معنای عشق اصیل

معنای کلمه عشق اغلب ابهام برانگیز است زیرا از این کلمه به روشهای مختلف استفاده می شود. همه روزه از کسانی می شنویم که می گویند "من عاشق ساحل دریا هستم." "من عاشق حیوانات هستم." "من عاشق اتومبیل هستم."
عشق احساسی نیست که به شکل یک هدف فریبنده و وابسته به رفتار دیگران به سراغ ما بیاید. عشق اصیل چیزی در حد توانمندی‌های ماست که در اعمال و رفتار ما متجلی می‌گردد. اگر بگویم عشق یک احساس است, وقتی این احساس را نداشته باشیم ناراحت می شویم. وقتی بدانیم که عشق بیشتر یک عمل است, آمادگی آن را پیدا میکنیم که از ابزار خود برای بهتر عشق ورزیدن استفاده کنیم.
عشق اصیل, خویشتن اصیل ما را نمایان میکند, کسی که میخواهیم او بشویم.
زیبایی عشق اصیل
عشق اصیل همان قدر ساده و واقعی است که به صورت کارمندی که از مشکلاتش حرف میزنند گوش بدهید. به همان زیبایی است که فرزندانتان را به رستوران ببرید, به اداره آتش‌نشانی محلی پولی بدهید یا پشت فرزندانتان را هنگام خواب ماساژ بدهید.

معنا عشق اصیل


انتخاب کردن عاشق
واقعیت این است چه کسانی که راه عشق را در زندگی انتخاب می کنند لزوماً از مشکلات زندگی معاف نیستند. اگر گفتند که عشق همه مشکلات شما را از بین میبرد, بدانید که به شما اشتباه گفته‌اند. تجربه نشان می دهد که بسیاری از اشخاص, حتی عاشق ترین آنها, نه ‌تنها دچار زلزله, سیل, گردباد, طوفان, و مشکلات دیگر شده اند بلکه حتی به خاطر دفاع از عشق کارشان به دشواری کشیده است.
چگونه می توان مشکلات را تحمل کرد و با این حال زندگی عاشقانه داشت؟ گاه در میانه مشکلات است که به فرصت مناسبی دست پیدا می کنیم تا عشق خود را به دیگران عرضه کنیم. یکی از نکات جالب زندگی آکنده به عشق این است که برای رسیدن به رضایت خاطر وابسته اوضاع و احوال نیستیم. وقتی عشق ورزیدن به دیگران را تجربه می‌کنیم از زندگی لذت میبریم. خواه آنهایی که مورد مهر و عشق ماه واقع می شوند متقابلاً به ما عشق بورزند و خواه نورزند.
عشق می تواند با احساس مهر و محبت در قبال کسانی که به آنها کمک می کنیم همراه باشد. اما قبل از هر چیز عشق یک نگرش است که می گویند من انتخاب می کنم که زندگی ام را صرف کمک به دیگران کنم.
عشق بنیادی
وقتی با تمام وجود عشق می ورزیم متوجه می شویم که عشق واقعی تا چه اندازه می‌تواند بنیادی باشد. عشق می تواند یک ابر قدرت را تغییر دهد. خدمت کردن به دیگران با این هنجار که می‌گوید به دیگران خدمت کنیم تا آنها هم به ما خدمت کنند تفاوت دارد. عشق اصیل می تواند به ما شادی و رضایت بسیار بیشتری ببخشید.
موضوع بقا و دوام
ممکن است این ها خوب به نظر برسند, اما در دنیایی که همواره انباشته از تعارض و اختلاف است آیا عشق محلی از اعراب پیدا می کند؟ 
بسیاری معتقدند نه تنها عشق در این دنیا محلی از اعراب دارد بلکه این یگانه بختی است که ما داریم. اگر بتوانیم به یکدیگر احترام بگذاریم و بدانیم که به یکدیگر نیاز داریم. اگر برای سلامت و خوشحالی یکدیگر تلاش کنیم, امکانات بالقوه برای کار خوب و خیر محدود نیست.
اگر همه ما یک عشق اصیل داشته باشیم میتوانیم تفاوتی در دنیا ایجاد کنیم . عشق نه تنها واقع‌بینانه است بلکه یگانه امید ما برای دوام و بقا ست.
اگر به راستی میخواهید کسی را دوست بدارید با کارهای کوچک شروع کنید.


چگونه میتوانم در عشق رشد کنم؟
بدون توجه به اینکه از چه پس زمینهای برخوردارید عاشق بودن, بدون کار و تلاش حاصل نمی شود. چیزهایی در ساختار ما به عنوان انسان, علیه میل ما به دوست داشتن اصیل دیگران به مبارزه بر می خیزد.
بخشی از طبیعت ماه که سبب می‌شود به خود بیش از دیگران توجه کنیم, یک خویشتن کاذب است. خود محوری این شدن کاذب قدری وسیع و گسترده است که برای بسیاری از مردم طریقی از زندگی شده است. به همین دلیل است که برخی از عاشقانه بزرگ, وقتی روی صحنه می آیند جذب آنها می شویم. این عاشقانه اصیل بخشی از طبیعت ما را به نمایش می‌گذارند که سبب می‌شوند دیگران را دوست بداریم. این خویشتن واقعی و راستین به دیگران خدمت می کنند زیرا فقط در خدمت کردن است که از روابط خود لذت می بریم. چه از این موضوع آگاه باشیم چه نباشیم, وقتی بدون عشق هستیم با هویت خود صادق نیستیم. از آنجایی که ما برای برقراری رابطه ساخته شده ایم, وقتی عشق اصیل را به نمایش می گذاریم خویشتن واقعی خود را نشان می دهیم.

برای مشاهده باغ تالار اینجا کلیک کنید.