مدل آینه و شمعدان عروس با قیمت ارزان

آینه و شمعدان عروس با قیمت مناسب
کاربرد آینه و شمعدان در سفره عقد 
ایرانیان از زمان های دیرین در سفره های عقد، هفت سین و زمانی که به منزل شخصی که تازه آنجا را خریداری کرده است می رفتند، از آینه استفاده می کردند. شمعدان نماد آتش مقدس می باشد. هم چنین نگه دارنده ی عروس و داماد است که آن را در دو طرف آینه قرار می دهند. در واقع آیین آینه و شمعدان گذاشتن آیینی به جا مانده از زرتشت است. به طور کلی آینه از عناصر حائز اهمیت سنت های مخصوص ایرانیان می باشد. از گذشته تاکنون آینه در سفره های ایرانیان به چشم می خورد. 
طی زمان های قدیم رسم به این صورت بود که آقا داماد برای اولین بار عروس خانم را در آینه می دید و تصویر عروس خانم نماد روشنایی و نور در زندگی آن ها بود. پس از آن تصویرزیبای عروس خانم همیشه در خاطر آقا داماد نقش می بست. پس از گذشت زمان این تصویر ذهنی به مستحکم تر شدن پیوندشان کمک می کرد.  
آینه و شمعدان و تهیه ی آن
آینه و شمعدان اغلب از جایگاه مخصوصی برخوردارند. به گونه ای که حتی در برخی از شهرهای کشورمان، دو مرتبه آینه و شمعدان تهیه می کنند. بار اول برای بله برون آینه و شمعدان کوچکی تهیه می کنند. بار دوم عروس و داماد مطابق سلیقه خودشان آینه و شمعدان اصلی را خریداری می کنند. 

آینه و شمعدان و تنوع در آنها
با توجه به تنوع بسیار وسیع آینه و شمعدان، متنوع بودن کالاها و در کنار کلیه ی این تجملات، معیار تعیین کننده ی قیمت آینه  شمعدان، چشم و هم چشمی ها می باشد. حتی با قیمت های سرسام آوری برای آینه و شمعدان مواجه می شویم. تمام این موارد در حالی است که بنا بر آن بود که آینه و شمعدان روشنی بخش زندگی تازه عروس و داماد  باشد نه اینکه با قیمت های بالا رو به رو شوند.
 نحوه طبقه بندی آینه و شمعدان ها
آینه و شمعدان های طلا، چینی، چوب، کریستال و برنز و کنسولی و نقره از انواع آینه شمعدان ها هستند.
بر خلاف زیبایی خیره کننده ی آینه شمعدان های کریستال و چینی، با این حال کمتر از این موارد استفاده می کنند. آن هم به دلیل اینکه احتمال شکستن و لب پر شدن این آینه شمعدان ها بیشتر است. ضمن اینکه تازه عروس و داماد هم مشتاقند تا پایان زندگی شان آینه و شمعدانشان را یادگاری نگه دارند. دلیل اینکه مخاطبان خاصی دارد و کمتر برای خرید آن مراجعه می کنند نیز همین است.
 آینه و شمعدان های طلا و نقره از زیبایی خاصی برخوردارند. علاوه بر زیبایی از دوام و ظاهر و ظرافت خاصی هم برخوردارند. ضمن اینکه می توانند به نسل های بعدی خودشان هم سپرده شوند. فقط باید در نظر داشته باشید که از هزینه زیادی برخوردار است و ممکن است همه از عهده ی تهیه ی آن بر نیایند. 
از آینه و شمعدان هایی که طرفداران بسیاری دارد می توان به آینه شمعدان های کنسولی اشاره کرد. این آینه شمعدان ها فضای زیادی می گیرند. 
زمانی که قصد تهیه آینه شمعدان های نقره را دارید، رنگ های تیره تهیه کنید تا با گذشت زمان با تحت تاثیر قرار گرفتن آلودگی محیط رنگشان از بین نرود. 
اگر قصد دارید زمان خرید آینه ای قدی خریداری کنید توصیه می کنیم پیش از خرید از فروشنده بخواهید تا اهرمی که موجب ایستایی شدن آن می شود را جدا کند تا زمانی که روی دیوار وصل می شود مشکل به وجود نیاید. 

انواع متنوع شمعدان
شمع با توجه به شکل خاصی که دارد دارای گونه ای از آرامش و بارعاطفی خاص است که با خودش به همراه دارد. نوعی از شمعدان ها هم هستند که برقی هستند و با برق و لامپ فعالیت می کنند. این شمعدان ها زیبایی چندانی ندارند و فضای رومانتیکی را فراهم نمی کنند. پیشنهاد می کنیم شمعدان های برقی را انتخاب نکنید.
 برخی از آینه شمعدان ها هستند که از طرح های باشکوه و اصیل برخوردارند و با برخورداری از رنگ های ویژه زیبایی خیره کننده ای به سفره عقد می دهند. این آینه شمعدان ها مناسب زوج هایی است که استفاده از اجناس آنتیک و عتیقه را بیشتر می پسندند. 
موارد استفاده از آینه و شمعدان
حتما زمان خرید به کاربرد چیزی که می خرید هم توجه داشته باشید. حتما متراژ منزلتان را در نظر بگیرید. آینه و شمعدان کنسولی برای پر کردن قسمتی از سالن، راهرو و ... برای خانه های بزرگ و جادار مناسب است. هم چنین می توانید به جای آینه قدی آن را در دیوار نصب کنید. در صورتی که تشخیص می دهید خیلی نیازی نیست تا آینه شمعدان خریداری کنید توصیه می کنیم برای سفره عقدتان آینه شمعدان اجاره کنید و نخرید. با به کارگیری مقداری نوآوری می توانید محل مناسبی در منزلتان برای آنها پیدا کنید.

 عرف هزینه ها برای آینه و شمعدان
هزینه و مبالغ با توجه به جنس آینه شمعدانی که می خواهید تهیه نمایید فرق می کند. در صورتی که خواهان جنس نقره ی مرغوب هستید، هزینه با توجه به اندازه آینه شمعدان فرق می کند. اگر بودجه تان زیاد نیست توصیه می کنیم متناسب با بودجه تان خرید کنید. قیمت آینه شمعدان ها با توجه به اندازه شان، این که کوچک است یا متوسط از سی صد هزار تومان شروع شده و تا چند ده میلیون تومان متغیر است.
جنس مرغوب و اصل
مانند سایر موارد تهیه کردن جنس مرغوب آینه شمعدان از مواردی است که باید در نظر بگیریم. از مواردی که بتوان نقره اصل را تشخیص داد توجه داشتن به حک بودن عدد 925 روی آن می باشد. حتما زمان خرید آینه و شمعدان نقره از ثبت عدد 925 روی آن مطمئن شوید و از اسم کارخانه ی سازنده که روی جنس نقره است مطمئن شوید. برای احترام گذاشتن به سنت های اصیل ایرانی تا حد زیادی از خرید اجناس خارجی جلوگیری کنید. 
 جمع بندی پایانی
در صورتی که مقوله ی زینتی آینه شمعدان برایتان مهم است، جنس نقره یا طلای اصل با ظرافت ها و زیبایی های خاصش مناسب شماست. ولی اگر بیشتر بزرگی آینه را در نظر دارید، توصیه می کنیم از کنسول استفاده کنید. این گونه می توانید آن را جایگزین آینه قدی هم کنید. عده ای نیز آینه شمعدان را وسیله ای دست و پاگیر می دانند.