مانیکور پدیکورعروس

مانیکور پدیکور ناخن عروس
مانیکور هم مانند سایر اکسسوری ها نظیر: تاج عروس، ریسه، دسته گل و جا حلقه ای و حلقه، از مواردی است که در جشن عروسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در سال های قبل سوهان کشی، لاک یا ناخن مصنوعی گذاشتن از مواردی بود که آرایش ناخن عروس به آنها محدود می شد. اما امروزه کاشت ناخن و مانیکور و پدیکور طرفداران بسیاری پیدا کرده است و بسیاری از عروس خانم ها تمایل به انجام مانیکور و پدیکور دارند. 
کاشت ناخن 
کراتین، پروتئین سازنده ناخن ها است که بخشی از آن روی پوست قرار گرفته است که متشکل از سلول های مرده است. ناخن زیر پوست رشد کرده و بلند می شود. بخش های قدیمی تر به سلول های مرده شده و از پوست بیرون می زنند. در حقیقت سلول های مرده از پوست بیرون می زند و مثل یک مانیتور راجع به سلامت عمومی بدن اطلاعات می دهد و کمبود ویتامین ها و پروتئین ها را نشان می دهد. ناخن هایی که رنگ آنها سرد است و ظاهری رنگ پریده دارند، بر اثر بیماری هایی نظیر: بیماری های قلبی، کم خونی و کمبود آهن به وجود می آید. از دلایلی که موجب ورقه ورقه شدن ناخن ها و شکنندگی آنها می شود، کمبود کلسیم و ویتامین A می باشد. بیماری های کبدی، ریوی به ناخن ها فرمی منحنی و یا خمیده می دهد. کاشت ناخن افزون بر ناخن های مصنوعی که در فروشگاه های لوازم آرایشی پیدا می شود، از طریق دو روش دیگر هم قابل مقایسه است که در مقایسه با ناخن مصنوعی پلاستیکی عمر طولانی تری دارد. لازم به ذکر است روش کاشت ناخن نیاز به یکبار ترمیم در ماه دارد. 

مانیکور پدیکورعروس

کاشت ناخن ژله ای
این روش نسبت به روش پودری از جذابیت و شفافیت بیشتری برخوردار است و با توجه به رشد ناخن اغلب هفته ای دو تا سه بار احتیاج به ترمیم دارد.  افرادی که این روش را برای کاشت انتخاب می کنند در نگهداری از ناخن هایشان باید بسیار کوشا باشند. همچنین باید به مقدار کمتری از لوازم آرایش استفاده کنند. ژل کاشت ناخن در دو مرحله انجام می شود. بیلدینگ ژل نخستین مرحله و فینیشینگ ژل مرحله بعدی کاشت ناخن به این روش است، پس از این ناخن ها در دستگاه های مخصوصی قرار می گیرند که مقاومت ناخن ها را افزایش می دهد. ژلها به وسیله اشعه خشک شده و محکم تر می شود. 
کاشت پودر
پودرهایی به نام اکریلیک در این نوع کاشت با حلال مخصوص مخلوط می شود و یک ماده خمیری شکلی به وجود می آید که بعد از انجام مراحل مانیکور و مرتب کردن ناخن ها، روی ناخن زده می شود. این محلول بعد از اینکه خشک شد، حالتی مقاوم به خودش می گیرد. پس از انجام مراحل سوهان کشی و فرم دهی، ناخن های کاشته شده با لاک تزیین می شود. 
انواع لاک های دیزاین ناخن
لاک مخملی
لاک های پرزداری که در رنگ های گوناگون موجودند و برای اشخاص با سلیقه های گوناگون و نیز مراسم زمستانه و استایل های زمستانی فوق العاده مناسب است. 
لاک نئونی
این لاک ها برای جشن های شبانه انتخاب فوق العاده مناسبی است که سبب درخشش دستانتان در تاریکی می شود.
لاک مات
لاک های مات مناسب ترین گزینه برای مجالس و مراسم های رسمی می باشد که شفافیتی در آن ها به چشم نمی خورد. سپس از برق ناخن روی آن استفاده کنید. 
لاک اکلیلی
لاک های اکلیلی برای مواردی که به دنبال گزینه هایی لاکچری هستید بهترین گزینه است. 
لاک کروم یا آینه ای
لاک های کروم یا آینه ای حالتی بازتاب مانند قطرات جیوه دارند که ظاهری لاکچری به ناخن های شما می دهد.
لاک ژلیش
لاک های چند لایه ای که به ناخن های طبیعی اختصاص دارند، لاک ژلیش نامیده می شود. در حقیقت استفاده از لاک ژلیش روی ناخن های کاشت ظاهری ناخوشایند به ناخن هایتان می بخشد. لاک ژله ای رنگی، تاپ کد و لاینر و بیس کد ازانواع لاک های ژلیش هستند. 
لاک شنی
لاک های شنی هم مانند لاک های مخملی لاک های حجم داری هستند که فرمشان به شکل دانه های شن اما در رنگ های فوق العاده متنوع و گوناگون است. 
لاک ترک
لاک هایی که به زیرسازی احتیاج دارند، لاک ترک نام دارند. هنگام استفاده از این نوع لاک ها باید یک لایه لاک مات و یا براق روی ناخن های خود زده باشید. لاک های ترک انتخاب های فوق العاده ای برای استایل های اسپرت و کژوال است. 
مدت زمان کاشت ناخن
زمان مناسب برای کاشت ناخن چه ناخن مصنوعی و یا ژله ای و پودری یک یا دو روز پیش از جشن عروسی است. رشد ناخن های طبیعی موجب نا مرتب شدن ناخن ها می شود. از این رو یک یا دو روز پیش از جشن عروسی آن را انجام بدهید. پیش از استفاده از ناخن مصنوعی، با مسئول سالن زیبایی هماهنگی انجام دهید. 
فرم ناخن
فرم مربعی، نوک تیز و یا گرد از فرم های پیشنهادی است. پیشنهاد می کنیم فرم های لطیف تری را برای سوهان کشی انتخاب کنید. چرا که برای یک عروس خانم با وقار مناسب تر است. برخی از عروس خانم ها تصور می کنند فرم های نوک تیز و ناخن های بلندتر زیباتر است. در حالی که این گونه نیست. مراقب تور، موها، ناخن ها و ... باشید. پیشنهاد می کنیم فرمی شکیل برای ناخن ها انتخاب کنید. 

مانیکور پدیکورعروس

 

معمولا انتخاب دیزاین به سلیقه عروس خانم ها بستگی دارد. از این رو برخی از عروس خانم ها طراحی های شلوغ را می پسندند. برخی دیگر هم به یک فرنچ ساده اکتفا می کنند. از طرح های بسیار شلوغ برای ناخن ها دوری کنید. ناخن های پر از طرح دستان را خیلی شلوغ نشان می دهد و موجب ناخوشایند به نظر رسیدن دستانتان می گردد. 

مانیکور پدیکورعروس

 

مانیکور پدیکورعروس

 

مانیکور پدیکورعروس

 

مانیکور پدیکورعروس

 

مانیکور پدیکورعروس

 

مانیکور پدیکورعروس