لوازم آرایش ضروری عروس

لوازم آرایش ضروری عروس
ممکن است ترجیح بدهید خودتان، در روز عروسی تان خودتان را آرایش کنید. چه بخواهید آرایشگر میکاپتان را انجام دهد چه بخواهید خودتان آرایش کنید، بایستی از لوازم آرایش حرفه ای و مرغوب استفاده نمایید. آگاهی داشتن از نکات میکاپ، موجب می شود بتوانید سبک های مورد نظرتان را برای خودتان و اطرافیانتان پیاده نمایید. 
لوازم آرایش مورد نیاز برای آرایش عروس عبارت است از: کرم پودر، پرایمر، کانسیلر، پالت کانتور، خط چشم ژلی ضد آب، ریمل یا ماسکارا، رژلب، پالت و پرایمر سایه چشم، اسپری فیکساتور،هایلایتر، پودر فیکساتور، مژه مصنوعی. که در ادامه مطلب هریک را جداگانه بررسی می کنیم. 
کرم پودر
از اصلی ترین موارد مورد استفاده برای آرایش روزمره، کرم پودر می باشد. بایستی پیش از استفاده از مواد آرایشی دیگر و پس از پرایمر، از کرم پودر استفاده شود. کرم پودر مرغوب روی صورت خوابیده و حالت ماسیدگی نخواهد داشت. دارای اختلاف چندانی با رنگ پوست نیست و از ماندگاری طولانی مدت برخورد است. 

لوازم آرایش ضروری عروس

پرایمر
شاید برایتان سوال به وجود آمده باشد که دلیل استفاده از پرایمر در آرایش عروس چیست؟ پرایمرها در انواع گوناگونی تولید می شوند و بعضی از آنها پرایمر رنگی هستند و به متعادل سازی رنگ کرم پودر کمک کرده، ولی آنچه که میان کلیه پرایمرهای تولید شده در بازار زیبایی مشترک می باشد، افزایش ماندگاری آرایش با پرایمر می باشد. در حقیقت پرایمر، افزون بر اصلاح برخی از روزنه ها و عیوب سطحی پوست، ماندگاری میکاپ را ضمانت می کند که هدف اصلی استفاده از پرایمر می باشد. استفاده از یک پرایمر مرغوب برای تضمین ماندگاری آرایش عروس الزامی است. 
کانسیلر
کانسیلرها از رنگ های گوناگونی برخوردارند که براساس مشکلی که روی پوستتان وجود دارد، رنگ خاصی که مناسب است را انتخاب نمایید. کانسیلر سبز رنگ برای جوش و التهابات قرمز رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. کانسیلر زرد رنگ برای پوشاندن کبودی پوست به شما کمک می کند. در حقیقت خنثی سازی عیوب سطحی پوست، توسط کانسیلر انجام می شود که یک الی دو درجه نیز از رنگ کرم پودر روشن تر می باشد. برای کانتورینگ و متعادل سازی چهره هم از کانتورینگ استفاده می کنند. یک کانسیلر روشن تر از کرم پودر برای نزدیک کردن فرم صورت به فرم ایده آل لازم است.
پالت کانتور
این پالت دارای دو رنگ از موس یا کرم فشرده شده است که برای نزدیک کردن فرم صورت به حالت بیضی و برجسته کردن گونه مورد استفاده قرار می گیرد. یک کرم پودر تیره و یک کرم پودر روشن و یا کانسیلر می تواند جایگزین پالت کانتور بشود.
خط چشم ژلی ضد آب
خط چشم ها دارای انواع گوناگونی هستند. به طور کلی، آرایشگرهای حرفه ای از نوع ضدآب آن با استفاده از یک قلم مو، کار می کنند. برای افزایش دوام خط چشم و پاک نشدن آن براثر عرق، حتما باید از خط چشم ضدآب استفاده نمایید. 
ریمل یا ماسکارا
بهترین و محبوب ترین رنگ ریمل، رنگ مشکی می باشد. به منظور یکی شدن مژه های چشم عروس و مژه مصنوعی، بایستی از ریمل استفاده نمایید. اینکه از ریمل ضد آب یا مصنوعی استفاده نمایید، به سلیقه خودتان بستگی دارد. چرا که عرق کردن موجب ریختن و پخش شدن ریمل نمی شود و قطعا بعد از اتمام آرایش نمی خواهید صورتتان را بشویید.
رژ لب
رژلب ، آرایش عروس را خاتمه می دهد. رژ لب مناسب رژ لبی است که دارای رنگ هماهنگ با سن و سلیقه عروس باشد و دارای دوام و ماندگاری زیاد باشد. 

لوازم آرایش ضروری عروس

مژه مصنوعی
مژه مصنوعی دارای انواع یکسره و دانه ای است. قطعا مژه های تکی طبیعی تر خواهد بود. چشمان عروس بدون استفاده از مژه مصنوعی، یک چیزی کم دارد. مژه مصنوعی مکمل آرایش چشمان عروس می باشد. چرا که مژه های حالت دار با بلندی نرمال و موهای طبیعی، موجب زیباتر شدن چشمان عروس می گردد.
پالت و پرایمر سایه چشم
افزون بر خظ چشم و ریمل و مژه، برای برخورداری از یک آرایش زیبا، به یک پالت سایه احتیاج دارید. رنگ قهوه ای دو سه درجه تیر تر از رنگ پوست، برای گریم صورت لازم است و برای ماندگاری میکاپ چشمتان بایستی قبل از شروع پرایمر از یک سایه استفاده کنید. امکان دارد سایه و خط چشم، طی تعریق کاملا از بین برود. در این صورت یک پرایمر خوب، این موضوع را کامل حل می کند.
هایلایتر
پیشنهاد می کنیم در بعضی قسمت های صورت مثل: بالای گونه، بالای ابرو و ... از هایلایتر استفاده نمایید. به همین دلیل توصیه می شود برای آرایش عروس هم هایلایتر استفاده شود.
پودر فیکساتور
برای مات کردن و ماندگار کردن میکاپ، پودر فیکساتور یا پودر تثبیت کننده را مورد استفاده قرار می دهند. پس از به پایان رسیدن کار فونداسیون، بایستی با فیکساتور، بخش هایی از صورتتان را که بر اثر ژست های مختلف، چروک می افتد، فیکس کرده و توسط یک براش پودرهای اضافی را از صورتتان کنار بزنید.
اسپری فیکساتور

گام پایانی، استفاده از اسپری فیکساتور است. در حقیقت ضمانت ماندگاری آرایش، بر عهده فیکساتور است. 

لوازم آرایش ضروری عروس

لوازم آرایش ضروری عروس

 

لوازم آرایش ضروری عروس