فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه

فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه

ست دیس مرغ و ماهی

ظروف سرو ماهی در طرحهای گوناگون موجود است. به طور کلی انتخاب ظروف مرغ و ماهی بایستی براساس ظروف دیگر انتخاب شود.

سوفله خوری

ظروف سوفله خوری در دو نوع سیلور و سرامیک موجود هستند. هریک از این دو نوع ظروف، دارای قابلیت های مخصوص به خود می باشد. برای نمونه ظروف سیلور از درخشندگی زیادی برخوردارند و طرفداران بسیاری دارد. سوفله خوری های سرامیکی از توانایی حفظ دما برخوردارند. به همین علت این ظروف برای گرم نگه داشتن غذا مناسب تر می باشند. در سوفله خوری های سیلور، ظرف غذا از جنس شیشه پیرکس است. سوفله خوری های دو قلو از انواع دیگر سوفله خوری هستند که به هر دو نوع پایه شمع دار و پایه بدون شمع وجود دارند. سوفله خوری های مدرن برای سبک های مدرن انتخاب مناسبی می باشد. سوفله خوری های سرامیکی مناسب ظروف فانتزی می باشد. سوفله خوری هایی که پایه آن به شکل ساده طراحی شده باشد مناسب سرو سالاد می باشد. ضمن اینکه توجه داشته باشید شمع وارمر درون آن جای نمی گیرد.

سرویس کریستال و بلور

از ابتدای کار بودجه ای که در اختیار دارید را در نظر بگیرید. برای نمونه به کریستال های چک، لهستان و یا آلمان علاقه دارید. به طور کلی کریستال های اصل از برگه مخصوصی برخوردارند که کشوری که آن را ساخته است درصد کریستال را روی آن درج کرده است. ظاهر جنس، شکل دسته بندی، عدم مات بودن رنگ شیشه و بلور تولید شده، هم چنین فاقد حباب بودن آن، از مشخصه های تشخیص شیشه و بلور با کیفیت مطلوب می باشد. شیشه و بلوری که سفید رنگ یا در اصطلاح بی رنگ باشد، از کیفیت مطلوب برخوردار است.

سرویس قاشق و چنگال

از بین نمونه های ارزان قیمت، میان قیمت و گران قیمت یکی را براساس بودجه تان انتخاب کنید. سرویس های قاشق و چنگال بایستی به گونه ای باشند که امکان قراردادن آنها در ماشین ظرفشویی برای شست وشو فراهم باشد. بدین منظور استحکام و مقاومت بیشتر، مورد تایید بیشتری می باشد. سرویس هایی که دسته چوبی دارند، برای شست و شو در ماشین لباسشویی مناسب نمی باشند. هم چنین سرویس های استیل سبک و نازک هم مناسب نمی باشند. نوع سامسونتی جایگزین مناسب سرویس کنسولی برای منازلی است که فاقد فضای کافی می باشند. با مراجعه به نمایندگی هایی که دارای گارانتی و لازم برای محصولاتشان هستند خریدتان را انجام دهید.

فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه

سرویس چینی

توجه داشته باشید برای انتخاب سرویس چینی با مد پیش نروید. چرا که مد پس از مدتی از مد خواهد افتاد و به اصطلاح دلتان را می زند. شفافیت و نورگذری، شفافیت، سبکی و مقاومت در مقابل ضربه و شوکهای حرارتی، قابلیت استفاده در ماکروویو، ثابت ماندن طرح و نقش بعد از شست و شو و بهداشتی بودن ظروف از معیارهای سنجش کیفیت ظروف می باشند. اقلامی نظیر: جای دستمال کاغذی، جا شمعی، قاشق چینی، زنگوله و .... در صورتی که هدفتان استفاده روزمره است واجب به نظر نمی رسند. می توانید یک سرویس چینی 12 نفره را به جای سرویس چینی 18 نفره یا 24 نفره انتخاب نمایید. یک یا دو ست سرویس غذاخوری 6 نفر نیز انتخاب مناسبی می باشد. ظروف چینی دارای نقش و نگارهای فلزی روی آن مناسب قراردادن در ماکروویو نمی باشد. مقاومت نقش و طرح ظروف در برابر درجه حرارت زیاد و مواد شوینده قوی، هم چنین ثبات رنگ از مزیت های یک سرویس چینی مناسب استفاده روزانه می باشد. که در ماشین ظرفشویی های صنعتی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. فرم طرح و نقش روی ظروف چینی از مهم ترین موارد در خرید سرویس چینی می باشد.

سرویس آرکوپال

ظروف آرکوپال نسبت به ظروف چینی سبک تر و نسبت به شیشه زیباتر و نشکن تر می باشد. از لحاظ سالم بودن مواد و جنس، ظروف آرکوپال به نسبت ظروف دیگر برتری دارد. قیمت ظروف آرکوپال موجود در بازار به نسبت فرانسوی، ایرانی و متفرقه بودن آن فرق می کند که با دیدن پشت ظروف و یا مطالعه در صفحه اینترنت می توانید در ارتباط با کشور سازنده آن اطلاع یابید. ظروف آرکوپال هرگز زمان استفاده از مواد غذایی ترش و اسیدی از خودشان واکنش شیمیایی نشان نمی دهند. هم چنین موادی که برای ساخت آنها به کار رفته است وارد مواد غذایی نمی شود. مزیت دوم در مقاومت بالای آنها در مقابل حرارت بالا یا پایین می باشد. می توانید به راحتی این ظروف را در ماکروفر یا فریزر بگذارید. بدون اینکه نگران هرگونه آسیبی به این ظروف باشید.

ست پارچ و لیوان

سرویس های پارچ و لیوان در مدل ها و طرح های متنوع نظیر: پارچ و لیوان های معمولی، تنگ و جام، تنگ و لیوان و... در بازار موجود است. می توانید یک ست دم دستی و یک یا دو ست برای مهمانانتان تهیه نمایید.

ست چاقوی میوه خوری

می توانید یک یا دو دست چاقو و چنگال میوه خوری تهیه نمایید تا سرویس اصلی جهیزیه تان نو و تمیز باقی بماند.

فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه

چنگال سالاد

به طور کلی چنگال سالاد در سرویس قاشق و چنگال وجود دارد، ولی در صورتی که می خواهید سرویس اصلی تان نو بماند می توانید یک چنگال سالاد تهیه نمایید.

سرویس چای خوری

سرویس های چای خوری براساس تعدادشان دارای انواع متنوعی می باشند، سرویس 12 پارچه که 6 فنجان و 6 نعلبکی آن را تشکیل داده است و 22 پارچه شامل سینی قندان، در قندان، 6 قاشق و... که براساس سلیقه خودتان از انواع پیوتر، کریستال، چینی و... می توانید تهیه کنید.

سرویس آجیل خوری

سرویس آجیل خوری بایستی با میوه خوری شیرینی خوری و کاسه های سرو و ظروف دیگر ست باشد. هرگز قاشق سرو آجیل را از یاد نبرید.

سرویس شکلات خوری

اینکه چه نوع ظرفی را انتخاب کنید به طرح و جنس ظروف دیگرتان وابسته است. برای نمونه اگر میوه خوری تان بلور است، ظرف شکلات که کنار آن قرار می دهید باید مناسب با آن باشد. همچنین می توانید از شکلات خوری های فانتزی برای دیزاین میز جلو مبلی تان استفاده کنید.

سرویس بستنی خوری

بستنی خوری ها در انواع سرامیک، بلور و...  و در طرح های پایه دار و بدون پایه در بازار موود هستند. بیشتر بستنی خوری ها در تهیه دسرهای تک نفره هم مورد استفاده قرار می گیرند.

رولت خوری

رولت خوری افزون بر اینکه برای سرو رولت مورد استفاده قرار می گیرد، برای سرو انواع تنقلات و شیرینی های ریز هم مناسب است.

یخدان

به طور کلی مصرف یخ توصیه نمی شود ولی در این بین بایستی روی میز مهمانی تان یک یخدان یخ وجود داشته باشد تا مهمانانتان بتوانند برای خنک کردن نوشیدنی های گرم از آن استفاده کنند. حتما توجه داشته باشید یک گیره یخ هم کنار یخدان باشد.

ظروف شیرینی خوری و میوه خوری

ظروف میوه خوری و شیرینی خوری بخشی از اصل مطلب هستند! در حقیقت این ظروف تعیین کننده ی جنس و طرح ظرف های دیگر می باشند. برای ظرف شیرینی خوری می توانید یک ظرف شیرینی خوری دو یا سه طبقه تهیه نمایید که این امکان را به شما می دهد که شیرینی ها را جداگانه در هر طبقه بچینید. در صورتی که برایتان مقدور است توصیه می کنیم یک ظرف میوه برای میوه های زمستانی که حجم بیشتری را می گیرد و یک ظرف میوه برای میوه های تابستانی تهیه نمایید.

زیر لیوانی

زیر لیوانی ها از جنس ها و طرح و رنگ های بسیاری برخوردارند که از خیس شدن و کثیفی میز بر اثر گذاشتن لیوان روی آن یک ست زیبا تهیه می شود که ست جذابی از لیوان و زیر لیوانی تشکیل می شود.

شکر پاش

ظروف ست شیر و شکر می تواند جایگزین مناسبی برای آنهایی باشد که اهل نوشیدن قهوه هستند. شکردان ها در انواع و اقسام طرح ها با قیمت های گوناگون وجود دارند.

قندان

انتخاب قندان به انواع دیگر ظروف پذیرایی به ویژه فنجان هایتان دارد. حداقل باید دو قندان داشته باشید.

ست نمکدان و فلفل

از ادویه هایی که هر شخص با توجه به ذائقه اش در غذا و آشپزی به کار می برد، نمک و فلفل می باشد. نمک ساب و فلفل ساب دانه های درشت را به دانه های ریز مبدل می سازد. بهتر است همیشه یک ست نمک دان و فلفل پاش روی میزتان باشد.

ست ویژه ی روغن زیتون و آب لیمو

روغن زیتون و آبلیمو از چاشنی های محبوب در سالاد است. به منظور جلوه بهتر در ظرف های خاص سرو می شود. ست های فوق از یک نمک پاش و فلفل پاش در جنس های سرامیک، بلور و... تشکیل شده اند. به طور کلی لوازم پذیرایی زیبا تکمیل کننده ی دست پخت خوبتان می باشد.

ظرف سس

ظرف سس بایستی هماهنگ با ظروف پذیرایی دیگر باشد.

فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه

 

فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه

 

فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه

 

فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه

 

فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه

 

فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه

 

فهرست خرید لوازم آشپزخانه و پذیرایی در جهیزیه