مضرات لوازم ضدآب

مضرات لوازم ضدآب
امروزه لوازم آرایش ضدآب طرفداران بسیاری را به خودش جذب کرده است. در حالی که این لوازم در کنار ضدآب بودنشان، عوارض بسیاری هم دارند. در ادامه به بررسی مضرات این محصولات خواهیم پرداخت. پلیمرهای سیلیکونی، پارافین، موم و ... از مواد شیمیایی موجود در این لوازم هستند که اغلب مصنوعی بوده وعوارض جانبی زیادی دارند.
طبق تحقیقات انجام شده معمولا از فلزات سنگینی در جوهر ریمل های ضدآب به کار می رود که موجب ریزش مژه ها هم می گردد. ضمن اینکه پوست از عدم اکسیژن رسانی رنج برده و باعث خشکی پوست و پیری زودرس آن می شود. 
آن دسته از ریمل هایی که در مقابل ریزش اشک و آب مقاوم می باشند، ریمل هایی هستند که پایه اصلی شان آب است و برای زمانی طولانی روی مژه ها می مانند و به راحتی پاک نمی شوند. از این رو چسبندگی و ریزش مژه ها را به همراه دارد. 

مضرات لوازم ضدآب

حساسیت های چشمی از مشکلاتی است که محصولات آرایشی ضدآب به وجود می آورند. از عضوهای حساس بدن می توان به چشم اشاره کرد. عوامل استرس زا، کم خوابی، لوازم آرایشی و اشعه های مضر آفتاب موجب اذیت و آزار چشم می گردد و پیری زودرس را به وجود می آورند. اطلاع از بعضی نکات درمورد انتخاب لوازم آرایشی مناسب لازم می باشد.
مسدود کردن منافذ پوست که موجب پیششرفت لک های پوستی و آکنه ها می شود، از عوارض دیگر استفاده از این محصولات است. در برخی موارد ممکن است واکنش های آلرژیک هم به وجود بیاید. 
التهاب و حساسیت می تواند به دلیل وجود مواد نگه دارنده و رنگی در فرآورده ها به وجود بیاید که خارش، آبریزش و پف آلودگی پلک ها و سوزش چشم از عوارض استفاده از این فرآورده ها می باشد. 

مضرات لوازم ضدآب

 

مضرات لوازم ضدآب

 

مضرات لوازم ضدآب