لوازم شب یلدا عروس خانم

لوازم شب یلدا برای عروس خانم (دیزاین هدایای شب یلدا)
از زیبا ترین شب ها برای تازه عروس ها، شب یلداست. چرا که خانواده ی آقا داماد طبق رسمی قدیمی برای تقدیم هدایا به عروس خانم، به خانه ی خانواده ی تازه عروس می روند.
خانواده عروس نیز تدارکات پذیرایی از خانواده ای که به تازگی با آنان وصلت کرده اند را انجام می دهند. در این شب خانواده ها دور هم جمع می شوند و کنار هم طولانی ترین شب سال را با شور و شوق کنار هم سپری می کنند. در این میان، هدایایی را هم به عروس خانم پیشکش می کنند. هدایای گفته شده و پیشکش آنها طبق آیین خانواده ها، تا حدودی فرق می کند.
خانواده داماد در گذشته، هدایای تهیه شده را روی یک سینی قرار می دادند و به منزل عروس و داماد می بردند. امروزه در شهرهای بزرگ این آیین شکلی جدید به خود گرفته است. به این ترتیب که خانواده ی داماد هدایا را در کالسکه ی های آراسته شده، طبق های کوچک تر و سبدهای چوبی، صندوقچه های کوچک و بزرگ و... می چینند و به منزل خانواده عروس خانم می برند. پارچه و روبان های رنگارنگ برای آراستن هدایا به کار می رود.
بعضی از خانواده ها از این مراسم تحت عنوان شب چله ای یاد می کنند و خانواده ها کنار یکدیگر، تا بخشی از شب به صرف شیرینی، تنقلات و میوه کنار یکدیگر می نشینند. 
هدیه ی شب یلدا شامل چه لوازمی است؟
در اغلب فرهنگ ها، لوازمی که برای هدیه ی شب یلدای عروس خانم تهیه می شود، عمدتا یکسان است. در کنار هدایایی نظیر: کفش، پارچه، لباس های زمستانی و سکه ی طلا و... یک طرف ثابت قضیه، مقداری میوه و آجیل که دیزاین شده می باشد.
البته تهیه ی هدایا به رسم خانواده ها هم وابسته است. بعضی از خانواده ها، چند تکه طلا نظیر دستبند و النگو و ... برای عروس خانم تهیه می کنند. 
لازم به ذکر است بعضی از خانواده ها به جای تهیه ی کادو، هدیه ای نقدی برای عروس خانم در نظر می گیرند. چرا که ممکن است به سلیقه ی عروس خانم واقف نباشند یا اینکه زمان زیادی برای خرید در اختیار نداشته باشند. نقل و شیرینی و پشمک تزیین شده، کله قند تزیین شده هدایای عروس خانم را کامل تر می کند. 

لوازم شب یلدا عروس خانم

لوازم شب یلدا برای عروس خانم (دیزاین هدیه شب یلدا)
از سایر موارد برای تزیین هدیه و لوازم شب یلدا عروس که بسیار جذاب و با شکوه تر نیز به نظر می رسد، میوه آرایی می باشد.
از موارد حائز اهمیت علاوه بر تهیه ی هدیه ی شب یلدا، تزیین هدایاست. اغلب خانواده های با سلیقه خودشان روبان و تورهای رنگی و لوازم دیگر تهیه می کنند و هدایا را تزیین می کنند. در بیشتر مواقع رنگ قرمز را تهیه می کنند که در کنار انار، جلوه ی زیبایی نیز داشته باشد. عده ای دیگر نیز هزینه ای بابت تزیین هدایا به افرادی که دیزاین و تزیین سفره عقد جشن ها را انجام می دهند می پردازند و تزیین هدایا را به آنها واگذار می کنند.

لوازم شب یلدا عروس خانم

 

وسایل شب یلدا عروس خانم

 

لوازم شب یلدا عروس خانم

 

لوازم شب یلدا عروس خانم