معیارهای یک تالار عروسی مناسب

ویژگی های یک تالار عروسی مناسب
نوپردازی مناسب 
پارکینگ عمومی
جایگاه ویژه برای عروس و داماد
سرویس دهی به موقع
اتاق پرو برای بانوان
فضای باز مناسب برای رقص
اتاق عقد زیبا و مدرن
دی جی با آهنگ های شاد
موقعیت و دسترسی تالار باید به گونه ای باشد که دور نباشد و از نظر دسترسی وضعیت مناسبی داشته باشد.عواملی مانند ترافیک و... را نداشته باشد که سبب کلافگی مهمانانتان نگردد.نکته دیگر این است که میبایست آتلیه یا آرایشگاه مورد نظر را به گونه ای انتخاب کنید که به تالار نزدیک باشد.

معیار تالار مناسب عروسی


گنجایش سالن تالار عروسی
گنجایش تالار یا باغ انتخابی شما عزیزان با تعداد مهمانانتان رابطه ی نزدیک دارد.در صورتی که تعداد مهمانانتان کم است سالن بزرگ گزینه مناسبی نیست و باعث می شود مهمانانتان در مراسم پخش شوند و عروسیتان بی روح جلوه می کند.در صورتی که تعداد مهمانانتان کم است سالنی کوچکتر را برگزینید.ضمنا اگر مهمانانتان زیاد هستند سالن های کوچک را انتخاب نکنید.حتما از مدیریت تالار سوال کنید آیا صندلی اضافه در صورت لازم بودن برای پذیرایی موجود می باشد؟
سقف سالن پذیرایی
سقف سالن یا تالار پذیرایی نباید کوتاه باشد.چرا که مهمانانتان احساس خفگی خواهند کرد.حتما هنگام رزرو تالار به سقف تالار توجه فرمایید.
پارکینگ تالار پذیرایی
پارکینگ تالار پذیرایی یکی از اصلی ترین امکاناتی می باشد که باید به آن دقت کنید.محلی که عروسی خود را آنجا برگزار می کنید میبایست مجهز به پارکینگ برای سهولت مهمانان باشد. چرا که زمانی که مهمانانتان به عروسیتان می آیند با ماشینشان می آیند و تمایل ندارند مدت زیادی را برای پیدا کردن جای پارک بگذرانند و یا ماشین هایشان را اطراف پارک کنند و نگران امن بودن جای پارک اتومبیلشان باشند.
روکش صندلی ها و رومیزی های تالار
هنگام انتخاب تالار رنگ و جنس رومیزی ها را مدنظر داشته باشید. حتما این نکته را به مدیریت تالار خاطر نشان کنید که روکش ها و رومیزی ها باید تمیز باشند و حتما روز قبل شسته شده باشد.حتما پافشاری کنید که متوجه حساسیتتان در این امر بشوند در غیر این صورت ممکن است مهمانانتان مشاهده کننده میزها و صندلی های لک شده باشند.
میز شام عروس و داماد
برخی از تالارها میزی جداگانه را برای سرو شام عروس و داماد در نظر می گیرند که معمولا هزینه ای را برای آن در نظر دارند اما عده دیگری نیز این میز را هدیه ای برای عروس و داماد در نظر می گیرند.در صورتی که با هزینه ها مشکلی ندارید ایده جالبی است و جلوه ای زیبا به مراسمتان می دهد.
سرویسهای بهداشتی و سایر امکانات
سرویس های بهداشتی را حتما در نظر بگیرید. اگر جشنتان در فصول سرد سال برگزار می شود سرویس های بهداشتی را بررسی کنید.هم از نظر تمیزی هم از نظر اینکه به اندازه کافی وجود داشته باشند.
هزینه های تالار
بودجه ای را تعیین کنید و به آن متعهد باشید.این هزینه ها شامل:
هزینه ورودی که مقداری ثابت و بدون احتساب نفرات مهمانان می باشد.
هزینه غذا و پذیرایی که به تعداد مهمانان، انواع غذا و سایر موارد بستگی دارد.
هزینه خدمات که عمدتا درصدی از مجموع هزینه هاست که به هزینه های نهایی افزوده می شود.
هزینه مالیات و ارزش افزوده که براساس قانون پرداخت آن بر عهده شما می باشد.
هزینه بادکنک آرایی و گل آرایی و سایر تزیینات که در صورت عدم تمایلتان حذف می گردد.
هزینه مواردی نظیر آتش بازی، اسب سواری و ... که انتخابی هستند که در صورت عدم درخواستتان حذف می شود.
تسویه هزینه ها به نوعی است که بخشی از مبلغ را به عنوان بیعانه پرداخت می کنید به این ترتیب دوسوم هزینه ها را پرداخت کرده اید. شب عروسی پس از اطمینان از رو به راه بودن تمامی موارد تسویه حساب پایانی را انجام دهید.

معیار تالار مناسب عروسی

 


تست غذا و کیفیت تالار
رایج است که بعد از برگزید تالار و باغ تالار، پیش از بستن قرارداد کیفیت غذا و پذیرایی توط صاحب جشن تست می شود.به این صورت که مشتری یک شب سرزده به تالار مراجعه کرده و پس از ملاقات تقاضای تست غذا را می کند.
سرکشی و بررسی پایانی پیش از مراسم
حتما روز قبل از مراسمتان به تالار سر بزنید و مطمئن شوید اوضاع رو به راه است.تمیزی روکش های صندلی، نورپردازی، تزیینات و ... را مورد توجه قرار دهید.سرکشی شما به مدیریت تالار نشان می دهد که نسبت به همه چیز دقیق هستید.

معیار تالار مناسب عروسی

 

معیار تالار مناسب عروسی

 

معیار تالار مناسب عروسی