فینگرفودهای ویژه کودکان

فینگرفودهای ویژه کودکان
در این مطلب می خواهیم ایده هایی را برای درست کردن فینگرفود برای کودکانتان مطرح نماییم. ولی پیش از آن خصوصیاتی که یک فینگرفود مناسب باید داشته باشد را مطرح می کنیم.
حتما بایستی توجه داشته باشید مواد غذایی مورد استفاده در فینگرفود بایستی کاملا خرد شده باشند. در صورتی که تکه های غذا بزرگ باشند، می توانند به گلو بپرند. 
کودکتان با نوش جان کردن غذاهای جدید وارد دنیای طعم های متنوع می شود، تا جایی که برایتان امکان دارد از غذاهای مقوی استفاده کنید. 
از اینکه خوراکی های مضر مانند کیک، بیسکویت، شیرینی و ... به کودکانتان بدهید اجتناب کنید و تلاش کنید میوه های خوشمزه و خوراکی های پروتئینی را جایگزین آنها نمایید.
حتما از سبزیجات پخته در غذای کودک استفاده نمایید.
حتما غذاهایی را تهیه نمایید که کودکتان بتواند آنها را با لثه اش نرم کند. در غیر این صورت ممکن است موقع جویدن غذا به لثه وی آسیب وارد شود.
کورن داگ
برای این غذا به سوسیس و ذرت احتیاج دارید. کاملا واضح است که بیشتر کودکان غذای فست فودی را دوست دارند و جدا از بحث سالم بودن غذا، مانعی ندارد مقدار کمی فینگرفود باب میل آنها تهیه کنید.

فینگرفودهای ویژه کودکان

فیله مرغ سوخاری
فیله مرغ، تخم مرغ و پودر سوخاری از مواردی است که به آنها نیاز خواهید داشت. همه کودکان این غذا را می پسندند و از نوش جان کردن آن لذت می برند.
سالاد میوه استوایی
می توانید میوه های استوایی را در کاسه ای بزرگ خرد کرده و یا در کاسه های کوچک برای کودکانتان سرو نمایید. به طور کلی میوه های  استوایی دارای طعم های قوی و نشاط بخش هستند.
تست فرانسوی و توت فرنگی و عسل
برای اینکه فینگرفودی خوش طعم تهیه نمایید، تست خوشمزه تخم مرغ سرخ شده با عسل و توت فرنگی را پیشنهاد می کنیم. از چوب های کبابی کمک گرفته و در انتها عسل را روی آن بریزید.
پاپ کورن کاراملی
تهیه پاپ کورن کاراملی احتیاجی به زمان بسیار ندارد، در انتها می توانید اطمینان حاصل کنید که در انتها چیزی از آن باقی نمی ماند. در حقیقت پاپ کورن کاراملی امکان درک واقعی یک خوراکی جدید را برایتان ممکن می سازد.
نان کوفته پنیری
به گوشت رست شده یا گوشت چرخ کرده، با سبزیجاتی نظیر سیب زمینی و بروکلی برای پر کردن درون نان های گرد نیاز دارید. پس از آن، روی آن را با پنیر پوشانده و درون فر بگذارید. این فینگرفود غذایی مقوی است.
وافل پیتزایی
وافل یکی از بی نظیرترین اسنک هاست که تهیه آن در خانه بسیار ساده است. در آغاز باید نان وافل را در دستگاه درست کرده و لا به لای دو نان آن را با مواد پیتزایی پر نمایید.
دسر موزچوبی همراه با غلات
موز و مقداری غلات شیرین می تواند جایگزین یک شیرینی شود. با این تفاوت که این دسر چندین برابر خوشمزه تر از شیرینی می باشد.
بستنی چوبی
در صورتی که جشنتان در فصل بهار یا تابستان برگزار می شود، پیشنهاد می کنیم بستنی چوبی را برای آنها سرو کنید. با قالب های کوچک و با مقدار کمی اسمارتیز و خرده بیسکوئیت یا شکلات مخلوط نموده و درون قالب بریزید. پس از آن، آنها را بیرون بیاورید و با ترافل تزیین آنها را انجام بدهید. 
ساندویچ پنیری
بیشتر بچه ها از غلات لذت می برند. از ساندویچ هم استقبال می کنند. پیشنهاد می کنیم این دسر خوش طعم را تهیه کنید و اجازه دهید کودکانتان از طعم بی نظیر آن لذت ببرند. 
پیتزای مرغ و سیب زمینی
مواد مورد نیاز برای این پیتزا، کمی پنیر پیتزا و سیب زمینی و مرغ به همراه سس گوجه است. 
تاکو خامه و توت فرنگی 
با اندکی خامه عسلی و توت فرنگی خرد شده می توانید لقمه ای فوق العاده تهیه کنید. در صورتی که در خانه نان تاکو می پزید از نان لواش معمولی و یا نان پیتا استفاده کنید. 

فینگرفودهای ویژه کودکان

 

فینگرفودهای ویژه کودکان

 

فینگرفودهای ویژه کودکان