لباس تابستانی نوزاد

لباس تابستانی نوزاد
برای اینکه کودک سالم تری داشته باشید، باید لباس مناسبی را انتخاب کنید. بیشتر مادران بر این باورند که باید فقط لباس گرم به نوزاد بپوشانند. در حالی که این طور نیست. باید لباس مناسب فصل به فرزند خود بپوشانید. در ادامه موارد مهم برای انتخاب لباس نوزاد را آورده ایم.
اطلاعاتی درمورد حرارت بدن نوزادان
زمانی که نوزاد در بدن مادر است، دمای بدن وی 37.7 سانتی گراد است. نوزاد پس از تولد به یک محیط خنک وارد می شود و براساس همین موضوع، پس از به دنیا آمدن نوزاد را پتوپیچ می کنند.
دمای 37 تا 37.5 درجه سانتی گراد برای بدن نوزاد، نشان دهنده تب نیست. بلکه باید چند لایه از لباس های او را کم کنید تا دمای بدن وی پایین بیاید.
پوشاندن کلاه و جوراب؟
از راه هایی که بدن خودش را خنک نگه می دارد، عرق کردن می باشد. ولی این موضوع در نوزادان محدود است. در حقیقت آنها از طریق گردن، دست ها، پاها و سرشان عرق کرده که تقریبا 30 درصد بدنشان را تشکیل می دهد. از این رو دمای بدن آنها می تواند به سرعت بالا برود. پوشاندن جوراب و کلاه زمانی که هوا گرم است توان نوزاد را برای عرق کردن و خنک نگه داشتن دمای بدن کم کرده و در نتیجه منجر به سرماخوردگی می شود. از این رو با احتیاط لباس نوزاد را انتخاب کنید. حتما در فصل تابستان کلاه نقاب دار برای نوزادان تهیه کنید. در محیط بیرون از خانه، نوزاد را در سایه نگه دارید. نیازی نیست از کلاه و جوراب برای نوزادان در فصل تابستان استفاده کنید.

لباس تابستانی نوزاد

لباس مناسب نوزاد
ابتدا به لباس خودتان نگاه کنید. اگر با تی شرت و شلوارک در تابستان احساس آزاد بودن و راحتی دارید پس برای نوزادتان هم چنین لباسی را انتخاب کنید.
برای بیرون بردن نوزادان در هوای گرم از تی شرت و شلوارک استفاده کنید.
برای هوای گرم یک سرهمی برای نوزاد تهیه کنید.
لباس هایی که الیاف نخ و پنبه دارند برای لباس نوزاد مناسب هستند. چرا که لطافت بالاتر و قابلیت تنفس بیشتری دارند. 
نایلون، پلی استر، الیاف مصنوعی، برای لباس های بچگانه خصوصا در فصل تابستان اصلا مناسب نمی باشند.
برای روزهای گرم می توانید تاپ برای نوزاد تهیه کنید.
سرهمی نوزاد این امکان را به شما می دهد که در صورت خنک شدن هوا، لباس بیشتری را به نوزاد بپوشانید.
پیراهن نوزاد را در فصل تابستان برای نوزادان دختر به همراه داشته باشید.
از کجا بفهمیم دمای بدن نوزاد بالا رفته است؟
نوزادان قادر به حرف زدن نیستند ولی از روی این علائمی مثل: تنفس سریع، صورت سرخ، پوست گرم می توان متوجه این موضوع شد.
به منظور تشخیص حرارت بدن نوزاد بدون استفاده از دماسنج، پشت دست خود را به آهستگی پشت گردن نوزاد بگذارید. باید یک گرمای ملایم حس کنید. به حرف افرادی که می گویند نوزادتان را پتو پیچ کنید و لباس های بسیاری بپوشانید اهمیتی ندهید و لباس های گرم را برای هوای سرد بگذارید. 
استفاده از پتو
قطعا همه افراد هنگام خواب به پتو نیاز دارند. نوزادان نیاز بیشتری دارند. برای فصل تابستان و هوای گرم، بهتر است از یک ملحفه برای نوزادان استفاده شود. پتو را آزاد و رها روی نوزاد بیاندازید. دست ها و سر نوزاد را از پتو بیرون بیاورید تا بتواند خودش را خنک نگه دارد.

لباس تابستانی نوزاد

 

لباس تابستانی نوزاد

 

لباس تابستانی نوزاد

 

لباس تابستانی نوزاد

 

لباس تابستانی نوزاد

 

لباس تابستانی نوزاد

 

لباس تابستانی نوزاد

 

لباس تابستانی نوزاد

 

لباس تابستانی نوزاد