نحوه استفاده از هایلایتر در آرایش

نحوه استفاده از هایلایتر در آرایش
قبل از صحبت کردن درمورد مدل های گوناگون هایلایتر، به بیان اینکه هایلایتر در کدام قسمت های صورت مورد استفاده قرار می گیرند می پردازیم. قطعا پس از لمس کردن بافت و عضلات صورتتان با دست، به سادگی متوجه قسمت های برجسته چهره تان پی خواهید برد. روی بینی، چانه، گونه ها و منطقه میانی پیشانی از جمله نواحی برجسته صورت می باشد. هدف بیشتر افراد درخشان تر جلوه دادن این مناطق است. ضمن اینکه درخشان تر جلوه دادن گوشه های داخلی چشم ها، موجب زیباتر به نظر رسیدن چشمان در عین ساده بودن آن می گردد.
کاربرد هایلایتر در آرایش و نحوه کاربرد آن
در صورتی که می خواهید میکاپتان ساده باشد، بایستی برای هایلایتر همان روش همیشگی را به کار گیرید. به این ترتیب که روی گونه ها تا انتهای گونه ها را هایلایت نمایید. پس از آن اندکی از آن را روی تیغه یا نوک بینی استفاده کنید. در صورتی که می خواهید آرایشتان به روز باشد، کمی نوآوری را چاشنی کارتان نمایید.
در صورتی که طرفدار میکاپ شاین هستید، نباید حتما از یک نوع هایلایتر استفاده نمایید. بلکه می توان با استفاده از روغن های آرایشی و شاین میکاپی گرم تر داشته باشید.
برجسته سازی قسمت پایین تر از گونه را توسط هایلایتر سفید انجام بدهید. هایلایتر سفید بایستی اندکی از ناحیه گونه ها پایین تر باشد و برجسته سازی قسمت بالای گونه ها را با هایلایتر رز گلد، مسی، طلایی انجام بدهید.

نحوه استفاده از هایلایتر در آرایش

این گونه آرایشتان عمق پیدا کرده و گونه هایتان برجسته تر به نظر خواهد رسید. روغن های اسطوخودوس یا روغن های آرایشی درخشان می تواند جایگزین مناسبی برای هایلایت های مکمل در تابستان باشد. به این شکل که بخش بالایی گونه را با یک روغن مناسب چرب کرده و با توجه به اینکه پس از گذشت چند ساعت بعد از حمام، قسمت پیشانی و بینی به علت ترشح چربی طبیعی غدد سبوم درخشان به نظر می رسد. برای درخشان تر جلوه کردن این مناطق حتما از هایلایترهای مایع یا پودری استفاده نمایید. روغن ها برای استفاده در این نقاط مناسب نمی باشد.
هایلایت کردن پوست های چرب
ممکن است افرادی که پوست چرب دارند، در مقایسه با افراد دیگر، بیشتر دچار مشکل شوند. به ویژه در ناحیه T ( بینی و پیشانی) که ممکن است به شکل طبیعی براق باشد. این افراد برای هایلایت کردن پوستشان باید مراحل بیشتری را پشت سر بگذارند. ابتدا بایستی صورتشان را با یک شوینده مناسب شسته و پس از آن، اطمینان یابند که کامل چربی های صورت از بین رفته اند. در مرحله بعدی پوستتان را با یک مرطوب کننده غیر روغنی مرطوب نمایید. مرطوب کننده های فاقد روغن، موجب هیدراته و نرم شدن پوستتان می گردند. پس از این مرحله نوبت به استفاده از پرایمر می رسد. پرایمرهای مات یا مایع و پرایمرهای بدون روغن، مناسب ترین گزینه برای افرادی است که پوست چربی دارند. پرایمر موجب ایجاد بافت یکدست شده و روزنه های پوست را هم می پوشاند. ضمن ایکه می توان از کرم پودرها نیز استفاده کرد. کرم پودرهای جامد و کرم پودرهایی که درصد چربی موجود در آنها اندک است، گزینه مناسبی برای پوست های چرب می باشد. هایلایترهای پودری مناسب ترین گزینه برای پوست های چرب می باشد. چرا که ماندگاری بیشتری روی پوست نسبت به سایر موارد دارند و موجب جذب چربی مازاد پوست می گردند. هایلایترهای (( آناستازیا بورلی هیلز)) از انواع هایلایترهایی می باشد که بافت و رنگ های زیبا برای پوست به همراه دارد و نتیجه مطلوب را روی پوست های چرب به جا می گذارد.
نحوه استفاده از فیکساتور در پوست های مختلط
معمولا چانه و گونه ها در پوست های مختلط خشک بوده و بینی و پیشانی شما براق به نظر می آید. روی نواحی خشک نظیر: گونه ها، بافت نرمی ایجاد کرده و گونه ها را توسط یک هایلایتر مایع برجسته و براق نمایید. یک فیکساتور آرایشی و یک مات کننده برای نواحی پیشانی و چانه به منظور متعادل سازی چربی مورد استفاده قرار می گیرد.
نحوه استفاده از هایلایتر در پوست های خشک
مات و کدر به نظر رسیدن پوست، از جمله شکایت افرادی است که پوست خشکی دارند. استفاده از هایلایتر مناسب ترین راهکار می باشد. افرادی که پوست خشک دارند، در آرایش روزمره خود نیز بایستی از هایلایتر استفاده نمایند. پوست خود را بعد از استفاده از براق کننده ها، اندکی مرطوب نمایید. روغن هایی نظیر: Skin Perfect یا پرایمرهای Smashbox از مناسب ترین روغن هایی می باشند که موجب یکنواخت و نرم به نظر رسیدن پوست می گردند. در مرحله بعدی به یک کرم پودر مایع نیاز دارید. کرم پودرهایی که برای پوست های خشک به کار می روند، اثربخشی مناسب تری خواهند داشت. کرم پودرهای دارای تنالیته صورتی برای پوست های سفید یا گندمی مناسب است. بعد از تمام شدن آرایش، نوبت به استفاده از هایلایترهای رز گلد، طلایی و یا روغن های معطرمی رسد. افراد دارای پوست خشک، بایستی از روغن ها یا پرایمرهای مرطوب کننده تحت عنوان زیرساز آرایش استفاده نمایند. هایلایترهای مایع نتیجه مطلوب تری را به دنبال دارد.
استفاده از هایلایتر بایستی در دو قسمت از چشم مورد استفاده قرار بگیرد. گوشه داخلی چشم و مرکز پلک. این گونه چشمانتان جذاب تر به نظر می رسد.
توسط یک براش کوچک و مخصوص سایه چشم، پس از اتمام آرایش، می توان برای درشت تر به نظر رسیدن چشمانتان، بعد از اتمام آرایش خود، از هایلایتر روی چشمانتان استفاده نمایید. ضمن اینکه به منظور مخفی کردن تیرگی ملایم زیر چشم و یا پوشاندن خستگی چشم می توان از هایلایتر در زیر چشم استفاده کرد. اندکی هایلایتر یا سایه چشم برای این کار با استفاده از انگشت انگشتری به آهستگی زیر چشم کشیده و به آهستگی پخش نمایید.
نحوه استفاده از هایلایتر در قوس بالای لب
برای استفاده از هایلایتر در این بخش، بایستی در آغاز لب هایتان را غنچه کنید و پس از آن، برای برجسته ترین بخش در قسمت بالایی لب که در حالت طبیعی v شکل است را هایلایتر استفاده کنید. دقت کنید بایستی از مقدار کمی هایلایتر برای این بخش استفاده نمایید. استفاده زیاد از حد از هایلایتر این گونه به نظر می رسد که صورتتان در آن نقطه خیس عرق شده است.

نحوه استفاده از هایلایتر در آرایش

نحوه استفاده از هایلایتر در استخوان گونه
برای اینکه از هایلایتر در گونه هایتان استفاده کنید بایستی از مرکز گوش خود خطی فرضی به سمت لب کشیده و در مرحله بعدی با استفاده از یک براش محصوص این کار (براش پروانه ای یا بادبزنی) هایلایتر بزنید. از بالای گوش به طرف گوشه بیرونی چشمتان براش را کشیده و با نوک انگشتانتان انجام داده و بعد از آن، به پخش کردن آن بپردازید. به طور کلی استفاده از هایلایتر موجب می شود گونه هایتان کشیده تر و برجسته تر جلوه کند.
نحوه استفاده از هایلایتر در آرایش بینی
در صورت ایجاد کردن یک برجستگی ظریف و دقیق روی بینی خود، قطعا بینی تان باریک تر از همیشه دیده می شود. به منظور دقیق تر و ظریف تر دیده شدن هایلایتربایستی تمرکزتان را روی بخش انتهایی بینی تان بگذارید تا نوک بینی تان کمی حالت سربالایی به خود بگیرد. 
هایلایتری که دو یا سه درجه از رنگ پوست شما روشن تر است، گزینه مناسبی برای این کار می باشد.
نحوه استفاده از هایلایتر در آرایش لب پایین یا چانه
مقدار کمی از هایلایتر را روی مرکز لب پایینتان زده و از این راه، لب هایتان را خیره کننده تر و پر حجم تر نشان می دهد.
عده ای از افراد نمی خواهند لب هایشان حجیم تر به نظر برسد، از این رو می توانند فقط برای چانه شان از هایلایتر استفاده کنند.
نحوه استفاده از هایلایتر در استخوان ابرو
می توان با به کارگیری هایلایتر بر روی استخوان ابرو ابروهایی جذاب داشته باشید.

نحوه استفاده از هایلایتر در آرایش

 

نحوه استفاده از هایلایتر در آرایش

 

نحوه استفاده از هایلایتر در آرایش