ملاک انتخاب تالار عروسی

یکی از به یاد ماندنی ترین روزهای زندگی هر زوجی مراسم عروسی است و زوجین با تمام تلاش برای بهتر برگزار شدن این مراسم تلاش می کنند.برای بهتر برگزار شدن این مراسم باید 6 ماه قبل به انتخاب تالار بپردازید. در سایت تشریفات 360 شما میتوانید بهترین تالار های عروسی تهران و دیگر شهر ها را با مشخصات کامل و تور مجازی 360 درجه تالار مشاهده کنید و بدون ماندن در ترافیک بهترین تالار را انتخاب نمایید.


 ملاک های برگزیدن یک تالار مناسب
موقعیت مکانی و دسترسی تالار 
موقعیت مکانی و دسترسی تالار را به گونه ای انتخاب کنید که موقعیت خوبی  از نظر جغرافیایی و دسترسی داشته باشد.از انتخاب مکان های دور بپرهیزید چرا که مهمانانتان را کلافه می کند و سبب خستگی آنان می شود.محل برگزاری مراسم را به گونه ای انتخاب کنید که به آتلیه و آرایشگاه نیز نزدیک باشد. در صورت دور بودن مسیر دیر به مراسمتان می رسید.
 
گنجایش سالن تالار پذیرایی
گنجایش تالار یا محل برگزاری مراسمتان ارتباط تنگاتنگی با تعداد مهمانانتان دارد.اگر تعداد مهمانانتان کم و محدود است سالنی کوچک تر را برای برگزاری مراسمتان در نظر داشته باشید چرا که باعث سرد و بی روح جلوه کردن مراسمتان می شود. از مدیریت مموعه سوال کنیدآیا صندلی اضافه موجود است یا خیر.
 
سقف سالن پذیرایی
اگر تعداد مهمانانتان زیاذ است سالن هایی را که سقف بلندی دارند را در نظر بگیرید.سالن هایی که سقف کوتاهی دارند دلگیر بوده و برای مهمانانتان احساسی ناخوشایند ایجاد می کنند.
 
پارکینگ اتومبیل ها
از مهم ترین امکانات رفاهی تالار یا باغ تالار پارکینگ اختصاصی می باشد.حتما مجموعه ای را انتخاب کنید که پارکینگ اختصاصی داشته باشد به دلیل اینکه مهمانانتان با اتومبیل شخصی به مراسمتان می آیندو نگران امنیت اتومبیلشان هستند.علی الخصوص اگر در شهرهای بزرگ و شلوغ زندگی می کنید.
 
وجود آسانسور در تالار
بخی از مهمانانتان ممکن است به دلیل مشکلات فیزیکی نتوانند از پله ها استفاده کنند در صورت نبودن آسانسور خاطره خوشی از مراسمتان در ذهنشان نقش نمی بندد.وجود آسانسور ضروری است.
 
روکش صندلی ها و رومیزی ها
موقع انتخاب مجموعه پذیرایی به رنگ و جنس روکش ها و رومیزی ها توجه لازم را داشته باشید.همچنین به مدیر تالار یادآوری کنید که تمیزی روکش ها برایتان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تاکید لازم را برای اینکه رومیزی ها و روکش ها روز قبل شسته شوند تا اثری از لک نوشیدنی ها روی آن نباشد.
 
میز شام عروس و داماد
برخی از تالار های پذیرایی میزی جداگانه برای سرو شام عروس و داماد در نظر می گیرند که با گل آرایی و شمع آرایی تزیینات آن را انجام داده اند.معمولا هزینه این طرح را جداگانه حساب می کنند اما برخی از تالارها این میز را بصورت هدیه ارائه می دهند.اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید این طرح می تواند مراسمتان را به یادماندنی تر کند.
 
سرویس های بهدشتی و امکانات دیگر
حتما به سرویس های بهداشتی توجه لازم را داشته باشید.مخصوصا در شرایطی که جشنتان در زمستان و فصل های سرد سال برگزار می شود.تمیزی سرویس های بهداشتی و فاصله آنها تا مکان جشن و محل بازی کودکان و رختکن و... از این نکات هستند.
 
هزینه های تالار
برای مراسمتان بودجه برآورد کنید و به آن تعهد داشته باشید.
در ادامه 5 اشتباه رایج که باعث بالارفتن هزینه های مراسم میشود را می خوانیم.
هزینه های یک تالار به طور معمول عبارتست از:
ورودی که یک هزینه ثابت است که بدون در نظر گرفتن تعداد مهمانان محاسبه می شود.
هزینه غذا و پذیرایی که براساس تعداد مهمانان محاسبه می شود.
هزینه گروه موسیقی و شعبده بازی که در صورت استفاده نکردن از آنها نیز باید پرداخت شود.
هزینه خدمات که درصدی است که به کل هزینه ها اضافه می شود.
 
مبلغ مالیات بر ارزش افزوده و عوارض 
هزینه تزیینات از قبیل بادکنک آرایی، گل آرایی و... که در صورت عدم درخواست شما حذف می شود.
محاسبه هزینه ها به گونه ای است که هنگام عقد قرارداد با هزینه را بعنوان بیعانه پرداخت می کنید.یک هفته پیش از مراسم دو سوم هزینه ها را پرداخت کرده و مبلغ باقی مانده را در آخر مراسم پرداخت می کنید.
 
تست غذا و کیفیت پذیرایی تالار
رایج است که کیفیت غذا توسط مشتری تست می شود.معمولا مشتری یک شب سر زده به تالار یا باغ رفته و از کیفیت غذای آنان مطمئن می شودکه تصمیم نهایی خود را راحت تر بگیرید.
 
سرکشی نهایی
روز قبل از مراسمتان حتما به تالار سر بزنید تا مطمئن شوید که همه چیز رو به راه است.تمیزی روکش های صندلی و نورپردازی و... از عواملی است که باید مورد بررسی قرار دهید.