مضرات لاک ناخن

مضرات لاک ناخن
محصولات گوناگونی مانند: سفت کننده های ناخن، پاک کننده لاک ناخن، سفید کننده های صفحه ناخن و مرطوب کننده ناخن و لاک خشک کن وجود دارد که در ادامه به بررسی کامل آنها خواهیم پرداخت. 
لاک ناخن ترکیب تزیین کننده صفحه ناخن بوده که اغلب موقت مورد استفاده قرار می گیرد. یک ماده معدنی رنگین است که در یک حلال فرار قرار دارد و نیتروسلولز که دارای منشا گیاهی است و ماده ای لایه ساز است، زمانی که در سطح ناخن قرار می گیرد، به خوبی به ناخن چسبیده و درخشندگی و جلا به ناخن ها می بخشد. این لایه سلولزی نسبت به اکسیژن موجود در هوا نفوذ پذیر بوده و به اکسیژن موجود در هوا اجازه ورود به صفحه ناخن را نمی دهد. 

مضرات لاک ناخن

کم شدن تبخیر آب صفحه ناخن و عدم خشکی و شکنندگی ناخن، از مزایای این ماده گیاهی سلولزی می باشد. استفاده از لاک ناخن مرطوب کننده، موجب تقویت ناخن های شکننده و ضعیف می شود. از این ماده به عنوان ماده درمانی استفاده می شود. دقت کنید که از محصولات مرغوب استفاده نمایید. 
لاک ناخن از 3 لایه تشکیل شده است. لایه زیرین یا پوشش زیرین که به آسانی به صفحه ناخن چسبیده و از ترک خوردن رویه ناخن جلوگیری می کند. لایه رنگین، لایه دوم است و در خارجی ترین بخش لاک ناخن قرار می گیرد، همچنین به لاک ناخن، درخشندگی می بخشد و از شکستن آن جلوگیری می کند. زرد شدن صفحه ناخن، معمولا بعد از مصرف یک هفته ای از لاک قرمز و پاک کردن آن به وجود می آید. بعد از گذشت 2 هفته از پاک کردن لاک، بدون نیاز به هیچ درمانی ناخن به شکل اولیه خودش باز می گردد و آن دسته از افرادی که به صمغ یا رزین در لاک حساسیت دارند، دچار اگزمای بافت های حاشیه صفحه ناخن می شوند. 
خشکی ناخن و شکنندگی، موجب به وجود آمدن حساسیت های خطرناک می شود. معمولا درون شیشه های لاک ناخن، گلوله های نیکلی موجود است که اجزای گوناگون لاک به عنوان مخلوط کننده موقع تکان دادن عمل کرده و افرادی که به النگو، گردنبند و گوشواره حساسیت دارند بر اثر استفاده از این لاک ها به حساسیت های جلدی شدید مبتلا خواهند شد. 

مضرات لاک ناخن

 

مضرات لاک ناخن

 

 

مضرات لاک ناخن

 

مضرات لاک ناخن

 

مضرات لاک ناخن

 

مضرات لاک ناخن

 

مضرات لاک ناخن

 

مضرات لاک ناخن

 

مضرات لاک ناخن