غذای شب عروسی + نکات

چه غذایی برای سفارش به عنوان غذای شب جشن عروسی بهتر است؟
بیشترما ایرانیان با توجه به فرهنگ مهمان نواز بودنمان، تمایل داریم که مهمانانمان با رضایت تمام و کمال، از جشن خارج شوند. دلیل این که همه ی تلاشمان را به کار می گیریم هم همین است. 
موضوعی که اهمیت سرو غذا را چند برابر می کند با موضوع دور هم جمع شدن مهمانان و اینکه ممکن است بار اول یا آخرشان باشد دور هم جمع می شوند، مرتبط است. 
تعداد بیش از حد غذا، پیش غذا و انواع متنوع سالادها بیشتر از اینکه عالی به نظر برسد موجب سر در گمی مهمانان می شود. بیشتر از این موارد چیزی که تاثیرگذار است، کیفیت غذا می باشد. حتی اگر یک نوع غذا تهیه می کنید حتما در نظر داشته باشید که غذای انتخابیتان با کیفیت باشد. یک نوع غذای با کیفیت خیلی بهتر از چند نوع غذای بی کیفیت است. 
تست و امتحان کردن غذای جشن عروسی
به منظور حصول اطمینان از اینکه غذای جشن عروسیتان در شرایط مطلوب آماده می شود، توصیه می کنیم پیش از رزرو تالار حتما انواع غذاها را تست نمایید. حتی پیشنهاد می کنیم بدون اینکه از پیش اطلاع دهید، غذا را تست کنید. می توانید از چند فرد که در این امر تبحر دارند کمک بگیرید یا اینکه خودتان یک شب به عنوان مهمان همان تالار حضور یابید تا از کیفیت غذا اطمینان یابید. 

مواد اولیه ی غذا و ارتباط آنها با غذای عروسی
گوشت و سبزی تازه، برنج ایرانی، محصولات دارای استاندارد و با کیفیت مطلوب  ضامن غذایی خوشمزه هستند. به عبارت دیگر در طعم غذا اصلی ترین عامل، مواد اولیه ی مورد استفاده است.
نتیجتا باید از این موضوع هم اطمینان یابید که مواد اولیه ای که به منظور پخت غذا به کار می روند نیز ازکیفیت بالایی برخوردارند.
از ریخت و پاش بپرهیزید.
بسیاری از عروس و دامادها با چشم و هم چشمی که دارند، فکر می کنند اگریک نوع غذا باشد، کسر شان است یا اینکه کلیه تدارکاتشان با یک نوع غذا سفارش دادن به چشم نمی آید. در حالی که نه از دید  پزشکی این موضوع توصیه می شود و نه از دید طب سنتی. چرا که سرو چند نوع غذا کنار هم توصیه نمی شود. هر قدر هم سنگ تمام بگذارید باز هم عده ای حرف برای ایراد گرفتن دارند. ضمن اینکه از لحاظ مالی هم هزینه بسیاری دارد.
منوی غذاهای عروسی
آن دسته از غذاهایی که رسمی هستند مناسب جشن عروسی می باشند. منظورمان باقلاپلو، مرغ بریان، انواع کباب ها، غاز یا بره ی بریان، زرشک پلو یا ته چین می باشد. این غذاها اغلب در بیشتر مناطق جغرافیایی پر طرفدارند. 
برای دسر پس از غذا استفاده از دسرهای شیرین سفارش می شود. کنار غذاهای رسمی می توان پیش غذاهای ساده و سبک را هم به کار برد.
توجه داشته باشید ظرف هایی که برای سرو غذا مورد استفاده قرار می گیرد باید با نوع منوی سفارشی تان هماهنگی داشته باشد. برای نمونه ظروف ویژه ی سوپ، دسر، سالاد و غذای اصلی بایستی جداگانه تهیه گردد. در انتهای جشنتان می توانید بین مهمانانتان ظروفی تهیه نمایید. این گونه مانع هدر رفتن غذا هم می شوید. 

چینش غذا
مثلی قدیمی می گوید پیش از سیر شدن شکم بایستی چشمتان سیر شود. با این مثال می توانید اهمیت چینش و تزیین غذا را درک کنید. چیزی که می تواند نظر مهمانانتان را جلب نماید دیزاین غذاست.
می توانید هم سنتی و هم مدرن از مهمانانتان پذیرایی کنید. چیزی که می تواند توجه مهمانانتان را به خودش معطوف نماید فضای اختصاصی است. قسمت های مدرن در بر گیرنده ی کافی شاپ، موسیقی زنده و... می باشد. قسمت های سنتی شامل چای خانه، تخت و قهوه خانه و... است. ضمن اینکه با موسیقی سنتی نیزآمیخته است.