نحوه تشخیص عطر اصلی و تقلبی

نحوه تشخیص عطر اصلی و تقلبی
با توجه به گران شدن عطرهای وارداتی بازار عطرهای تقلبی حسابی داغ شده است. در صورتی که می خواهید عطر اصلی خریداری کنید باید قدرت تشخیص عطر اصلی از تقلبی را داشته باشید و هزینه زیادی را برای خرید یک عطر تقلبی نپردازید. در ادامه این موارد را خاطر نشان می شویم. 
ممکن است پس از اینکه عطری خریداری کردید و متوجه شدید که عطر تقلبی است افزون بر ناراحتی، متحمل آسیب های تنفسی و پوستی هم بشوید. در صورتی که برای فردی به عنوان هدیه عطر تهیه کرده باشید به مراتب بدتر خواهد بود. چرا که فرد فکر می کند کارتان از عمد بوده است. 
عطرهای اورجینال سلفون دارند. 
این عطرها به طور کلی سلفون های ضخیم دارند و به طور بی نظیر پیچ خورده اند تا بتوانند محکم به جعبه بچسبند. از سویی دیگر نامنظم بودن سلفون نشانه تقلبی بودن عطر است. 
عطرهای اورجینال دارای جعبه هستند. 
اگر فروشنده به هر بهانه ای گفت که عطر دست دوم است و یا استوک است و هر بهانه دیگری باید بدانید عطر مورد نظر اصل نیست. عطرهای اصلی دارای جعبه هستند و درب جعبه پلمپ می باشند تا جلوی پر و خالی کردن جعبه گرفته شود. 
عطرهای اورجینال دارای بارکد هستند. 
عطرهای اصلی روی جعبه شان بارکد داشته و مشخصات و ترکیبات عطر، شماره سریال و تاریخ تولید دارند. 
عطرهای اورجینال دارای درزهای بی عیب و نقص هستند. 
در صورتی که بسته بندی پلاستیکی جعبه عطر نامرتب و غیر جذب بوده و دارای عرض بیش از 5 میلی متر بود، همچنین دارای ناهمواری بوده و چسب کاریهای زیادی رئی آن انجام شده بود عطر تقلبی است.
فلش ساعتگرد در عطرهای اورجینال تیره تر از فلش پاد ساعتگرد است. 
یک دایره طلایی زیر کارتن عطرها وجود دارد که دو فلش داخل آن خلاف جهت یکدیگر وجود دارند. در عطرهای اصلی فلش در جهت عقربه ساعتگرد تیره و در جهت پاد ساعتگرد روشن تر می باشد. 
شماره سریال شیشه عطر با شماره سریال جعبه یکی است. 
زیر جعبه و زیر عطر کدی به وسیله کارخانه تولید کننده حک می گردد که در عطرهای اصل این دو کد دقیقا مثل هم می باشند. ضمن اینکه این کدها باید حتما قابل خواندن باشند. 

نحوه تشخیص عطر اصلی و تقلبی

قیمت عطر اصلی بالاتر است. 
عده ای وجود دارند که عطرهای ارزان قیمتی را تحت عنوان عطر اصلی به فروش می رسانند. اگر هم درمورد قیمت پایین تر از آنها سوال کنید می گویند کارخانه های برند و معتبر در سراسر جهان اقدام به تولید این عطرها کرده اند و انها این عطرها را از کشورهای سرمایه می آورند. 
عطرهای اصلی دیزاین دقیقی دارند. 
عطرهای اصلی دیزاین دقیقی دارند. در صورتی که عطر مورد نظرتان اندکی فرق با شکل عکس های موجود داشت عطر تقلبی است. 
عطرهای اصلی شیشه صاف و براقی دارند.
از مهم ترین ویژگی های عطرهای اصلی این است که در عطرهای اصل شیشه آنها کامل صاف بوده و بدون ناهمواری می باشد. 
عطرهای اورجینال خیلی پررنگ نیستند. 
کارخانه های تولید کننده عطرهای معروف از رنگ های کمتری در تولید عطرهایشان استفاده می کنند. در صورتی که عطر مورد نظرتان پررنگ بود عطر تقلبی است. 
حتما خریدتان را از فروشگاه های معتیر اینترنتی و یا حضوری انجام بدهید. 

نحوه تشخیص عطر اصلی و تقلبی

 

 

نحوه تشخیص عطر اصلی و تقلبی

 

نحوه تشخیص عطر اصلی و تقلبی