکولیز) از عوارض کاشت ناخن مصنوعی می باشد. براساس گفته پزشکان، استفاده طولانی مدت از ناخن های کاشته شده موجب واکنش های دردناک و شدید نظیر عفونت پوست دور و بر ناخن ها و نیز شل شدن ناخن ها گردد.
خانم هایی که دائما از کاشت ناخن استفاده می کنند، پس از مدتی شاهد تغییر جهت و محور ناخن خواهند بود. در صورت وجود اصراری برای استفاده از ناخن مصنوعی، باید هر 3 ماه یکبار برداشته شوند تا ناخن های طبیعی استراحت نمایند.
چسب های آهن
امکان دارد بیشتر شدن طول ناخن ها با استفاده از ناخن های پلاستیکی که همه ناخن یا بخشی از آن را پوشش می دهد، صورت پذیرد. چسباندن آنها با استفاده از methacrylate انجام می شود. این ماده موجب شکاف و ترک ناخن می شود و ماده ای حساسیت زا می باشد.
طبق گزارش ها، چسب های مورد استفاده برای چسباندن ناخن مصنوعی، به علت آزادسازی سم سیانید و بخار ناشی از آن، می تواند موجب مسمومیت و در برخی موارد فوت آرایشگر شود.
خطرات کاشت ناخن
ممکن است برای عده ای سوال پیش بیاید که آیا کاشت ناخن خطرناک است؟ لازم به ذکر است این کار عوارضی را به همراه دارد ولی موجب مرگ فرد نمی شود. در صورت عدم رعایت اصول اولیه ممکن است قارچ زیر ناخن ها به وجود بیاید. با توجه به وضعیت ناخن ها، نوع و شدت قارچ یا عفونت به وجود آمده ممکن است نیاز باشد ناخن های مصنوعی برداشته شده و در موارد طولانی تر، به درمان دارویی بلندمدت نیاز باشد.

عوارض کاشت ناخن

 

عوارض کاشت ناخن

 

عوارض کاشت ناخن

 

عوارض کاشت ناخن

 

عوارض کاشت ناخن

 

عوارض کاشت ناخن