فرکردن مو

فرکردن مو

استفاده از مواد شیمیایی برای موها شاید به سرعت موهایتان را فر کند ولی خطرات بسیاری برای موهایتان به همراه دارد. فر شش ماهه یا طولانی مدت از این روش هاست. دختران جوانی که موهای صافی دارند و یا موهایشان حالت کمی دارد، داوطلب انجام فر شش ماهه هستند. در حالی که می توانند به جای استفاده از بیگودی های داغ و برقی، بابلیس ها و روش های شیمیایی که موجب آسیب رساندن به موها می گردد، از روش های طبیعی استفاده نمایند. 
در آغاز باید بیگودی های فر تهیه نمایید. بیگودی ها براساس درشت، متوسط و ریز بودن موجود هستند. هر قدر لایه های موی کمتری را بگیرید، فرهای زیباتری خواهید داشت. برای انجام این کار به بیگودی های زیادی نیاز دارید. می توانید از بیرون بیگودی تهیه کنید و یا خودتان با استفاده از کاغذهایی در ابعاد 9 در9 در منزل تهیه نمایید. با توجه به اندازه موها 30 تا 50 عدد نیاز دارید. کاغذهای یادداشت مربع شکل را لوله کرده و به شکل بیگودی های کوچک در بیاورید. اینکه تمایل دارید فر ریز، متوسط و یا درشت داشته باشید همه در تهیه بیگودی و اندازه آن دخیل است.

فرکردن مو

 در برخی موارد برای موهایی که اندکی حالت دارند نم داشتن موها کفایت می کند و نیازی به استفاده از مواد حالت دهنده نیست. 
بعد از حالت دادن با بیگودی و سشوار موهای صاف و بی حالت فورا به شکل اولیه باز می گردد و از فرم خود خارج می شود. پس از آب کشیدن موها هنگامی که موها نم دارند، موهای خود را به دو سمت سر شانه کرده و از جلو با لایه های کم و زدن اندکی تافت، به موهای خود بزنید. سپس موها را به دور بیگودی ها و در بین آنها منظم پیچیده و برای جلوگیری از باز شدن موها، دو سمت کاغذهای لوله ای را خم نمایید. برای ثابت نگه داشتن موها می توانید از گیره های سیاه مو استفاده کنید. 
برای اینکه فرهای درشتی داشته باشید باید کاغذهای لوله ای را بازتر بپیچانید و قطر لوله ها را هم بیشتر بگیرید.
بعد از اینکه کل موها را از جلو به طرف پشت سر پیچاندید، سی دقیقه و یا بیشتر به طول می انجامد تا موها خشک شده که می توانید از سشوار با باد ملایم استفاده نمایید تا موها خشک شوند. 
لازم به ذکر است موقع سشوار کشیدن باید توجه داشته باشید نظم بیگودی ها به هم نخورد و باز نشوند.
لوله های کاغذی را برای باز کردن موها، از طرف پایین گرفته و به شکل عمودی به طرف پایین کشیده تا به شکل لولای باز و یا منگوله در بیاید. توجه داشته باشید باز کردن موها به شکل افقی فر ناخوشایندی را به وجود می آورد. 
می توانید از بیگودی های درشت با برداشتن لایه های زیاد مو، به منظور ویو شدن موها استفاده نمایید. فر ریز و فر درشت، هردو نیازمند این است که لایه های جداشده را کم بگیرید. تنها فرق در این است که از بیگودی ریز در فر ریز و از بیگودی درشت برای فر درشت استفاده نمایید. 
تا وقتی که موهای خود را بشویید این فر باقی مانده و به محض شستن از بین رفته و موهایتان حالت اولیه خودش را پیدا می کند. 
فرهای شش ماهه یا همیشگی به موهایتان آسیب رسانده و در برخی موارد مواد شیمیایی باعث سوختن موهایتان می شود. بیشتر مواقع رعایت نکات مراقبتی شما را کلافه خواهد کرد. برای نمونه در فر شش ماهه باید موها چرب نگه داشته شوند و همین مورد استفاده از واکس مو و کرم مو را به دنبال خواهد داشت. قطعا بعد از گذشت مدتی، آسیب شدیدی به موهایتان وارد می شود. این فر احتیاجی به مراقبت ندارد و با شستن از بین می رود. 

فرکردن مو

 

فرکردن مو

 

فرکردن مو