مرطوب کننده

مرطوب کننده
امروزه انواع گوناگونی از لوسیون، کرم، روغن های مرطوب کننده وجود دارد. قطعا انتخاب بهترین گزینه، دشوار است. 
عملکرد مرطوب کننده ها
روغن معدنی، لانولین و دیمتیکون، پترولام، پروپلین گلایکول و پروتئین ها، ویتامین ها و اوره از مواد اصلی تشکیل دهنده مرطوب کننده ها هستند که موجب جذب آب در لایه های بیرونی پوست می گردد. آلفا هیدروکسی (AHA) موجود در بعضی از این مرطوب کننده ها سبب از بین بردن لایه های بیرونی پوست می شود. برای پوست های خشک نیز بهترین انتخاب است. 
انتخاب بهترین مرطوب کننده
شاید در آغاز انتخاب بهترین مرطوب کننده سخت به نظر برسد ولی با رعایت موارد زیر می توانید بهترین مرطوب کننده را انتخاب نمایید.
برای تهیه مرطوب کننده هزینه زیاد نپردازید. 

مرطوب کننده

یک مرطوب کننده مطلوب باید گلیسیرین پترولام و لانولین را حتما در ساختار خودش داشته باشد. برای انتخاب بهترین مرطوب کننده بایستی چندین مرطوب کننده را انتخاب کنید تا به بهترین آنها دست یابید. از این رو باید حوصله به خرج دهید. از برترین راه ها برای جوان نگه داشتن پوست مراقبت از پوست در برابر اشعه مضر آفتاب است. حداقل SPF موجود، 30 می باشد. مرطوب کننده های پوست با مرطوب کننده های بدن فرق دارند. چرا که پوست صورت نسبت به پوست بدن لطیف تر و نازک تر است و از این رو باید از آن، مراقبت های ویژه به عمل آورید. مرطوب کننده های ضد حساسیت برای پوست های حساس مناسب تر است و مرطوب کننده های سبک و بدون چربی برای پوست های چرب مناسب است. همچنین مرطوب کننده های سبک برای پوست هایی که ترکیبی هستند مناسب است. مرطوب کننده های قوی برای پوست های پوست های خشک گزینه مناسبی به شمار می آیند. 
ویتامین Aمورد نیاز برای بدن شما توسط رتینول تامین می شود. از این رو پیش از خواب از مرطوب کننده هایی که در ساختار خود رتینول دارند استفاده نمایید. پیش از مصرف، اندکی از آن را روی پوست خودتان مالیده و در صورت عدم مشاهده هرگونه حساسیت، همه قسمت های پوست خود را به آن آغشته کنید. امکان دارد در تابستان به یک مرطوب کننده سبک و در زمستان به یک مرطوب کننده چرب احتیاج پیدا کنید. 
استفاده مداوم از مرطوب کننده ها، در رفع خشکی پوست و جلوگیری از به وجود آمدن چین و چروک، فوق العاده اثربخش است. منظورمان این نیست که کامل آنها را از بین می برند ولی استفاده از مرطوب کننده می تواند چین و چروک های پوست را کمتر نشان بدهد.
پیش از استفاده از مرطوب کننده پوستتان را خیس و مرطوب کنید. 

مرطوب کننده

 

مرطوب کننده

 

مرطوب کننده

 

مرطوب کننده

 

مرطوب کننده

 

مرطوب کننده

 

مرطوب کننده

 

مرطوب کننده

 

مرطوب کننده