میوه های پاییزی

میوه های پاییزی
در این مطلب می خواهیم میوه های پاییزی که در مراقبت از پوست نقش موثر دارند را معرفی کنیم. مطالعه این مطلب خالی از لطف نیست.
سیب
سیب خطوط چهره را لطیف می کند و جوانی و انعطاف پذیری را برای پوستتان به ارمغان می آورد. هم چنین دارای آنتی اکسیدان هایی است کهبا چروک ها مبارزه می کند. 
گلابی
گلابی سبب از بین بردن چربی بیش از حد یا آکنه پوست می شود. هم چنین دارای اسید لاکتیک بوده و پوست را لایه برداری می کند. 
آناناس
آناناس سبب شفاف شدن پوست می شود و از التهابات پوست می کاهد. آناناس دارای ویتامین C و پروتئین می باشد. آناناس دارای آنزیم بروملین است. این آنزیم سلول های مرده را دفع کرده و سلول های زنده را جایگزین می کند. 
هویج
هویج آنتی اکسیدان های بسیاری دارد. ویتامین A فراوان، با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و ویتامین C موجود در آن، کلاژن سازی را انجام می دهد. همچنین چین و چروک های پوست را هم رفع کرده و پوستی یکدست برایتان به ارمغان می آورد. 

میوه های پاییزی

کدوتنبل
کدوتنبل دارای آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد مضر پوست مبارزه کرده و پوستتان را از شر چین و چروک ها و سلول های مرده خلاص می کند. ویتامین E و ویتامین C موجود در کدوتنبل، سبب جوانسازی دوباره پوستتان می شود. 
سیب زمینی
سیب زمینی سبب رفع سلول های مرده شده و خواص درمانی بسیاری آفتاب سوختگی ها و ناراحتی های پوستی دیگر دارد. کشیدن پوست و آبرسانی نیز از سایر خواص سیب زمینی می باشد. 
خرمالو
می توانید روزی نیم ساعت برای شاداب سازی پوستتان خرمالو را روی صورتتان بگذارید. بتا کاروتن موجود در خرمالو، سبب تسریع جریان خون شده و از این رو پوستتان خوش آب و رنگ تر خواهد شد. خرمالو مقادیر بالایی زینک دارد. از این رو افرادی که موهای کم پشتی دارند و می خواهند موهای سالم و پرپشتی داشته باشند، می توانند از خرمالو استفاده کنند. 
انگور
انگور موجب از بین رفتن آکنه و چروک می شود. همچنین سلول های مرده را زدوده و حالتی ارتجاعی را برای پوستتان به ارمغان می آورد.
انار
از بهترین میوه ها باید به انار اشاره کرد. این میوه برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است و روند پیری پوست را آهسته می کند و از مواد موثر موجود در آن برای تهیه محصولات مرطوب کننده پوست مورد استفاده قرار می گیرد. انار از سرطان سینه، پروستات، دیابت، لنفوما و سرطان های پوست و ... جلوگیری می کند. همچنین در بهبود آنمی، تسکین بیماری های التهابی و بهبود اشتها بسیار موثر می باشد. 

میوه های پاییزی

 

میوه های پاییزی

 

میوه های پاییزی

 

میوه های پاییزی

 

میوه های پاییزی

 

میوه های پاییزی

 

میوه های پاییزی