مفهوم کیترینگ

مفهوم کترینگ
صنعتی که بسته بندی و پخش مواد غذایی را انجام می دهد، کیترینگ نام دارد. ارائه ی سرویس برای هتل ها، پروازهای هوایی و ... بر عهده ی کترینگ ها می باشد. 
ممکن است این نام برایتان غریبه باشد ولی اغلب صنایع روز جهان برای اینکه به درستی کارشان را انجام دهند به آن احتیاج دارند. در ادامه کیترینگ را معرفی خواهیم کرد.
واژه کیترینگ در زبان انگلیسی Catering صنعت تهیه و طبخ غذا و نوشیدنی در مکانی معین و مکانی دیگر برای سرو غذا است. کیترینگ کشتیرانی، کیترینگ هتل ها و کیترینگ بیمارستانی، کیترینگ هواپیمایی در لیست کیترینگ ها قرار می گیرد. در حال حاضر صنعت کیترینگ برای  سرویس دهی بهتر غذایی و پذیرایی به مهمانان و مشتریان ضمن فراهم سازی رقابتی مفید در جهت خدمت رسانی با کیفیت و مختلف به کار می رود.
فلسفه و تاریخچه ی پیدایش صنعت کیترینگ
از سال 1820 میلادی در آمریکا، کیترینگ تحت عنوان صنعت غذایی به وسیله ی آمریکایی های آفریقایی تبار، گسترش یافت و تحت عنوان صنعت سودآور غذایی گسترش یافت. موسسه های دولتی در اتحاد جماهیر شوروی، در سال های 1930، گسترش موسسه های دولتی پذیرایی با منوهای ساده شروع شد. با گسترش صنعت غذا بعد از مدتی، سرو غذا در کیترینگ های دولتی و پذیرایی حدود سال 1960 همه گیر تر شد. 
صنایع هواپیمایی و کیترینگ در آن
تاریخچه ی کیترینگ در صنعت هواپیمایی مرتبط با آغاز استفاده از هواپیماهای مسافربری است. در کیترینگ، پرواز مسافران، اینکه داخلی است یا خارجی، زمان و کلاس پروازی، نحوه ی پذیرایی مهمانداران را مشخص می کند. از اولویت های هر شرکت هواپیمایی در سفرهای هوایی، وابسته به چگونگی پذیرایی مناسب از مهمانان زمان پرواز می باشد. رضایتمندی از شرکت هم به این موضوع وابسته است. هرقدر سرویس دهی بیشتر باشد، رضایتمندی هم افزایش خواهد یافت.

مفهوم کیترینگ

در صورتی که خود شرکت های پروازی از تاسیسات کیترینگ بهره مند باشند، 3 الی 12 ساعت پیش از پرواز توسط خودروهای یخچال دار با دمای استاندارد به مکان فرودگاه حمل کرده و بعد از اینکه در کانتینر ویژه قرار گرفت به درون هواپیما انتقال می یابد. پخش و گذاشتن نشریات و مطبوعات برای هر صندلی، قسمت اول کیترینگ می باشد. بیشتر کیترینگ ها خصوصا کیترینگ های هواپیماییی توزیع و تهیه ی تولیدات غذایی به شکل وکیوم و در ظروف یکبار مصرف توزیع می گردد.
به منظور آرامش اعصاب و کنترل فشار خون، شکلات های نیمه شیرین پیش از پرواز میان مهمانان پخش شده و بسته های کیترینگ نیز بعد از 10 دقیقه میان مسافران پخش می شود. همچنین شرکت هواپیمایی هدایایی را هم بین مسافران پخش می کند.
فرق بین کیترینگ غذاهای زمینی و هوایی
در مقایسه با کیترینگ های دیگر، عمدتا کیترینگ غذاهای هوایی دارای شرایط بهتری می باشند. در پروازهای صبحگاهی، میانه روز، ظهرگاهی و عصر و شبانه براساس فصل های سال فرق می کند. غذاهای نیمه آماده، کنسروی و کم حجم، غذاهایی است که بیشتر در هواپیماها سرو می شود. هم چنین کیترینگ ها باید شرایط ارتفاع و هوایی را که روی ذائقه ی مسافران تاثیر می گذارد را در نظر بگیرند. در پروازهای صبحگاهی غذاهایی که شیرینی بیشتری دارند سرو می شود. در پروازهای ظهرگاهی غذاهایی مورد توجه قرار می گیرد که تلفیقی از قند و پروتئین باشد. مواد فیبری که راحت هضم می شوند و کم حجم هستند در پروازهای شب هنگام مورد استفاده قرار می گیرند. غذاهای گرم عمدتا طی مسیرهای خروجی از مبدا و غذاهای سرد در مسیرهای بعدی مورد استفاده واقع می گردد. غذاها در ارتفاعات زیاد هوایی مخصوص تر می گردد. ضمن اینکه حداقل چربی و ادویه جات در غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. در کیترینگ های بیمارستانی سرو غذا متفاوت است.

موارد زیر سرویس هایی است که کیترینگ ها ارائه می دهند.
سالن های کیترینگ
باشگاه های ویژه
تهیه کنندگان غذای مستقل
تغذیه قراردادی
رستوران های با سرویس دهی مفصل
غذای هتل ها و امکانات نوشیدنی
استفاده از خوراکی های بومی نظیر: چلو خورش های متنوع، شیرینی های محلی مثل سوهان قم، قطاب یزد، کماچ کرمان و کلمپه و... لوازم ویژه ای برای معرفی فرهنگ اصیل ایران به هم دیگر است.

 

مفهوم کیترینگ

 

مفهوم کیترینگ