مانیکور ناخن

مانیکور ناخن
قطعا همه ما در مراحلی از زندگی خودمان با استرس رو به رو شده ایم. ولی جویدن ناخن راهکار کاهش استرس نیست. با ناخن جویدن هم به ناخن هایتان آسیب می رسانید هم به پتانسیل های سیستم ایمنی بدن خود آسیب می رسانید.
از سوهان کشیدن زیاد ناخن ها بپرهیزید.
در آرایش مدرن برای زیباسازی ناخن ها، آنها را سوهان می کشند. لازم به ذکر است سوهان کشیدن زیاد از حد ناخن ها موجب از بین رفتن لایه های زیرین ناخن می شود. از سوهان کشیدن ناخن ها بیشتر از یکبار در ماه بپرهیزید.
سفید گذاشتن روکش پایه
سفید گذاشتن روکش پایه نه یک کار کم اهمیت است و نه موجب صرفه جویی در وقت می شود. صرف نظر از انجام این کار موجب می گردد تا در مانیکورهای بعدی شما، ناخن هایتان بیشتر بشکند. ضمن اینکه روکش پایه دارای مواد مغذی می باشد که برای ناخن ها مورد نیاز است. از روش های زیبا سازی ناخن ها باید به مانیکور کردن اشاره کنیم که بیشتر در آرایشگاه انجام شده و هزینه زیادی بابت انجام آن دریافت می گردد. در ادامه نحوه انجام مانیکور را آموزش خواهیم داد.
بیشتر در آرایشگاه انجام شده و هزینه زیادی بابت انجام آن دریافت می گردد. در ادامه نحوه انجام مانیکور را آموزش خواهیم داد.
ممکن است در مرحله اول، مانیکور امری غیرعادی به نظر برسد و انجام آن فقط در سالن های زیبایی قابل انجام به نظر برسد. در صورتی که اینگونه نیست. راز جوان تر به نظر رسیدن، انجام یک مانیکور حرفه ای می باشد. مرتب کردن ناخن های دست را مانیکور و منظم شدن ناخن های پا را پدیکور می گویند. 

مانیکور ناخن

لوازم مورد نیاز برای انجام یک مانیکور حرفه ای به شرح زیر می باشد:
ناخن گیر
کرم مرطوب کننده یا روغن
یک تشت
سوهان ناخن
آب گرم برای خیس کردن
آب گرم برای خیس کردن
لوازم مانیکور نظیر: گوشت گیر، قیچی، گوشه گیرو انواع سوهان ها و ...
نحوه انجام مانیکور در خانه
با استفاده از ناخن گیر، ناخن هایتان را کوتاه کرده و آنها را فرم بدهید. دقت داشته باشید که ناخن هایتان بایستی هم اندازه باشند. کوتاهی و بلندی ناخن به خودتان بستگی دارد. می توانید به دلخواه ناخن هایتان را مربعی یا گرد نمایید. 
سوهان کشیدن ناخن ها
گوشه و بالای ناخن های خود را با استفاده از سوهان مرتب نمایید. دقت داشته باشید که هیچ فشاری به ناخن های خود وارد نکنید. 
برای 5 دقیقه ناخن های خود را داخل یک کاسه آب گرم، شیر یا روغن زیتون بگذارید. سپس دستانتان را به وسیله یک حوله یا پارچه کتان خشک نمایید. محلول آب لیمو و آب هم می تواند فرآیند سفید کردن ناخن ها را انجام بدهد. 
در مرحله بعد برای آب رسانی پوست دستتان از یک کرم مرطوب کننده استفاده نمایید . همزمان با آغشته کردن دستانتان به کرم مرطوب کننده، آنها را ماساژ دهید. روغن مورد علاقه تان هم می تواند کار کرم مرطوب کننده را انجام بدهد. پس از نرم شدن پوست دور و بر ناخن خود، گوشه های ناخنتان را با یک گوشت گیر اندکی به طرف بالا هدایت کرده و با یک قیچی گوشت ها را بگیرید. از یک سمت ناخن کارتان را شروع کنید و به سمت دیگر ختم کنید و پس از پایان یافتن کار، با الکل ضدعفونی سازی ناخن های خود را انجام بدهید.
بخش کمی از کوتیکول ناخن را با استفاده از ابزار پوشر، به طرف عقب برانید و با پارچه ی کتان هر از چند گاهی ناخن های خود را پاک کنید. 
پس از استحمام نیز می توانید این کارها را انجام بدهید. دلیل آن نیز این است که ناخن هایتان در این حالت خیس خورده و بیرون زده و آماده مرتب شدن است. فرآیند انجام پدیکور و مانیکور به هم شباهت دارد و هیچ فرقی ندارد. بایستی بیشتر از ناخن هایتان مراقبت نمایید و برای پاک کردن لکه ها از ناخن هایتان استفاده نکنید. برای محافظت بیشتر از ناخن هایتان، آنها را مانیکور و پدیکور کنید. 

مانیکور ناخن

 

مانیکور ناخن

 

مانیکور ناخن

 

مانیکور ناخن

 

مانیکور ناخن

 

مانیکور ناخن