موارد مهم در خرید کفش عروسی

موارد مهم در خرید کفش عروسی
در صورتی که می خواهید کفشی شیک و خاص برای جشن عروسی تان تهیه نمایید، چند مورد مهم را خاطر نشان می شویم که مطالعه این مقاله خالی از لطف نیست. 
روز عروسی کفش های رویایی تان را به پا کنید.
ممکن است به کفش های پاشنه بلند علاقمند باشید، اما به این نکته هم توجه داشته باشید که آیا می توانید با این کفش ها راه بروید، ژست عکاسی بگیرید و یا با آنها برقصید؟ همه این موارد در انتخاب یک کفش خوب دخیل است. پس این موارد را نادیده نگیرید. تلو تلو خوردن با کفش های پاشنه بلند به هیچ وجه جذاب نخواهد بود. بلکه باید مانند یک بانوی شکیل و خاص  قدم بزنید.
زمان انتخاب کفش عروسی به قد لباس هم دقت کنید. 
توجه کنید قد لباستان حتما با ارتفاع پاشنه کفشتان تناسب داشته باشد. طوری که لباستان بیش از حد بلند یا کوتاه به نظر نرسد. به ویژه اگر دوخت لباستان را به خیاط سفارش داده اید، حتما اندازه ی پاشنه کفشتان را به وی اعلام نمایید. برای اینکه ارتفاع دامن لباس عروستان را قطعی نمایید، کفش هایتان را در روز پرو لباس عروس با خودتان داشته باشید.

موارد مهم در خرید کفش عروسی

کفش های متفاوت
دقت کنید در صورتی که لباستان سنتی است، حتما نباید کفش سفید یا نباتی را انتخاب نمایید. بلکه می توانید متناسب  با رنگ لباس عروستان یا دسته گل های عروسی برگزینید.
راهکار روزنامه و آب
در برخی مواقع با وجود اینکه همه دقتتان را در انتخاب کفش به کار گرفته اید ممکن است بازهم فکر کنید کفشتان پایتان را می زند. مقداری روزنامه ترکیب شده با آب را برای یک شب در کفش بگذارید. این گونه کفش هایتان هم کمی جا باز می کنند. 
توجه به قد آقا داماد
حتما به قد آقا داماد توجه کنید. اگر قد آقا داماد خیلی بلند است می توانید کفش پاشنه بلندتر البته راحت انتخاب کنید. در صورتی که قد آقا داماد کوتاه تر است باید کفشی انتخاب نمایید که از آقا داماد قد بلندتر به نظر نرسید.
آب و هوا را از یاد نبرید.
در صورتی که جشنتان در فصل زمستان برگزار می گردد، برای نمونه در شمال کشور، یک جفت کفش مناسب برای هوای برفی یا بارانی با خودتان ببرید تا زمان قدم زدن برای ثبت بخشی از عکس ها و فیلم هایتان، کفش هایتان خراب نشود. 
مدل لباستان را فراموش نکنید.
حتما زمان خرید کفش، تکه ای از پارچه لباستان را با خود داشته باشید تا مطمئن شوید که کفشتان با رنگ لباستان تناسب دارد. از تور یا دانتل لباس عروسی برای دیزاین کفش هایتان بهره ببرید.
به مدل کفش انتخابی تان توجه ویژه داشته باشید.
بایست کفشی را انتخاب کنید که جذابیت و متانت تان چند برابر شود. در صورتی که لباس عروسی تان بلند است و کفشتان دیده نمی شود، باز هم باید احساس راحتی داشته باشید. مدل کفش عروسی تان می تواند ترکیبی از سبک کلاسیک با جزییات مدرن بوده و این گونه بتوانید سالها بدون اینکه حتی از مد بیفتد از آن، استفاده نمایید.
به زیبایی پاهایتان اهمیت بدهید.
زیبایی پاها بسیار مهم است به ویژه اگر کفشتان روباز است، پاهایتان را پدیکور کنید تا لطیف و زیباتر به نظر بیایند. پاهای ظریف و زیبا جذابیت کفشتان را نیز چند برابر می کند.
کفش کمکی را فراموش نکنید.
به دلیل اینکه پاهایتان در انتهای جشن خسته شده است و ورم دارد، یک جفت کفش کمکی که پاشنه پهن تر و وتاه تری دارد همراهتان ببرید تا انتهای جشن آن را بپوشید. 
محل برگزاری جشنتان را از یاد نبرید.
انتخاب پاشنه کفش تا حد زیادی به اینکه در تالار یا باغ جشنتان را برگزار می کنید دارد. اگر جشنتان در باغ برگزار می شود قطعا پاشنه کفشتان هم باید  فرق داشته باشند.

موارد مهم در خرید کفش عروسی

 

موارد مهم در خرید کفش عروسی

 

موارد مهم در خرید کفش عروسی

 

موارد مهم در خرید کفش عروسی