ماسک قهوه کاکائو

ماسک قهوه کاکائو
قطعا همه خانم ها به دنبال راهی برای دستیابی به پوستی زیبا هستند و در این بین ماسک های پوستی را هم امتحان می کنند. در ادامه طرز تهیه ماسک های پوستی با استفاده از قهوه و کاکائو را آورده ایم. شاید دستور تهیه ی این ماسک شبیه به دستور پخت شیرینی باشد. ولی نگران کالری های اضافه نباشید. 
قهوه تا حدودی مانع از دست رفتن آب از نسوج بدن می شود. همچنین کاکائو منبع غنی آنتی اکسیدان است. هر دو ماده پوست معمولی مایل به چرب را به پوستی سالم و درخشان مبدل می سازد. قطعا همه از چنین پوستی استقبال می کنند. 
ماسک قهوه و کاکائو در ظرف شیشه ای در بسته 
پیش از استفاده از این ماسک روی پوست، آن را روی بخش داخلی بازو که حساس تر است امتحان کرده و اطمینان یابید نسبت به این مواد حساسیت ندارید. این ماسک، ماسکی ضخیم است. ماسک را به استثنای چشمانتان روی صورت گذاشته و دقت داشته باشید زمان استفاده از ماسک، روی پوستتان خراش نیافتد. چرا که تفاله های قهوه می تواند موجب ایجاد خراش روی سطح پوست گردد. 
مواد لازم برای تهیه ماسک
4 قاشق غذاخوری پودر کاکائو تلخ
2 قاشق غذاخوری عسل گرم شده
4 قاشق غذاخوری قهوه فوری یا دانه های قهوه، تفاله ریز و نرم
یک عدد تخم مرغ (یا 4 قاشق غذاخوری ماست معمولی، شیر یا شیره برای ماسک های نازکتر)

ماسک قهوه کاکائو

نحوه تهیه ماسک
درون یک ظرف، پودر قهوه و کاکائو را بریزید و کامل مخلوط کنید. سپس در ظرف شیشه ای مورد نظرتان قرار بدهید. 
تخم مرغ (یا ماست یا شیر) را به مواد مخلوط شده اضافه نمایید. می توانید از یک چنگال استفاده کنید. توجه داشته باشید در صورت استفاده از تخم مرغ، بایستی یک مخلوط کاملا غلیظ به دست آورید. مواد دور و بر ظرف را با بقیه مخلوط کرده تا مواد کامل مخلوط گردند. سپس عسل را به مخلوط اضافه نمایید و آنقدر با چنگال هم بزنید تا مخلوطی یکدست حاصل شود. سپس با استفاده از یک گیره مو یا بند مو اجازه ندهید موهایتان مانع انجام کارتان شوند. پس از گذاشتن ماسک روی صورتتان کمی صبر کنید تا خشک شده پس از آن صورتتان را با آب بشویید. 

ماسک قهوه کاکائو

 

ماسک قهوه کاکائو

 

ماسک قهوه کاکائو

 

ماسک قهوه کاکائو