مدل های جدید لباس عروس

مدل های جدید لباس عروس
خوش اندام بودن در لباس عروسی از موارد ایده آل برای هر دختری می باشد. البته عروس خانم ها در بیشتر موارد وواس به خرج می دهند ولی این وسواس در ارتباط با اندام بیشتر به چشم می خورد. فشار موجود در برنامه ریزی عروسی، در برخی موارد پیروی از رژیم غذایی و برنامه ریزی، عروسی را برای خانم ها سخت می کند.
هرگز به مد و لباس های جدید توجه نکنید. در مرحله ی اول اندامتان را در نظر بگیرید. باید در ارتباط با انتخاب لباس عروس بدانید چه نوع لباسی برای وشاندن قسمت ناموزون اندام قابل استفاده می باشد.
اما و اگر های لباس عروس
لباس هایی که از زیر سینه گشاد می شوند مناسب افراد با پایین تنه ی بزرگ می باشد. لباس های دلته برای افرادی که بازوها و سرشانه های بزرگ و قطور دارند یا مقداری قوز دارند مناسب نمی باشد.
مدل ماهی برای آن دسته افرادی مناسب است که تمایل دارند برجستگی های اندامشان مشخص باشد مناسب است.
لباس هایی با نیم تنه ی گنی شکل و تنگ و دامنی که از کمر پف آلود می باشد، مناسب افرادی است که می خواهند بالاتنه شان جمع و جورتر دیده شود.
در صورتی که شامل هیچ کدام از دو دسته ی بالا نمی شوید توصیه می کنیم مدل های ساده و کشیده را انتخاب کنید چرا که تقریبا برای بیشتر اندام ها مناسب می باشد.
 لباس زیرتان بایستی متناسب با لباس عروسی تان باشد. 
توجه داشته باشید که اگر لباس عروستان تنگ و کشیده می باشد، باید در انتخاب لباستان دقت داشته باشید و لباسی را برگزینید که متناسب با سایزتان باشد. دقت داشته باشید که لباس زیرتان باید دقیقا اندازه تان باشد که بند لباس زیرتان از زیر لباس برآمده نباشد و یا اینکه نوار آن، موجب جمع شدن پوست و بالا و پایین رفتن لباس زیر و حالت برآمدگی و تو رفتگی، در قسمت پشت و زیر سینه تان نگردد. حتما از فروشنده سوال نمایید که آیا بعد از فروش لباس را عوض می کند یا نه؟ چرا که کیفیت لباس زیر ویژه ی لباس عروس بسیار مهم است. 
موقع عکس گرفتن بایستید.
منظورمان این نیست که از آغاز جشن عقد و عروسی تا انتهای آن بایستید. بلکه پیشنهاد می کنیم اگر دوست دارید در عکس های عروسی تان تصاویر مناسبی از اندامتان ثبت کنید توصیه می کنیم ایستاده ژست بگیرید. در تمام عروسی شانه هایتان را عقب گرفته، پشتتان را صاف نگه دارید و هرگز قوز نکنید. تصور کنید روز عروسی تان میله ای از مرکز سرتان به طرف کمرتان فرو رفته و خم شدن بسیار خطرناک خواهد بود. 
مقداری قد بکشید
بیشتر عروس خانم ها فقط زمان عکس و فیلم کفش پاشنه بلند می پوشند و طی جشن کفش راحتی می پوشند. توصیه می کنیم در طول جشن عروسی تان هم از کفش پاشنه بلند استفاده نمایید. مثلا قدتان 160 سانتی متر و وزنتان نیز 60 کیلوگرم است. استفاده از کفشی 8 سانتی متری قدتان را 168 با وزن 60 کیلوگرم نشان می دهد.
عده ای بر این تصورند که کفش پاشنه بلند فقط موجب بلندتر دیده شدن پاها می شود. بلکه کفش های پاشنه بلند وزن را در انظار بینندگان در طول قامت بلندتری تقسیم می نمایند. البته توصیه می کنیم کفش هایی که پاشنه شان از 8 سانتی متر بیشتر است را انتخاب نکنید.
 عکاسی لباس عروس
اگر در عکس هایتان سرتان را مقداری پایین بگیرید، تیزی استخوان چانه تان در تصویر بیشتر نمایان می گردد. برای اینکه اندامتان در دوربین جلوه ی کشیده تری داشته باشد،  بدنتان را کمی به طرف چپ یا راست کج نمایید. شانه هایتان را محکم بالا بگیرید و به طرف دوربین گرفته و پایین تنه تان را نیز مقداری به یک سمت کج نمایید. با انجام این ژست هرکسی که بعدها عکس هایتان را ببیند می گوید چگونه برای مراسم عروسی ات لاغر شده ای؟
ژستی مناسب برای عروس خانم
دست هایتان را به جای چسباندن به بدنتان، مقداری از خودتان دور کرده و کف دست هایتان را با متانت در دو قسمت کمر و پایین تنه تان قرار دهید.
 بیشتر در مورد لباس عروستان اطلاع پیدا کنید.
از موارد مهم در تدارک یک جشن مطلوب این است که جلوه ای پرنسسی شکل به شما ببخشد. ممکن است انتخاب لباس عروس خوب، سخت گیر و وقت گیر به نظر برسد، در صورتی که ندانید چه موردی مناسب اندامتان است، انتخاب خوبی نخواهید داشت.

 برندها و مزون های لباس عروس
شادیتو قصد دارد با معرفی برترین مزون ها و طبق سفارش نام آوازه ترین طراحان مد و فشن، شما را در انتخاب لباس عروسی مناب یاری کند. به دو صورت می توانید لباس عروستان را تهیه نمایید.
 دوخت یا خرید لباس عروس آماده
خرید لباس عروس آماده در زمانتان بسیار صرفه جویی خواهد کرد. ضمن اینکه اضطرابتان را هم کاهش می دهد. البته لازم به ذکر است که لباس عروس آماده بیشتر مناسب افرادی است که سایز اندامشان استاندارد می باشد. در صورتی که بخواهید لباستان را بدوزید، آنگاه گزینه ی بیشتری برای انتخاب پیش رویتان است. ضمن اینکه می توانید در هر قسمت لباستان تغییرات ایجاد نمایید. زمان را هرگز فراموش نکنید. بایستی لباستان را چندین بار پرو نمایید. دوخت لباس برای افرادی که وقت ندارند دوخت لباس پیشنهاد نمی شود. تا زمان حاضر شدن لباستان باید پذیرای هرگونه اضطرابی باشید.
 حتما در مورد خوش قول بودن و اینکه مزون سر وقت است یا نه از عروس خانم های دیگر سوال نمایید. این مورد در ارتباط با لباس نامزدی هم جوابگو می باشد. 
از برترین برندهای لباس عروس می توان به Pronovias اشاره کرد که در رده ی نام آشناترین برندهای لباس عروس می باشد. 
کالکشن لباس عروس Jasmine bridal 2017
طی 30 سال گذشته برند جاسمینه از نام آشنا ترین برندهای 
لباس عروس و نامزدی، ساقدوش عروس، مجلسی،  لباس مادر عروس و داماد شناخته شده است.
برند لباس عروس جاسمینه
سبک های موجود در طراحی های لباس عروس جاسمینه فوق العاده خاص است. اغلب از دانتل در لباس های این برند استفاده شده است. باید در انتخاب لباس عروس حتما دقت زیادی به خرج دهید. حتما در نظر داشته باشید که حق دارید که تمایل دارید در جشن عروسیتان بدرخشید. 
لباس عروس شکیل و خاص
در نظر داشته باشید که با توجه به هر بودجه ای که در اختیار دارید می توانید لباس عروسی تهیه نمایید. پیشنهاد می کنیم در مرحله ی اول به مزون هایی مراجعه نمایید که متناسب با بودجه شما لباس عروس موجود داشته باشند. از مشاور مزون بخواهید متناسب با بودجه تان لباس هایی را به شما نشان بدهد. توصیه می کنیم هرگز لباس های گران تر از بودجه تان را نپوشید. این گونه لباس های دیگری که مناسب است، در نظرتان بی رنگ و رو و بی روح می آید.
 یک بخش که مرتبط با دیزاین در لباس های عروس وجود دارد، پاپیون یا چیزی مانند روبان یا کمربند است که برای نما بخشیدن به لباس عروس مورد کاربری واقع می گردند. باید در نظر داشته باشید که این بخش های تزیینی در کدام قسمت از لباستان قرار خواهد گرفت.
بخش تزیینی برای لباس افراد ریزنقش نباید در بخش های پایین تنه باشد. دلیل آن نیز این است که قدتان را کوتاه تر نشان می دهد. هر چه قدر بیشتر روی قسمت بالاتنه کار شود، آنگاه اندامتان را کشیده تر نشان می دهد.
 طراحی و دیزاین لباس عروس
لباس های با بالاتنه ی دکلته زیبایی عروس خانم های قد بلند و خوش استایل را چند برابر می کند. بر عکس برای افراد چاق، توصیه می کنیم بخش تزیینی برای لباستان اطراف کمرتان باشد. این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که تاثیر زیادی روی خوش اندام تر نشان دادن شما عزیزان دارد.
 لباس عروستان را به شکل عمودی به دیوار آویزان نمایید و یا اینکه از سقف بیاویزید. حتما احتیاط کنید که لباستان لکه دار نشود و اطمینان یابید که دسته گلتان لباستان را کثیف نمی کند. نخ و سوزنی کوچک همراه خودتان در کیفتان داشته باشید تا اگر دکمه ای از لباستان افتاد یا اینکه لباستان دچار آسیب شد، امکان ترمیم آن برایتان فراهم باشد. از استعمال مواد برنزه کننده ی بدن به شکل دستی خودداری کرده و هرگز مستقیما روی بدنتان عطر استفاده نکنید. این گونه لباستان لک شده و نمی توانید آن را پاک کنید.
به مدل یقه توجه داشته باشید. مدل های یقه 7 برای عروس های قد کوتاه که کمی هم چاق هستند مناسب تر می باشد. مدل های دکلته برای عروس هایی که بازوهای پر دارند هرگز مناسب نیست.

برترین مدل لباس عروس
حق بیشتری به خودتان برای انتخاب لباس عروس مناسب بدهید. در انتها حتما باید تاکید داشته باشیم که حتما در انتخاب لباس عروستان دقت داشته باشید.
مرحله ی پرو لباس عروس هیجان انگیز ترین قسمت است.انتخاب لباس عروس مناسب بسیار مهم است. اکثر عروس خانم ها تعداد زیادی همراه با خودشان می برند. توصیه می کنیم یک یا دو همراه با خود ببرید. این گونه دچار اختلاف نظر هم نخواهید شد.
 عروس خانم ها در تلاشند که در بهترین شب زندگی شان مانند الماس بدرخشند و زیبایی لباسشان دو برابر شود. شادیتو در ادامه مواردی را مطرح می کند که عروس خانم های گل بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.
 برای روز عروسی چی بپوشم؟!!
خانم ها امروزه حتی برای اینکه تا نزدیک ترین فروشگاه نزدیک خانه شان بروند هم در فکر این هستند که چی بپوشند؟
دیگر حساب جشن عروسی را خودتان در نظر بگیرید. حال سوال این است که دوست دارید لباس عروستان به چه شکلی باشد؟ 
تمایل دارید
عروسی شیک، متفاوت، سنتی، مدرن یا کلاسیک باشید. 
حالت دیگری هم وجود دارد که تمایل داشته باشید جشنی لوکس داشته باشید. پس از تصمیم گیری در این موضوع آنگاه می توانید لباس عروس مناسبتان را تهیه نمایید.
هزینه های دیگر پیش روی لباس عروس را هم در نظر بگیرید.
علاوه بر لباس عروس، کیف و کفش، تاج و تور، دستکش و چتر و شنل هم وجود دارد. توصیه می کنیم عروس خانم های گل کمی هم فکر جیب آقا داماد باشند تا این گونه آقا داماد تا مدتها بعد از جشن عروسی شان مجبور به پرداخت قسط نباشند. 
موارد مهم برای انتخاب لباس عروسی و نامزدی
حداقل یک ماه، یک ماه و نیم قبل از زمان جشن عروسی تان برای انتخاب لباس اقدام نمایید.
در هر صورت چه خرید و اجاره شما باید به مزون لباس عروس مراجعه نمایید.
 ژورنالهایی در مزون ها وجود دارند که به شما نشان داده می شوند. در صورتی که مدل های موجود در ژورنال مورد پسندتان واقع نشد، می توانید از مدل های لباس های دیگر ایده بگیرید. حتی می توانید مدل کار و سنگ را هم از لباس های دیگر انتخاب نمایید. در صورتی که مدلی مورد پسندتان واقع نشد می توانید در اینترنت هم جست و جو کنید.
 امکان دارد عروس خانم ها به علت استرس لاغر شوند. خیاطان مزون برای این موضوع راه حل هایی دارند. لباستان را از پشت به جای اینکه زیپ طراحی کنند. با بند تنگ می کنند. این گونه هم لباستان زیبا می شود هم اینکه لباستان تنگ می شود. هنگام انتخاب لباس باید مشاور مزون بداند تفاوت قد شما و همسرتان چقدر است. در صورتی که پاشنه کفشتان و شینیون موهایتان به گونه ای باشد که کمی به قدتان اضافه می شود. مدل های راسته را پیشنهاد نمی کنند.
لباس هایی که بند باریک و عمودی دارند که روی سر شانه و شانه قرار دارند برای عروس خانم هایی با شانه های پهن مناسب ترند. ان گونه موجب ایجاد خطای دید می شوند که پهنی شانه هایشان را نمایش ندهند. ژفون های بزرگ زیر لباس برای عروس های درشت اندام یا چاق حتی برای داماد های لاغر اندام بایستی حذف شود. می توانید از خیاط بخواهید ژفونی با اندازه ی متوسط یا کوچک برایتان ایجاد نماید.
 در قسمت زیر سینه تا شکم برای پوشش دهی پهلو و شکم دراپه هایی روی لباس کار می شود. دراپه های فوق برای افراد چاق کج و مایل بوده تا عروس را چاق تر نشان بدهند. بیشتر این لباس های عروس فنر کشی هستند و جذاب تر هم روی تن قرار می گیرند. لباس عروس های مدل ماهی یا فون که تا روی ران کامل کیپ و جذب می باشند اصلا برای افراد چاق مناسب نیست. لباس های ساده تر و بدون چین تر برای افراد چاق مناسب تر است. دامن هایی که مدل دارند مناسب تر می باشند.

گیپور دوزی یا سنگ دوزی 
عمدتا برای درخشش بیشتر روی لباس عروس ها گیپوردوزی یا سنگ استفاده می شود. برای اینکه هزینه ها کاهش یابد، به جای اینکه از پارچه ی گیپور استفاده کنند از حاشیه های آن استفاده کرده و پارچه را به کمک چسب به لباس چسبانده و حتی سنگ ها نیز با چسب حرارتی روی گیپور واقع می شوند. 
 در صورتی که لباس عروستان را کرایه کرده اید مطمئن شوید که سنگ ها کنده نمی شوند و از خیاط درخواست کنید سنگ ها را با نخ نامرئی به لباس بدوزد، حتی اگر متحمل پرداخت هزینه ی بیشتری می شوید. حتما در مورد گیپور لباستان هم از خیاط نظر بخواهید.
 به طور کلی لباس عروس های دنباله دار هر عروسی را قد بلندتر نشان داده، خصوصا اگر بر روی دنباله حاشیه ای سنگ دوزی شده باشد، آنگاه زیبایی دو چندانی به دنباله لباس می بخشد.
از انتخاب پارچه های براق بپرهیزید. حریر موجب زیباتر نشان دادن و لاغرتر نشان دادن اندامتان می گردد. برای پرو بایستی حداقل دو مرتبه به مزون مراجعه نمایید. در نظر داشته باشید که اجازه ندهید خیاط برای اینکه خودش راحت باشد نظرش را به شما تحمیل کند. از همان ابتدا توقعتان از کار را برای خیاط شرح دهید.
 توصیه می کنیم شنل لباس عروستان را بلندتر انتخاب کنید. این گونه کوتاه تر به نظر نمی رسد. توصیه می کنیم یک سنگ دوزی هم برای کناره ی لبه ی کلاه شنل انتخاب کنید. برای اینکه در فضای بیرون یا باغ هستید به منظور جلوگیری از سرما خوردگی، کتی از جنس لباس عروستان هم در نظر بگیرید.
دامنه و پایین تنه این لباس ها فوق العاد پف دار بوده و خواه ناخواه قدتان را کوتاه ترنمایش می دهد. این لباس ها برای افراد قد بلند مناسب است.
 در صورتی که قدتان خیلی بلند نیست مدل هایی را انتخاب کنید که مناسب اندامتان باشند. لباس های حجیم و پف دار برای اندام های ریزنقش مناسب نیست. لباس های بلند و ماکسی و مدل ماهی قدتان را بلندتر نشان می دهند. در واقع خرید و اجاره ی لباس عروس وقت و حوصله می خواهد. 
 حتما دقت لازم را در انتخاب لباس عروس داشته باشید. لباس عروس مجددا تکرار نمی شود. آن لباس هایی که در ذهنتان نمی گنجد را پرو کنید. ممکن است لباسی که حتی فکرش را هم نمی کنید همان موردی باشد که در آخر خریداری می کنید. 
پیشنهاد ما این است که با آقایان به خرید نروید. چرا که هم بایستی با دیدن شما در لباس عروس سورپرایز شوند هم اینکه بیشتر آقایان کم حوصله اند. برای اینکه زودتر این خرید کسل کننده به اتمام برسد، اولین انتخاب را عالی می دانند و می گویند بسیار زیبا است. البته پیش از اینکه به خرید لباس بروید نظر آقا داماد را جویا شوید تا روز عروسی مورد پسند وی واقع شود. 
بالاتنه های بسیار تنگ موجب بزرگ نشان دادن تنتان می شوند. رنگ سفید و منحصر به فرد لباس عروس به خودی خود شما را کانون توجه قرار می دهد. اجباری نیست که بخواهید بیش از حد زیاده روی نمایید. هر مدلی که تن مانکن است الزاما تن شما هم زیبا نیست.
 برترین راهنما و مشاور برای انتخاب لباس عروسی ایده آل نکات قوت و ضعف اندامتان است. از زمان های دیرین لباس عروس سفید بوده است ولی هیچ ایرادی ندارد که لباسی کرم رنگ، نباتی یا بژ را انتخاب نمایید. اگر این لباس بیشتر به چهره تان می آید توصیه می کنیم حتما به رنگ سفید اکتفا نکنید.
در صورتی که جشن عروسی تان در فصول پاییز و زمستان برگزار می شود توصیه می کنیم از انتخاب لباس عروس دنباله دار پرهیز نمایید. چرا که ممکن است به علت بارندگی دنباله ی لباستان کثیف شود. توصیه می کنیم اگر قصد انتخاب لباس دنباله دار دارید، لباس هایی را انتخاب نمایید که دنباله ی آنها جدا می شود. اینگونه می توانید موقع ورود به سالن، دنباله ی لباستان را وصل نمایید. توجه کنید این لباس را یک شب به تن دارید. سالها بعد می خواهید فیلم جشنتان را ببینید.

فقط مد را در نظر نگیرید. مدل هایی را انتخاب نمایید که بتوانید با گذشت زمان، از نمایش آن به دیگران خجالت زده نشوید. همواره مدل هایی را برگزینید که زیبا باشد. 
 پرو لباس عروس و موارد ویژه برای آن
مرحله ی فوق العاده مهم در فراهم سازی تشریفات اولیه ی عروسی، قسمت پرو کردن لباس است که باید با دقت آن را بگذرانید. بدتر از پوشیدن لباسی که در آن احساس خوشایند به شما دست نمی دهد، وجود ندارد. اگر در تکاپوی خرید و پرو لباس می باشید توصیه می کنیم حتما موارد زیر را در نظر بگیرید.
از ایجاد تغییر در میزان غذا خوردنتان بپرهیزید. حتما توجه داشته باشید که با نخوردن صبحانه مشکلتان حل نمی شود. توجه داشته باشید که در صورت صبحانه نخوردن ممکن است حجم شکمتان کوچکتر به نظر بیاید ولی سایز واقعی بدنتان زمان پرو اصلی لباس مشخص خواهد شد. 
 توصیه می کنیم برای تهیه ی لباس عروس با خود همراهانی ببرید. اکثر مزون های لباس عروس از همراهان عروس استقبال گرم به جا می آورند ولی در صورتی که همراهانتان زیاد باشد، آنگاه نظرات نیز متنوع تر می شود. 
توجه داشته باشید هر روز به خرید لباس عروس نمی پردازید. پس زمانی که برای تهیه ی لباس عروس به مزون مراجعه می کنید چند قلم لوازم آرایش همراه خودتان داشته باشید که رنگ و لعابی به چهره تان ببخشید. این گونه نظر دادن در مورد لباس عروس برای همراهانتان نیز آسان تر می شود. 
 لباس زیر مناسب
در صورتی که قصد داشته باشید لباس دکلته را برای جشن عروسی تان انتخاب نمایید، توصیه فروشنده یا خیاط برای لباس زیر، لباس زیر تنه دار یا فاقد بند می باشد. حتما لباس زیری نو و مناسب را برای پرو انتخاب نمایید. افرادی که با سلیقه تان آشنا هستند را برای نظر دادن با خودتان ببرید. 
 همه ی خرید هایتان را برای دقیقه ی 90 نگذارید. پوشیدن لباس عروس نیازمند خرید کفش است. بایستی جلوتر کفش عروسی تان را تهیه کنید. در واقع کفش پرو روز عروسی تان بایستی همان کفشی باشد که شب جشن عروسی به پا دارید. این گونه خیاط یا فروشنده ی لباستان هم در می یابد که تا چه اندازه ای بایستی دنباله ی لباستان را در نظر بگیرد.
 به سن و سال مشاور مزون توجه نکنید. احتمال دارد مشاور مزون از مادرتان هم مسن تر باشد ولی در هر صورت او باتجربه ی این امر است. پس به او اعتماد نمایید و پذیرای نظرات او باشید. ضمن در نظر گرفتن اندازه ی لباس عروس، اولویت هایتان را هم برای مشاورتان مطرح نمایید. به نظرات او نیز احترام بگذارید.
 اندازه ی لباس عروس ها با هم فرق می کند. توجه داشته باشید که اندازه ی لباس عروستان الزاما نباید مثل سایر لباس هایی باشد که می بینید، لازم به ذکر است که اکثر عروس خانم ها از استرس، وزنشان کاهش می یابد. توصیه می کنیم به خیاط یا فروشنده بگویید که لباسی که قصد دارید به تن کنید، در صورتی که لاغر شدید باز هم اندازه تان باشد. در صورتی که لباسی تنگ و گشاد انتخاب کردید اطمینان یابید که می توانید با آن به آسانی راه بروید یا بنشینید. هرگز لباس هایی را انتخاب نکنید که تا انتهای عروسی تان عذاب بکشید. 

 امکان دارد که بخواهید روی لباستان سنگدوزی داشته باشد، آنگاه بایستی هزینه ای مازاد روی لباس عروستان بپردازید. از همان آغاز در مورد زمان تحویل و نحوه ی پرداخت هزینه ی لباس و تخفیف لباس صحبت نمایید. 
از لحظه ی آغاز انتخاب تا پایان انتخاب (پرو) لباس عروس
برای انتخاب لباس عروس، سوالات زیادی در ذهن خانم ها شکل می گیرد. موارد زیادی در این موضوع تاثیر گذارند اعم از اینکه می دانید چه چیزی برایتان مناسب است یا نه؟ درواقع لباسی که انتخاب میکنید نمایانگر شخصیت شما و تصویری است که قصد دارید از خودتان نشان دهید.
 عجله را برای انتخاب لباس عروس کنار بگذارید. 
 حتما زمان انتخاب لباس عروس مدل های متنوع را امتحان نمایید. هرگز برای انتخاب لباس عروس عجله به خرج ندهید. حداقل 2 روز در مورد مدل لباس عروس فکر کنید سپس آن را تهیه کنید. بعد از پیدا کردن موردی که در نظرتان است، دیگر مدل های دیگر را کنار بگذارید و از آن ها بگذرید.
لباس عروسی را انتخاب کنید که با اندامتان هماهنگی دارد. لباس هایی که یقه ی ایستاده یا بلند دارند اصلا مناسب نیستند. لباس هایی با خطوط یا کارهای عمودی، برای عروس خانم های قد بلند مناسب می باشد.
لباس عروس های دارای دامن بزرگ برای عروس خانم های کوتاه قد و ریز نقش مناسب نیستند. چرا که در این لباس ها قدتان کوتاه تر جلوه خواهد کرد. دامن های ماکسی فون برای این افراد مناسب تر می باشد. این تصور که افراد کوتاه قد نمی توانند در شب عروسی شان بدرخشند را دور بریزید.
لباس هایی که یقه ی هفت که فاقد آستین بوده و دامنی دارای برش ها و خط های کمی شلوغ برای عروس خانم هایی که شانه های پهن و کمر باریک دارند مناسب است. این لباس ها اندامتان را به شکلی زیباتر نشان می دهد. 
عروس خانم هایی که اندامی باریک دارند، می توانند دست روی هر نوع لباسی بگذارند.
 دامن هایی که به پری دریایی شباهت دارند و یقه ای که قسمت سینه هایتان را به طور کامل پر کند، اعتماد به نفس بیشتر و جذابیت زیادتری را به شما می بخشد. این گونه لباس ها برای عروس خانم هایی که اندام ورزشی دارند بسیار مناسب است. 
لباس های یقه دکلته و دامن بلند و دنباله دار و تنگ تا بخش بالای ران به صورت مدل ماهی برایتان بهترین گزینه است. شانه های پهن و کمر باریک برای عروس خانم هایی که اندام شنی دارند فوق العاده می باشد.
و اما موردی مهم برای انتخاب لباس عروس
حتما در ارتباط با تور عروس، تاج عروس، کیف، دستکش، شنل یا کت یا هر متعلقات دیگری که برای لباس عروی نیاز دارید در روز پرو لباس صحبت نمایید. از پیش فکر همه ی این موارد را بکنید چرا که انتخاب این مورد بسیار وقت گیر می باشد.