مراقبت های پوستی پیش از عروسی

مراقبت های پوستی پیش از روز عروسی
داشتن پوستی شاداب برای همه آرزو است. حالا می خواهید مهمان و یا میزبان باشید. اگر روزهای پیش از جشن به خوبی از پوستتان مراقبت نمایید دیگر آکنه ها را روی پوستتان مشاهده نمی کنید. 
در صورتی که دو سه روز به عروسی جوش زدید، باید چه کاری انجام بدهید؟
در صورتی که چند روز مانده به جشن با جوش سرسفید و ریز مواجه شدید جای نگرانی نست. چرا که آرایشگر به راحتی می تواند جوش های کوچک را به کمک کانسیلر بپوشاند. از جوشاندن این جوش ها خودداری کنید. چرا که پوشاندن جوش چرکی کار دشواری است. اگر جوش هایتان زیاد است پیشنهاد می کنیم به یک متخصص پوست مراجعه نمایید. لیزر SmoothBeam یا تزریق کورتیزون از راهکارهای درمانی برای  جوش های بزرگتر است.
آیا استفاده از محصولات جوانسازی را باید پیش از روز عروسی شروع کرد؟
شاید استفاده از محصولات جوانسازی در روزهای قبل از عروسی، جزو برنامه تان نباشد اما باید بدانید که انواع کرم های مرطوب کننده، ضد آفتاب و دور چشم سبب از بین بردن اثرات بی خوابی، کار زیاد و استرس از چهره تان می شود. از استفاده از محصولاتی که تاکنون استفاده نکرده اید بپرهیزید.

مراقبت های پوستی پیش از عروسی
نحوه جلوگیری از ایجاد جوش در نواحی پشت بدن
در صورتی که لباستان پشت باز باشد، وجود جوش در پشت بدنتان نگران کننده است. به طور کلی به دلیل اینکه پوست بدن ضخیم تر است، از غده های چربی بیشتری هم برخوردار است. از این رو درمان آن هم سخت تر خواهد بود. استرس و هورمون های بدن موجب به وجود آمدن آکنه می گردد. برای جلوگیری از رشد باکتری ها، حتما بعد از باشگاه دوش بگیرید و پشتتان را با لیف تمیز کنید. شوینده ها و صابون های آنتی باکتریال فوق العاده مناسب هستند. امکان انتقال باکتری ها از موها به پشت بدنتان وجود دارد. 
محصولات تقویتی برای پوست های حساس چه محصولاتی است؟
پاک کننده ها و محصولاتی نظیر: بنزویل پراکسید و الکل که از عناصر سوزش آور و سایشی برخوردارند، مناسب نیستند. چرا که احتمال دارد پوستتان را تحریک کنند. پیش از خرید حتما دقت نمایید. خیار یا چای سبز برای پوست های قرمز یا ملتهب مناسب است. اگر هم قصد تهیه اسکراب را دارید، پیشنهاد می کنیم اسکراب های ملایم تر را برگزینید.
برای درمان آفتاب سوختگی و یا تغییر رنگ پوست باید چه اقداماتی را انجام داد؟
می توانید هم از کانسیلرها استفاده نمایید هم اینکه از لیزر کمک بگیرید. لیزر Gentlemax Pro Alexandrite برای درمان لکه های تیره تر پوست است. برای پوشش نواحی دارای آسیب دیدگی کمتر می توانید از کانسیلرها کمک بگیرید. لیزر IPL از سایر لیزرهای موثر است که زمانی که با  Alexandrite مورد استفاده قرار بگیرد تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت. البته کرم های لایه بردار هم می تواند جای جوش ها و لک های ایجاد شده را کم کند، اما زمان بر است و بایستی زودتر برای استفاده از آن دست به کار شوید. این کرم ها باعث پوسته پوسته شدن پوست می شوند و موجب می شوند کرم به آسانی روی پوست نخوابد.
علت خشک و کدر به نظر رسیدن پوست چیست؟
برای جلوگیری از خشکی پوست، پوستتان را به حال خودش بگذارید. شستن بیش از حد پوست سبب از بین رفتن روغن های طبیعی آن می گردد. کرم های بدون چربی برای پوست های چرب و آکنه دار مناسب تر است. در صورتی که دو تا سه هفته به عروسی تان مانده است از لایه بردارهای خفیف استفاده کنید تا لایه های تیره و مرده پوستتان را از پوستتان جدا کند.  

مراقبت های پوستی پیش از عروسی

 

مراقبت های پوستی پیش از عروسی

 

مراقبت های پوستی پیش از عروسی

 

مراقبت های پوستی پیش از عروسی

 

مراقبت های پوستی پیش از عروسی