نکات انتخاب باغ یا تالار عروسی


1- اگر می خواهید از مراسم عروسیتان خاطره ای تلخ در ذهنتان باقی نماند،حتما به تنظیمات گرمایشی و سرمایشی محل مورد نظر توجه کنید.
2-مشکل کمبود وقت و مواجهه با ترافیک را جدی بگیرید.در صورتی که قصد دارید عقدتان را در خانه برگزار کرده و سپس به سالنی که مراسمتان را در آنجا برگزار می کنید حضور پیدا کنید بهتراست سالنی را برگزینید که به منزلتان نزدیک تر بوده و دسترسی بهتری داشته باشد. 

انتخاب باغ عروسی


3-موضوع مسافت را حتما در نظر بگیرید، برخی از عروس و دامادها جشن خود را بنا به دلایلی خارج از شهر برگزار می کنند.مسئله ی مسافت و راه برای افرادی که مسن هستند یا وسیله نقلیه ندارند و یا فرزند کوچک دارند مشکل است و سختی بسیاری به همراه دارد و احتمال دارد در جشنتان حاضر نشوند.دراین صورت از آنان انتظار دلگیر شدن نداشته باشید.
4-برای انتخاب محل عروسی در قدم اول پس از شمارش تعداد مهمانان محل مناسب را پیدا کنید.مثلا ظرفیت سالنی 300 نفر بوده و تعداد مهمانان شما 400 نفر است.این مشکل فقط به کم بودن ظرفیت میزها و فضا و جا محدود نمی شود بلکه مشکل سیستم تهویه ی هوا و رختکن نیز گریبان گیر شما و مهمانانتان می شود.
5-برای برگزاری مراسمتان محلی را انتخاب کنید که از جای پارک برخوردار باشد.در حال حاضراغلب سالن ها از پارکینگ اختصاصی برخوردار هستند.ورودی پارکینگ را آقای داماد باید بپردازد زیرا این جشن متعلق به ایشان است.
6-هنگام برگزیدن مکان مناسب به نظافت و بهداشت سرویس های میز و صندلی، سرویس های بهداشتی و موارد دیگر توجه کنید.در این صورت هم شما به آرامش خاطر می رسید هم اینکه مهمانانتان کم و کسری ندارند.
7-لازم نیست مراسمتان را در تالار برگزار کنید، در صورتی که خانه ی پدرتان یا شخصی از اقوامتان فضای کافی برای برگزاری جشنتان را دارد یا خانه ای که در آن رشد کرده اید و خاطرات خوشی را تجربه کردید میتوانید مراسمتان را آنجا برگزار کنید.
8- هر مقداری که بودجه تان اجازه می دهد برای مهمانانتان سرگرمی ایجاد کنید میتوانید از یک گروه موزیک و یا افراد شوخ طبعی که یک مراسم شاد تدارک ببینند کمک بگیرید یا یک مراسم آتش بازی برایتان تدارک ببینید.
9-هنگام انتخاب منوی غذا به سنین و ذائقه ی مهمانانتان توجه کنید ، همچنین غذاهایی را انتخاب کنید که با طبع اکثریت سازگاری دارد.یک نوع از غذاهای مرسوم کباب است که معمولا با ذائقه اکثریت سازگاری دارد.
10-توجه کنید که حتی اگر بهترین مکان را برای جشنتان انتخاب کنید در صورتی که غذایتان سرد سرو شود زحمات شما و آشپز به هدر می رود خصوصا اگر مراسمتان در باغ است حتما به گرم سرو شدن غذا توجه کنید.
11-منوی نوشیدنی خود را مبنی بر فصل مراسمتان انتخاب کنید.برای پذیرایی از مهمانانتان در فصل تابستان آبمیوه و در فصل زمستان می توانید از نوشیدنی های گرم از قبیل شیر کاکائو، چای یا نسکافه و سار نوشیدنی های گرم استفاده کنید.سعی کنید برای سفارش آبمیوه از چند طعم مختلف آبمیوه استفاده کنید که پاسخگوی ذائقه مهمانانتان باشد.
12-در اکثر تالارها یا هتل های پذیرایی مسئولیت خریدن میوه و شیرینی برعهده ی عروس و داماد است اما به دلیل اینکه مشغله شما بسیار زیاد است از یکی از اعضای خانواده تان یا دوستان نزدیکتان تقاضا کنید این کار را انجام دهند.توجه داشته باشید که میوه ها تا صبح شسته شده و تا ظهر به محل برگزاری جشن تحویل دهند.
13-قبل از کرایه باغ حتما به فکر تامین برق محل مورد نظرتان باشید. مطمئن باشید که برق منطقه مورد نظر به نحوی باشد که هم گروه موسیقی، چراغانی و آشپزی و... را تامین کنید اگر ازوضعیت برق رسانی آنجامطمئن نیستید حتما یک موتور برق تهیه کنید.
14-مهمتر از تنوع و تعداد غذا کیفیت غذاست ، لازم به ذکر است برا دسر زیاد هزینه نکنید چرا که بهترین دسر کیک عروسیتان است.
15-سرگرم کننده ترین گزینه برای  شادکردن فضا موزیک است، پس در این مورد وقت بگذارید و هزینه کنید.
16-برای تزیینات داخل محیط به هارمونی رنگ دسته گل توجه کنید.بهتر است تزیینات داخل از قبیل گل آرایی و سرویس رومیزی ها و صندلی ها را با توجه به این موارد انتخاب کنید.
در برخی کشورها میز عروسی رزرو می شود.
بدین ترتیب که مدیر برنامه عروسی فهرستی را از مهمانان گرفته و خانواده ها را دسته بندی می کنند و روی میزها می گذارند.تا با این کار دسترسی راحت تری به آنان داشته باشند.
کارت های ذکر شده جنبه تزیینی دارد در صورتی که زمان و حوصله کافی دارید می توانید خودتان این کارت ها را تهیه کنید.

بهترین تالار های عروسی تهران

بهترین تالار های عروسی کرج