نحوه پرداخت هزینه های جشن عروسی

نحوه پرداخت هزینه های جشن عروسی
جشن عروسی از پر هزینه ترین و گران ترین جشن های زندگی هر فردی است. پایبندی به یک بودجه مشخص در گفتن آسان است. در آخر کار با مواردی مثل صورتحساب بالای تالار رو به رو می شوید که می تواند سبب شوکه شدنتان شود. در ادامه راهکارهایی منطقی را برای چگونگی پس انداز برای جشن عروسی مطرح می کنیم. 
یک معادله ریاضی ساده
در صورتی که بودجه مورد نظرتان وحشتناک به نظر می رسد، جای نگرانی وجود ندارد. می توانید کل مبلغی که در نظر دارید را بر تعداد ماه های پس انداز تقسیم نمایید. در صورت تمایل برای برگزاری جشنی با 24 میلیون تومان باید این رقم را بر تعداد ماه ها یعنی 12 تقسیم نمایید. این هزینه حدود 2 میلیون تومان در ماه می شود. در صورتی که فکر می کنید این هزینه زیاد است، یا زمان برگزاری جشن عروسی تان را طولانی کنید و یا اینکه از هزینه خرج و مخارج ماهانه خودتان کم کنید. حال ممکن است برایتان سوال ایجاد شود که این پول باید در کجا پس انداز شود. حسابی جدید تحت عنوان حساب عروسی افتتاح نمایید و پس اندازهای جشن عروسی تان را در آن حساب واریز کنید. ممکن است فردی با درآمد ماهیانه 1 میلیون تومان بخواهد جشن عروسی 60 میلیون تومانی برگزار کند. اینگونه حدود 4 الی 5 سال زمان نیاز است. پس موقع تخمین هزینه راجع به بودجه تان منطقی باشید. اهدافی که به سختی محقق می شوند را انتخاب نکنید. 

نحوه پرداخت هزینه های جشن عروسی

کم کردن از هزینه های ماهیانه
آیا در یک باشگاه ورزشی یا خدمات آبونه فعالیت دارید که هر ماه مبلغ مشخصی را از حسابتان کم می کند؟ می توانید بسته های اینترنتتان را یا سرویس هایی نظیر این مورد را کاهش بدهید. مطمئنا متوجه تغییر چشمگیر هزینه ها خواهید شد. البته توجه داشته باشید این که می گوییم هزینه هایتان را کم کنید، منظورمان این نیست که از حق بیمه درمانی و مواردی نظیر این موضوع بکاهید. بلکه منظورمان از هزینه های غیرضروری می باشد.
خرج و مخارج های ریز را حذف کنید.
ممکن است طی ماه هر روز ناهارتان را در رستوران یا بیرون صرف کنید. به جای اینکه هر روز این کار را انجام بدهید می توانید این کار را محدود به یک روز در هفته نمایید. یا برای اینکه اتومبیلتان به محل کارتان نزدیک تر باشد، بخواهید در پارکینگ نزدیک محل کارتان پارک کنید. یا اینکه بخواهید از تاکسی به جای مترو استفاده کنید. این هزینه ها را برای مدتی حذف کنید. قطعا متوجه تغییر چشمگیر حساب پس انداز جشن عروسی تان خواهید شد. 
می توانید فداکاری های بزرگتری انجام بدهید. 
اگر واقعا در جست و جوی هر راهی برای کم کردن هزینه هایتان هستید، می توانید به جای اجاره به خانه والدینتان نقل مکان کنید. در صورتی که هر دو نفرتان خودرو دارید، می توانید خودروی یک نفرتان را بفروشید. این امر سبب کم شدن هزینه های بیمه، تعمیرات و پول بنزین می گردد.
راه اندازی کسب و کار جدید
می توانید لوازمی را که نیاز ندارید را در فروشگاه های آنلاین به حراج بگذارید و یا اینکه کسب و کار دوم را شروع کنید و یا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید.
سرمایه گذاری بلند مدت
سرمایه گذاری بلند مدت مثل سرمایه گذاری در سهام که بلند مدت است مناسب جشن عروسی تان نیست. چرا که باید از چندین سال قبل به فکر آن بوده باشید. در صورتی که پدر و مادرتان بخواهند این کار را انجام بدهند، بایستی چندین سال قبل از برنامه ازدواجتان این کار را انجام می دادند.

نحوه پرداخت هزینه های جشن عروسی

 

نحوه پرداخت هزینه های جشن عروسی

 

نحوه پرداخت هزینه های جشن عروسی

 

نحوه پرداخت هزینه های جشن عروسی