قرارداد بستن با استودیوی عکاسی

قرارداد بستن با استودیو عکاسی
مراسم عروسی تدارکات بسیاری دارد که قرارداد بستن با آتلیه عکاسی و فیلمبرداری، از مواردی است که باید آنها را رعایت نمایید. در این مطلب مواردی را مطرح کرده ایم که باید هنگام قرارداد بستن با آتلیه به آنها توجه داشته باشید. نگذارید رودربایستی یا تعارف، در آرامشتان خللی به وجود بیاورد. در ادامه همه مواردی که باید در عقد قرارداد با استودیوی عکاسی به آنها توجه داشته باشید را مطرح کرده ایم.
فهرست اطلاعات و موارد ذکر شده در قرارداد با آتلیه
شماره قرارداد
تاریخ عقد قرارداد
تاریخ فیلمبرداری و عکاسی فرمالیته (البته اگر در برنامه عکاسی تان، عکاسی فرمالیته نیز وجود دارد).
اطلاعات طرفین شامل نام آتلیه، شماره پروانه کسب از اتحادیه عکاسان و فیلم برداران، تلفن ثابت، آدرس دقیق و اطلاعات دقیق شما و نام مدیر آتلیه
آدرس دقیق آرایشگاه عروس و ساعت دقیق حضور تیم عکاسی و فیلم برداری در آنجا
نوع دوربین و تصویری که ثبت می شود. برای نمونه full HD
تاریخ برگزاری جشن
هزینه ورودی آتلیه و باغ
ساعت آغاز و پایان مراسم. اغلب بعد از اتمام جشن، کار گروه فیلم برداری به اتمام می رسد. در ارتباط با هزینه های جداگانه بایستی با آتلیه صحبت کرده و در قرارداد ذکر نمایید. 

قرارداد بستن با استودیوی عکاسی

پرس و جو در مورد وجود برق اضطراری در آتلیه و نحوه مدیریت بحران.
نحوه دریافت عکس های خام و فیلم مادر و صحبت در مورد پرداخت هزینه های اضافی.
حتما در مورد مجموع مبالغ محاسبه شده و قابل پرداخت توجه داشته باشید و در قرارداد ذکر کنید. 50 درصد از هزینه را 2 روز مانده به شروع کار پرداخته و 30 درصد آن را هم به عنوان بیعانه بپردازید. 20 درصد باقی مانده را در صورتی که رضایت کامل از عکس و فیلم ها داشتید بپردازید.
فهرست موارد انتخابی در متن قرارداد
افزون بر مواردی که پیش تر ذکر کردیم، در یک بخش از قرارداد لیست کامل آپشن های ارائه شده از سوی آتلیه موجود است که براساس صلاح دید خود می توانید آنها را انتخاب و یا حذف نمایید.
عکس های کوچکی که عروس و داماد به مهمانان به عنوان یادبود تقدیم می کنند که از آن به عنوان ((لیت سر مجلس)) نام برده می شود.
اکران کلیپ در مراسم و چگونگی آن
تصویربرداری کرین ( در لغت کرین به معنای جرثقیل می باشد) در اصطلاح آتلیه ای بازوی بلندی که دوربین به انتهای آن وصل می شود و فیلمبردار در سر دیگر آن قرار می گیرد و دوربین با استفاده از تجهیزات دیجیتالی کنترل می شود. می توان از ارتفاع حداقل 2 متری با کرین فیلم برداری کرد.
عکسبرداری مراسم درسفره عقد و تالار
عکاسی آتلیه و باغ
عکاسی فرمالیته و اسپرت
عکس شاسی سر مجلس و اندازه دقیق آن
تصویربرداری که به وسیله پهباد یا کوادکوپتر انجام شده و به آن تصویربرداری هلی شات اطلاق می شود. با این تکنیک می توان از مراسم عروسی تان و نمای کلی باغ از ارتفاع زیاد تصاویر جذابی را ثبت کرد. اغلب برای فضاهای باز از هلی شات استفاده شده و برای تصویربرداری در تالار و عمارت و فضاهای بسته از تصویربرداری کرین استفاده می کنند.
کلیپ اسپرت (حتما در عکاسی اسپرت و فرمالیته باید لوکیشن دقیق عکاسی و فیلم برداری آورده شود)
آلبوم عکس ( جنس جلد، تعداد برگ و سایز دقیق)
اتفاقات غیر قابل پیش بینی و شرایط ویژه
در صورت بروز مشکل به هر دلیلی، آتلیه بایستی متعهد شود که چه مبلغی را تحت عنوان خسارت به شما می پردازد و اینکه می توانید از مبلغی که به عنوان حسن انجام کار پرداخت نکرده بودید را برداشت نمایید.
حتما در قرارداد قید شود که اگر روز مراسم از جانب شما تغییر پیدا کرد، آتلیه به شما اجازه می دهد روز را به تاریخ دیگری موکول کنید و در صورت موافقت آتلیه با چه شرایط مالی باید این مورد انجام شود.
در صورت عدم ایفای تعهد طرف آتلیه عکاسی، مبلغ باقی مانده (همان 20% باقی مانده) تا تعیین خسارت توسط ............ نزد طرف دیگر قرارداد (یعنی شما) امانت می ماند. بعد از تعیین خسارت از محل آن استیفا می شود. در محل سه نقطه می تواند داور می تواند تعیین شود و یا به مراجع قضایی ارجاع داده بشود، اتحادیه عکاسان و فلمبرداران میتواند مرجع رسیدگی بهشکایات و اختلافات بین آنها باشد).
اگر عروس و داماد از هم جدا شوند و باهم مشکل داشته باشند، بعد از اینکه هزینه را کامل پرداختند و تسویه حساب کردند، عکس و فیلم در حضور عروس و داماد کاملا از بین خواهد رفت. مگر در شرایطی که با صلاح دید دادگاه مورد دیگری برای ارائه فیلم و عکس به یکی از دو طرف وجود داشته باشد. 
حتما درمورد جریمه ای که در صورت کنسل شدن قرارداد باید بپردازید، در قرارداد یک عدد ثابت و یا درصدی را قید نمایید.
حتما درمورد حوادث غیر مترقبه که جشن عروسی تان لغو می شود، در قرارداد قید کنید. حتما قید کنید که در این صورت نباید جریمه ای از جانب شما به آتلیه پرداخته شود.

قرارداد بستن با استودیوی عکاسی

 

قرارداد بستن با استودیوی عکاسی

 

قرارداد بستن با استودیوی عکاسی