موارد مهم پیش از انتخاب گروه موزیک عروسی

موارد مهم پیش از انتخاب گروه موزیک عروسی
گروه موزیک جشن عروسی از مواردی است که برای ایجاد شور و هیجان در مهمانانتان فوق العاده مهم است. 
پیش از اینکه گروه موزیک جشنتان را انتخاب نمایید در مورد آنها از دوستان و آشنایانتان تحقیق نمایید. اخلاق و شخصیت، نحوه برخورد گروه و سرپرست گروه فوق العاده مهم است. در ارتباط با گروه موزیک مورد نظر در اینترنت جست و جو نمایید و نظر سایرین را جویا شوید.
گروه موزیکتان را براساس سلیقه مهمانانتان در نظر بگیرید. گروه های سنتی مورد پسند میانسالان و دی جی و آهنگ های پاپ بیشتر مورد پسند جمع های جوانان می باشد. می توانید یک دی جی یا نوازنده ارگ را به جشنتان دعوت کنید و یا اینکه یک گروه موزیک بزرگ را انتخاب نمایید.
استفاده از دی جی برای جشن عروسی تان به کاهش هزینه ها کمک می کند. چرا که دی جی ها دستگاه پخش آهنگ دارند و می توانند هماهنگ با آن از نورپردازی هم استفاده نمایند.
حتما توجه داشته باشید دی جی با شما هماهنگ باشد. منظورمان این است آهنگ هایی را که دوست ندارید پخش نکند و از پخش آهنگ هایی که کلمات متعارفی ندارد اجتناب کند. هم چنین ممکن است شما در گذشته تجربه نامزدی ناموفقی را داشته باشید. پس از دی جی بخواهید آهنگی را پخش نکند که نام نامزد قبلی تان در آن باشد. در صورتی که به آهنگ های عربی علاقمند نیستید به دی جی بگویید تا این نوع آهنگ ها را پخش نکند. شروع هزینه دی جی به همراه ارگ از 2 میلیون تومان در تهران شروع می شود و گروه های دارای نفرات بیشتر عمدتا از قیمت بالاتری برخوردار هستند. اگر به دنبال راهکاری ارزان تر هستید پخش آهنگ از بلندگوهای تالار راهکار مناسبی می باشد.
همچنین باید این سوالات را از گروه موسیقی بپرسید.
از گروه موسیقی بخواهید سبک کارشان را توضیح بدهند.

موارد مهم پیش از انتخاب گروه موزیک عروسی

یقینا نوع مهمانی تان روی استایل و سبک موزیک تاثیرگذار خواهد بود. در صورتی که این سوال را مطرح نمایید می توانید تصمیم بگیرید که گروه مورد نظرتان ز این نظر با نوع مهمانی شما تناسب دارند یا خیر.
آیا می توان در یکی از مراسم هایی که اجرا دارند حضور پیدا کرد؟
باید توجه داشته باشید که مشاهده اجرای زنده آنها می تواند راهکاری مناسب برای آشنایی با نحوه اجرا و کیفیت کار آنها باشد. لازم به ذکر است در بیشتر جشن ها افراد غریبه نمی توانند در جشن شرکت نمایند. در همین راستا گروه موسیقی بایستی هماهنگی های لازم را برای حضور کوتاه مدت شما با صاحبان مراسم را انجام بدهد.
آیا می توانند آهنگ های محبوب شما را اجرا نمایند و یا خیر؟
گروه موزیک انتخابی تان بایستی بتوانند آهنگ های مورد علاقه تان را اجرا نمایند. ضمنا باید در ارتباط با هزینه مازاد اجرای آهنگ مورد علاقه تان نیز سوال نمایید.
چه کسی نصب و تنظیم سیستم های موسیقی را انجام می دهد؟
حتما یک فرد از گروه موزیک بایستی سیستم ها را در روز عروسی راه اندازی و آزمایش کند. پس حتما مشخصات این فرد را به شخصی که مسئول هماهنگ کننده سالن عروسی است داده تا هماهنگی های مورد نیاز را برای نصب به عمل آورند.
اجرای گروه موسیقی چند ساعت به طول می انجامد؟
بیشتر گروه های موزیک حداقل مبلغی را برای میزان ساعات اجرای خودشان تعیین می نمایند. حداقل ساعت اجرا، تعداد و طول وقفه های استراحت و آهنگی که طی وقفه پخش می گردد را از آنها در ابتدای کار بپرسید.
حتما زمان وقفه از آنها پذیرایی نمایید تا انرژی شان کاهش نیابد.
برنامه گروه موزیک را برای اتفاقات غیر مترقبه جویا شوید؟
در صورتی که یکی از اعضای کلیدی گروه موزیک در روز عروسی با مشکل مواجه شود، آیا فردی هست که جایگزین وی بشود یا خیر؟ حتما باید با او هم ملاقاتی به عمل آورید.
در صورت لغو مراسم چه اتفاقی رخ می دهد؟
در صورتی که تاریخ جشنتان به هر دلیلی تغییر نماید و یا لغو شود، چه پیامدهایی را به همراه خواهد داشت.
در مورد اینکه پیش و پس از جشنتان، در جای دیگری هم اجرا دارند یا نه سوال کنید.
در صورتی که گروه موزیک قبل از جشنتان جای دیگری اجرا دارند سوال کنید که آیا به موقع حاضر می شوند و کارها به موقع انجام می شود؟ هم چنین اگر بعد از جشنتان برنامه ندارند در ارتباط با هزینه ساعات اضافه از آنها سوال بپرسید.
از آنها بپرسید اغلب چه لباس هایی می پوشند؟
اغلب گروه های موسیقی پوشش مخصوص به خود را دارند. می توانید انتخاب نمایید که کت و شلوار رسمی بپوشند و یا لباسهای ساده هماهنگ بپوشند.
در مورد تعداد آنها سوال کنید که تعدادشان چند نفر است و آیا می توانید تعداد آنها را خودتان تعیین نمایید و یا خیر. اینگونه تا حدی می توانید از هزینه ها بکاهید.
حتما در مورد تجهیزات مورد نیاز سوال نمایید. اینکه شما باید تجهیزات پشت صحنه را تهیه کنید؟ نباید زیبایی سالن را از یاد ببرید. باید تجهیزات مرتب چیدمان شوند. 
آیا گروه مورد نظرتان برای استفاده از رقص نور و افکت های دیگر برنامه خاصی در نظر دارند یا خیر. از دستگاه تولید مه، دستگاه رقص نور و .... استفاده می کنند یا خیر.
آیا نمونه آهنگ های اجرا شده در وبسایتشان، زنده اجرا شده و یا در استودیو ضبط شده است.
برنامه جایگزین آنها برای شرایطی که یکی از دستگاه ها خراب شود چیست؟
گروه موسیقی مورد نظرتان باید حتما برنامه داشته باشند تا در صورتی که یکی از دستگاه هایشان خراب شد، سکوت بر جشنتان حاکم نشود. 

موارد مهم پیش از انتخاب گروه موزیک عروسی

 

موارد مهم پیش از انتخاب گروه موزیک عروسی

 

موارد مهم پیش از انتخاب گروه موزیک عروسی