لوازم آرایش فاسد

لوازم آرایش فاسد
بیشتر خانم ها از لوازم آرایشی استفاده می کنند و بعضی از لوازم آرایش برای عده ای از آنها به قدری ارزشمند است که دلشان نمی آید آنها را دور بیاندازند. گاهی اوقات اتفاقاتی در لوازم آرایشتان به وجود می آید که محیط را برای رشد باکتری ها فراهم می کند. خارش، تورم، گل مژه و قرمزی از پیامدهای استفاده از ریملی است که باکتری ها داخل آن اجتماع کرده اند. پتی دابروف آرایشگر می گوید بوی ریمل های خراب مانند بوی گازوئیل است. در صورتی که علائم برخی از بیماری ها را در چشمانتان مشاهده کردید فورا لوازم آرایشی مربوط به چشم را دور ریخته و در صورت از بین نرفتن این علائم حتما به یک متخصص چشم مراجعه نمایید. 
لوازم آرایشی گیاهی
به طور کلی پن کیک از لوازم آرایشی است که متر فاسد می شود و معمولا می توان 1 تا 2 سال آن را نگه داری کرد ولی در صورتی که پن کیک شما گیاهی است یا روی آن کلمه botanical را مشاهده کردید و یا موادی مانند چای سبز، آلوئه ورا و بابونه و ... وجود دارد بایستی وسواس بیشتری در نگه داری آن به خرج دهید. آن را در محیط های مرطوبی مانند حمام قرار ندهید. چرا که در پن کیک های گیاهی کمی آب وجود دارد. 

لوازم آرایش فاسد

سایه های کرمی و مایع
در صورتی که سلامت چشم هایتان برایتان حائز اهمیت است، هر 3 ماه یکبار سایه چشمتان را دور ریخته و از سایه چشمی جدید استفاده نمایید. فرمول سایه ها به رژگونه و پن کیک شباهت دارند و انتقال باکتری می تواند فوق العاده خطرناک باشد. در سایه های غیر پودری و کرمی، به علت رشد سریع تر باکتری ها بایستی دقت زیادتری به خرج دهید. اگر سایه را با انگشتانتان می زنید، پیش از استفاده حتما دستان خود را بشویید. در صورتی که با تغییر در رنگ و بو مواجه شدید، امکان دارد سایه چشمتان خراب شده باشد. 
اگر می خواهید آکنه نزنید بخوانید!
معمولا کرم گریم برای پوشاندن جوش های صورت مورد استفاده قرار می گیرد اگر بو یا رنگ کرم تغییر کرد آن را دور بیاندازید. استفاده از کرم هایی که قدیمی است می تواند نشانه فاسد شدن باشد. از این رو می تواند موجب آکنه شود. 

دیر فاسد شدن
 رژ گونه های پودری هم مانند پن کیک ها هستند. قراردادن رژگونه در مکان های تاریک و خشک موجب افزایش عمر آنها می شود. اگر رژگونه تان مانند پن کیک در محتویات خودش آب داشته باشد، بایستی هر سال آن را عوض نمایید. برای اینکه عمر رژگونه تان بیشتر شود، برس آن را بشویید. چربی کرم پودر یا کرم صورت لا به لای برس مانده و به رژگونه سرایت می کند. برای جلوگیری از این حالت، پس از استفاده از کرم پودر یا مرطوب کننده چند دقیقه صبر کرده و سپس از رژگونه استفاده نمایید. در صورتی که رژگونه تان سفت شده است، یک رژگونه نو خریداری کنید.
آلودگی فاقد علامت

بایستی هر 3 ماه یکبار، خط چشم مایع یا مداد را عوض کنید. خط چشم هم شبیه به سایه، نزدیک منطقه ای حساس به کار می رود و در صورتی که آلوده به باکتری ها باشد، آنگاه به راحتی به چشم منتقل می شود. خط چشم فاسد اغلب نشانه ای ندارد ولی خارش، قرمزی و التهاب چشم از نشانه های استفاده از خط چشم فاسد می باشد. 
باکتری ها علاقه شدیدی به آن دارند.
بیشتر کرم پودرها به جز آنهایی که پودری هستند، سایر آنها بر پایه آب هستند. در صورتی که هنوز بسته بندی آنها را باز نکرده اید می توانید تا یکسال آنها را نگه داری کنید ولی در صورتی که آنها را باز کردید، بایستی فقط 6 ماه از آن استفاده کنید و پس از این مدت، آن را دور بریزید. این کرم ها در ساختارشان آب دارند. از قراردادن آنها در محیط های مرطوب نظیر: حمام، محیط های گرم و پرنور خودداری نمایید. 
از روی ظاهر متوجه خرابی بشوید.
احتمال خراب شدن رژلب ها به علت اینکه آبی در خودشان ندارند، کمتر است. در صورتی که اخیرا بیمار بوده اید رژ لب خود را دور بیاندازید. رژلب ها دارای مواد روغنی شکل هستند در نتیجه بوی روغن مانده می گیرند. ظاهر آن می تواند نمایانگر فاسد شدن آن باشد. رنگدانه های آن روی صورت نمی نشیند و ناصافی آن کاملا واضح است.

لوازم آرایش فاسد

 

لوازم آرایش فاسد

 

 

لوازم آرایش فاسد

 

لوازم آرایش فاسد

 

لوازم آرایش فاسد

 

لوازم آرایش فاسد

 

لوازم آرایش فاسد

 

لوازم آرایش فاسد